Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

W temacie alternatywnych źródeł dźwięku... Chciałbym w swoim aucie zamiast radia wstawić iPada. Póki co mam w planach całkowicie zrezygnować z radia. Chce zainwestować w wzmacniacz 2 kanałowy, aby podpiąć do niego tylko głośniki z przodu. Jako źródło miałby służyć tablet.

Pytanie moje, czy podłączając iPada do wzmacniacza po kablu RCA/AUX będzie to funkcjonować? Dosyć często się tak robiło podłączając właśnie tablet czy telefon do zestawów audio-stereo w domu, ale zawsze się włączało przycisk aux na wzmacniaczu. Takowego na wzmacniaczach samochodowych nie ma. Stanowi to jakiś problem? Czy będzie to automatycznie łapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faraam żeby wzmacniacz się uruchomił musi dostać 12V na złącze remote, musisz sobie zrobić taki remote na "pstryczku" albo podpiąć gdzieś, gdzie się pojawia 12V po przekręceniu kluczyka.

A takiego Airmusic'a ktoś testował? https://pl.aliexpress.com/item/Wireless-Wifi-Audio-Receiver-AirMusic-2-AirPlay-DLNA-Qplay-HIFI-SPDIF-Music-player-sync-Surf-Internet/32694198247.html

Szukam informacji jaki układ tam jest odpowiedzialny za wyjście cyfrowe. Jedyne co znalazłem, to że jako DAC jest tam Wolfson WM8918G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W temacie alternatywnych źródeł dźwięku... Chciałbym w swoim aucie zamiast radia wstawić iPada. Póki co mam w planach całkowicie zrezygnować z radia. Chce zainwestować w wzmacniacz 2 kanałowy, aby podpiąć do niego tylko głośniki z przodu. Jako źródło miałby służyć tablet.

Pytanie moje, czy podłączając iPada do wzmacniacza po kablu RCA/AUX będzie to funkcjonować? Dosyć często się tak robiło podłączając właśnie tablet czy telefon do zestawów audio-stereo w domu, ale zawsze się włączało przycisk aux na wzmacniaczu. Takowego na wzmacniaczach samochodowych nie ma. Stanowi to jakiś problem? Czy będzie to automatycznie łapać?

Trochę to bardziej rozbudowane niż Ty planujesz ale parę lat temu robiłem taki system na iPadzie mini. Może i Ty zdecydujesz się na taką opcję ;)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1509239369362192&id=1492917667661029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faraam żeby wzmacniacz się uruchomił musi dostać 12V na złącze remote, musisz sobie zrobić taki remote na "pstryczku" albo podpiąć gdzieś, gdzie się pojawia 12V po przekręceniu kluczyka.

 

Tego jestem świadom, że wzmacniacz musi być podłączony pod zasilanie. Kwestia niepewności dla mnie jest tego, czy gdy już dostanie prąd i się uruchomi, to wystarczy, że będzie spięty kablem z iPadem? Intryguje mnie to, że nie ma na takim wzmacniaczu samochodowym przycisku do wyboru źródła dźwięku, a jedynie np. Input i Output. Czy jest na tyle inteligenty, że podepnę iPada i będzie grał?

 

Trochę to bardziej rozbudowane niż Ty planujesz ale parę lat temu robiłem taki system na iPadzie mini. Może i Ty zdecydujesz się na taką opcję ;) https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1509239369362192&id=1492917667661029

Dokładnie coś takiego mi chodzi po głowie, tylko w mniejszym budżecie ;-)

Dlatego pomijam radio z BT. Chciałbym to zrobić najprościej jak się da, czyli: głośniki do >> wzmacniacza << do iPad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza samochodowego (typowego) możesz podłączyć tylko jedno źródło, sam w sobie nie ma też wbudowanego żadnego źródła dźwięku dlatego w takim wzmacniaczu nie ma selektora źródeł. Wzmacniacz od razu po włączeniu zaczyna wzmacniać sygnał, który dostaje na wejścia, nic więcej nie trzeba robić. Co do zasilania to nie myl zasilania wzmacniacza (które jest podłączone na stałe i jest na nim zawsze +12V) z remote, na którym ma się pojawiać +12V w momencie gdy chcemy włączyć wzmacniacz.

 

 

 


A takiego Airmusic'a ktoś testował? https://pl.aliexpres...2694198247.html
Szukam informacji jaki układ tam jest odpowiedzialny za wyjście cyfrowe. Jedyne co znalazłem, to że jako DAC jest tam Wolfson WM8918G.

