Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po BT mogę sterować radiem, jednak jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza. Przez USB z iphone se dźwięk jest zdecydowanie lepszy.

Porównania przy użyciu Tidala.

LG V30 ma niedługo dostać Oreo, w którym podobno BT ma lepszy codec, ldac, może ktoś z forum porównał już różnice pomiędzy android 7 a 8 w jakości dźwięku przesylanego przez BT.

No to masz odpowiedź. Zostaw iphona i nie kombinuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Pisałem o tym urządzeniu kilka postów wcześniej ;)

Jest to jedno z lepszych rozwiązań w swojej cenie - przetestowany z iPhonem

(działa bez komunikatu o zbyt dużym poborze prądu)

Lepiej wybrać wersję droższą z lepszymi zegarami.

 

Chwalony jest też SMSL X-USB tylko już chyba ciężko go dostać,

albo M2Tech HiFace 2

lub Nostromo XMOS Konwerter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z telefonu nie wychodzi żaden format tylko zera i jedynki więc bez różnicy

Gówn... prawda


 

 


Jak radio nie ma wejścia cyfrowego to szkoda zachodu. Nie wykorzystasz plusów cyfrowego sygnału

Dokładnie .


 

 


Myślicie, że ten chiński wynalazek może mieć ręce i nogi?

Kilka testowaliśmy graja do dup... ale jak ktoś potrafi je poprawić to czemu nie , to jest projektowane nie żeby grało a ładnie wyglądało na papierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka testowaliśmy graja do dup... ale jak ktoś potrafi je poprawić to czemu nie , to jest projektowane nie żeby grało a ładnie wyglądało na papierze .

 

 

Możesz coś więcej napisać...

Które testowałeś?

Podłączałeś to pod telefon czy komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które testowałeś?

jedno xcmos i jakieś gówna na cirrus i jedno na burn brown , podejrzenie pada na elementy towarzyszące niskiej jakości mówimy o chińczykach dac typu nostromo (http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac) pewnie tych wad nie posiada ale nie testowaliśmy choć plany były , można zanabyć przez neta i masz 14 dni na testa

 

 

Podłączałeś to pod telefon czy komputer?

A to różnie głównie telefon ale creativ nie chciał i  kompa używałem asusa transormera  a to jak tablet

Wszystkie chińskie grały standartowo szmata na głośnikach creativ już grał lepiej (przestrzeń się pojawiła dynamika takie poprawne granie )  jak na kartę za kilka zł polecam kupić kilka modeli  na znanym portalu i samemu po testować , może nie trzeba majątku wydawać żeby być szczęśliwym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno xcmos i jakieś gówna na cirrus i jedno na burn brown , podejrzenie pada na elementy towarzyszące niskiej jakości mówimy o chińczykach dac typu nostromo (http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac) pewnie tych wad nie posiada ale nie testowaliśmy choć plany były , można zanabyć przez neta i masz 14 dni na testa

 

 

 

A to różnie głównie telefon ale creativ nie chciał i kompa używałem asusa transormera a to jak tablet

Wszystkie chińskie grały standartowo szmata na głośnikach creativ już grał lepiej (przestrzeń się pojawiła dynamika takie poprawne granie ) jak na kartę za kilka zł polecam kupić kilka modeli na znanym portalu i samemu po testować , może nie trzeba majątku wydawać żeby być szczęśliwym

Mirek, a co było między XMOSem (konwerterem) a wzmacniaczem?

 

tzn co pełniło rolę DACa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Radziu... Bartuś nie da rady

 

 

Chetnie bym z raz pojawił sie na takim evencie, ale po pierwsze: chciałbym mieć swój system zrobiony do oceny, a druga kwestia że płacze mi w domu 2 miesięczny następca i szanse na wyrwanie się w tym terminie mam zerowe.

...a Ty się nie wymiguj od odpowiedzi Mirek
Jeśli to nie tajemnica to daj znać dla zainteresowanych




Ja teraz przetestuje trzy opcje:
- konwerter XMOS ten z Aliexpress

- tanią karte behringer UCA202 z wyjściem Toslink (chip PCM2902)
https://m.muziker.pl/behringer-uca-202-u-control?gclid=EAIaIQobChMI__uC4-_U2QIV9ArTCh2UqAgwEAQYASABEgI72PD_BwE

- tani konwerter z allegro (30zł) chip PCM2704
http://allegro.pl/modul-konwertera-usb-pcm2704-wyjscie-opt-i-coax-i7067782097.html#thumb/2

Dam znać...
Tylko XMOS z tych trzech jest asynchroniczny wiec w teorii powinien zagrać najpoprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co masz na testach powinno był łatwo

Domyślam się...

Walają sie w domu to zobaczę jak duża jest różnica.

 

Chciałem to przetestować na Xcore XMOS,

ale mam już U8:

http://allegro.pl/dac-usb-xmos-xcore-l-384khz-32bit-android-windows-i7196685111.html

 

To ma być tylko do Tidala i nie będę sie zabijał o niewiadomo jakie konwertery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...