Wygląda na to, że za część cyfrową jest odpowiedzialny Atheros AR9331 czyli chyba to samo co w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza samochodowego (typowego) możesz podłączyć tylko jedno źródło, sam w sobie nie ma też wbudowanego żadnego źródła dźwięku dlatego w takim wzmacniaczu nie ma selektora źródeł. Wzmacniacz od razu po włączeniu zaczyna wzmacniać sygnał, który dostaje na wejścia, nic więcej nie trzeba robić. Co do zasilania to nie myl zasilania wzmacniacza (które jest podłączone na stałe i jest na nim zawsze +12V) z remote, na którym ma się pojawiać +12V w momencie gdy chcemy włączyć wzmacniacz.

Super, dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacza samochodowego (typowego) możesz podłączyć tylko jedno źródło, sam w sobie nie ma też wbudowanego żadnego źródła dźwięku dlatego w takim wzmacniaczu nie ma selektora źródeł.

Wzmacniacz od razu po włączeniu zaczyna wzmacniać sygnał, który dostaje na wejścia, nic więcej nie trzeba robić.

Warto dodać, że wzmacniacz samochodowy to tak zwana "końcówka mocy" - czyli nie ma wbudowanego preampu (regulatora poziomu głośności) tak jak w domowym wzmacniaczu

i po włączeniu, wzmacniacz od razu ustawiony jest na maksymalną głośność.

 

 

Regulacja głośności odbywa się poprzez regulację poziomu sygnału źródła (radia, tabletu, procesora)

Zatem, jeśli niechcący odepniesz kabel audio od wejścia tabletu to można uszkodzić głośniki bo wzmacniacz cały czas pracuje na pełnej mocy.

Warto o tym pamiętać!

 

 

Zachęcam, aby zainwestować jednak te 500zł w radio typu Alpine UTE-92BT i ono obsługuje przez USB ipod'a, ipad'a czy iphona...

Wtedy w radiu masz:

- regulację głośności (preamp)!

- wyrównania sceny czasami - to bardzo ważna kwestia w aucie bo głośniki nie stoją równo jak w domu tylko lewy jest bardzo blisko kierowcy, a prawy daleko,

- zwrotnicę aktywną,

- equalizer...

 

 

To będzie zupełnie inne granie niż bezpośrednio z tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisałem się w dziale dla początkujących ale nikt z was tam raczej nie zagląda a temat tutaj poruszany raczej mnie dotyczy więc króciutko o miom projekcie.

Match PP 86DSP z portem USB źródło to Media Pad M3 Huawei Flac Lossless przez apke Neutron oraz Tidal czy Spotify po USB do Match

Proszę o podpowiedź jak połączyć (jaki kabelek) tablet z Match i czy warto zastosować dodatkowo Director, w tym projekcie mają być głośniki Helix Dego oraz Subwoofer Match PP 7SD. Jak nadmieniam jestem początkujący ale nie leniwy. Dotarłem do stronki nr 35 tego tematu ale oczy się kleją więc wyprzedzam fakt i przeskakuję przed orkiestrę. Dużo ciekawych tematów poruszacie które nie wszystkie do końca rozumiem, dlatego proszę o możliwie jak to się zwykło mówić WYTŁUMACZ JAK DZIECKU.

Z góry dziękuję za każdą radę i pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wypisałem się w dziale dla początkujących ale nikt z was tam raczej nie zagląda a temat tutaj poruszany raczej mnie dotyczy więc króciutko o miom projekcie.
Match PP 86DSP z portem USB źródło to Media Pad M3 Huawei Flac Lossless przez apke Neutron oraz Tidal czy Spotify po USB do Match
Proszę o podpowiedź jak połączyć (jaki kabelek) tablet z Match i czy warto zastosować dodatkowo Director, w tym projekcie mają być głośniki Helix Dego oraz Subwoofer Match PP 7SD.

 

Z grubsza wiem co w trawie piszczy z PP86 choć nie mam własnych doświadczeń z directorem ani kartą wejściową USB. Bo jak rozumiem nie dość, że masz PP86, to jeszcze dodatkowy moduł HEC HD-AUDIO USB-Interface prawda? Jeżeli nie masz tego modułu, to nie masz wejścia USB audio. Fabryczne wejście jest jedynie do podłączenia windowsowego laptopa z apką DSP tool do zmiany ustawień DSP. Nie da się do tego portu streamować dźwięku.

 

Ten media pad zgaduję to jakiś android - one mają wyjście USB audio z tego co wiem, więc jak będziesz miał kartę HEC HD-AUDIO USB-Interface to postreamujesz do wzmaka. Jedyna wada - huawei nie będzie się ładował gdy będzie podłączony do HEC HD-AUDIO USB-Interface...

 

Sam planuję zakupić albo pp86 albo coś innego i dla mnie temat ładowania jest nie do przeskoczenia, dlatego zdecydowałem, że jeżeli pójdę w PP86, to sygnał będę dostarczał po optyku za pomocą dodatkowego streamera bezprzewodowego.

 

Jak celujesz nie mieć radia w ogóle, to director może się przydać bo czymś wypadałoby regulować głośność. Nie bawiłem się, więc nie wiem czy director jest użyteczny. Na papierze nie widzę sensu jego użytkowania, bo tuningu systemu dokonuję raz i o nim zapominam do czasu, gdy najdzie mnie ochota coś zmienić. Nie muszę codziennie grzebać w filtrach. Na szczęście można też kupić tańszy kontroler URC.3 do regulacji master volume, zmiany pomiędzy jednym z dwóch profili DSP i np. dodatkowej regulacji poziomu suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z grubsza wiem co w trawie piszczy z PP86 choć nie mam własnych doświadczeń z directorem ani kartą wejściową USB. Bo jak rozumiem nie dość, że masz PP86, to jeszcze dodatkowy moduł HEC HD-AUDIO USB-Interface prawda? Jeżeli nie masz tego modułu, to nie masz wejścia USB audio. Fabryczne wejście jest jedynie do podłączenia windowsowego laptopa z apką DSP tool do zmiany ustawień DSP. Nie da się do tego portu streamować dźwięku.

 

Z grubsza wiem co w trawie piszczy z PP86 choć nie mam własnych doświadczeń z directorem ani kartą wejściową USB. Bo jak rozumiem nie dość, że masz PP86, to jeszcze dodatkowy moduł HEC HD-AUDIO USB-Interface prawda? Jeżeli nie masz tego modułu, to nie masz wejścia USB audio. Fabryczne wejście jest jedynie do podłączenia windowsowego laptopa z apką DSP tool do zmiany ustawień DSP. Nie da się do tego portu streamować dźwięku.

Z grubsza wiem co w trawie piszczy z PP86 choć nie mam własnych doświadczeń z directorem ani kartą wejściową USB. Bo jak rozumiem nie dość, że masz PP86, to jeszcze dodatkowy moduł HEC HD-AUDIO USB-Interface prawda? Jeżeli nie masz tego modułu, to nie masz wejścia USB audio. Fabryczne wejście jest jedynie do podłączenia windowsowego laptopa z apką DSP tool do zmiany ustawień DSP. Nie da się do tego portu streamować dźwięku.

 

Dokładnie tak to wygląda, czyli android 7 z mikro usb kartą sim i sd do 250 GB o ile pamiętam. Ponadto gps i Lte czyli kombajn wszystko w jednym aby się nie rozmieniać. Mapy stream net i flaci pod jednym urządzeniem. Wiem że trudno się konwersuje z laikiem ale jak na wstępie musisz jak dziecku ( weź do rączki itd itp) czyli muszę zakupić HCE HD-AUDIO USB-lnterface i połączyć z Tabletem a następnie wejść do wzmaka. Napisz proszę jakimi to kabelkami ogarnę.

Co do braku radyjka to sytuacja jest z goła taka że nie chcę zmieniać dizajnu wewnętrznego auta, jest to stary Stype z 2006 ze zmieniarką po światłowodzie i tutaj jest próg nie do przejścia radio firmy Denso jest zespolone z fabryczną navi z dotykowym, który ponadto steruje klimą i całą resztą medii, dlatego też padł wybór na wtyczka do wtyczki czyli Match którego wpinam pomiędzy radio a wyjście na głośniki a dalej to jak już opisałem. Tablet mam już zakupiony i teraz nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem a raczej nie bo pozostaje brak ładowania. Aktualizacja map do fabrycznej navi stanęła w 2012 bodaj roku a nagłośnienie też nie jest premium jak bywało w tych modelach sdąd decyzja o całej modernizacji.

Audiopatologia

 

Napisz kolego jaśniej jeśli możesz o tej opcji ładowania. Tablet czy na stałe? To znaczy napewno będę go używał tylko w samochodzie natomiast ze względów bezpieczeństwa o szyby będzie zamontowany z możliwością zabrania czy przełożenia do schowka.

Tak to wygląda obecnie i niestety nie da się uzyskać dostępu do tej jednostki, no może nie tak da się z pewnością po Gatway 500 ale przy tych kosztach wybrałem opcję rozbudowy przez Match.

post-23053-0-61614000-1520500808_thumb.png

post-23053-0-84217100-1520500860_thumb.jpeg

post-23053-0-36917100-1520500899_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak jest rozwiązana kwestia tego połączenia światłowodowego ze zmieniarką,

ale skoro fabryczne radio ma wejście optyczne dla zmieniarki to mozna by odłączyć światłowód od zmieniarki i wpiąć tam tabletem cyfrowo (konwerterem USB na TOSLINK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak tablet ma być na stałe w aucie to baterie możesz ładować bezpośrednio z pominięciem gniazda usb przez dodatkowy układ za całe kilka zł.

 

 

OK, tylko jak go ładować jeżeli jest podłączony na stałe do wzmacniacza w którego porcie nie ma zasilania?

Sam nie wiem dokładnie jak to jest z androidem. Coś kojarzę, że do streamowania audio po USB z androida są jakieś specjalne kable USB OTG ale nie wiem o co w nich chodzi.

 

 

Nie wiem dokładnie jak jest rozwiązana kwestia tego połączenia światłowodowego ze zmieniarką,
ale skoro fabryczne radio ma wejście optyczne dla zmieniarki to mozna by odłączyć światłowód od zmieniarki i wpiąć tam tabletem cyfrowo (konwerterem USB na TOSLINK).

 

Optyk w samochodach to nie toslink niestety! Zazwyczaj jakiś MOST: https://en.wikipedia.org/wiki/MOST_Bus

 

Do tego się tak nie podłącza jak do toslinka. To zupełnie inna para kaloszy. Są konwertery z MOST na RCA, ale kosztują w okolicach 1k USD - te dobre... Są też jakieś tańsze np. z MOST na Toslink - Nawet mam taki jeden w firmie ale nie próbowaliśmy go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość urządzeń na androidzie nie ma możliwości jednoczesnego ładowania i przesyłu danych. Dlatego ten nexus jest taki popularny bo możesz za pomocą zmiany softu uaktywnić ta funkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale większość urządzeń na androidzie nie ma możliwości jednoczesnego ładowania i przesyłu danych. Dlatego ten nexus jest taki popularny bo możesz za pomocą zmiany softu uaktywnić ta funkcję.

Jest taki myk, że można jednak to ładowanie spróbować wymusić. Czekam na zabawki i myślę, że w okolicach poniedziałku będę lutować prototyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Rozwiązanie jest juz w tym temacie w postach wyżej. 0 lutowania i większego kombinowania. Wczoraj przetestowałem i hula. Kupiłem nowy tablet Lenovo tab 4 10' z niego kabelek usb otg ten krótki czyli microusb do tabletu a z drugiej strony wejście USB i dalej aktywny hub. Hub musi miec gniazdo zasilania i tym trzena go zasilic a nie przez usb czyli to jeszcze doszedl konwerter dc/dc 12v-5v. Ważne żeby dobrze podpiąć kabel od tabletu czyli do kabelka od transmisji danych, i dalej z huba usb do DACa. Podłączyłem w DACu pod jacka żeby sprawdzić czy będzie działać i gra i ładuje jednocześnie. Reasumując koszta rzędu ok. 150zl i tablet działa jako źródło.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Rozwiązanie jest juz w tym temacie w postach wyżej. 0 lutowania i większego kombinowania. Wczoraj przetestowałem i hula. Kupiłem nowy tablet Lenovo tab 4 10' z niego kabelek usb otg ten krótki czyli microusb do tabletu a z drugiej strony wejście USB i dalej aktywny hub. Hub musi miec gniazdo zasilania i tym trzena go zasilic a nie przez usb czyli to jeszcze doszedl konwerter dc/dc 12v-5v. Ważne żeby dobrze podpiąć kabel od tabletu czyli do kabelka od transmisji danych, i dalej z huba usb do DACa. Podłączyłem w DACu pod jacka żeby sprawdzić czy będzie działać i gra i ładuje jednocześnie. Reasumując koszta rzędu ok. 150zl i tablet działa jako źródło.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Możesz dać źródło zakupu kabla bo sprawdzałem z 3 różne I nic u mnie nie poszło :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...