Skocz do zawartości

Emulator zmieniacza clarion


Rekomendowane odpowiedzi

Mam oto takiego clariona DRX6675 Rz, sprzęcior ma z 15 lat.

 

uzRexqI.jpg

 

Mam go po ojcu, w moim pierwszym samochodzie. Ogólnie jest to merc 190, nagłośnienie w tym aucie to paskudna sprawa. Planuję to poprawić, ale nie zmieniając wyglądu "fabrycznego" wnętrza. Ogólnie ten Clarion jest ponoć bardzo dobry, pan w serwisie piał z zachwytu, że takich już nie robią itd. Nawet jeśli nie jest najlepszy to go mam i na razie nie muszę wydawać na nic innego. Chciałbym żeby miał chociaż nędznego AUXa(o bluetooth nie mówię), no ale to inna epoka - więc nie ma. Słyszałem o jakiś emulatorach zmieniacza, tak mi gość powiedział w tym serwisie - żeby szukać pod tym hasłem i w ten sposób mogę rozszerzyć funkcjonalność radia o rzeczy które mnie interesują. Ale nie mogę nic znaleźć. :-( Może szukam pod złym hasłem? Albo może będzie pasował jakiś inny, do innego radia, a ja o tym nie wiem. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? A może lepiej olać sprawę i kupić radio za 500 zł, w tym samochodzie audio i tak może być jednie znośne więc cudów nie trzeba.
Ale zawsze wole wydać 300 zł na taki emulator niż 500 zł na nowe radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano dziś, 10:15

Mam

 

Wiesz co to kultura osobista? Rodzice nie nauczyli że jak gdzieś wchodzisz , to co robisz ? Nigdzie się nie witasz , czy tylko nas olałeś?  Widziałeś  http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wiec-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to kultura osobista? Rodzice nie nauczyli że jak gdzieś wchodzisz , to co robisz ? Nigdzie się nie witasz , czy tylko nas olałeś?  Widziałeś  http://www.strefacaraudio.pl/topic/53279-jeste%C5%9B-nowy-wiec-tutaj-si%C4%99-witamy-czytaj-pierwszy-post/page-1

Spadaj baranku :-). Temat do usunięcia, moje konto również. Wiadro zimnej wody na głowę i nie spinaj z tymi rodzicami. Swoich chyba na oczy nie widziałeś, bo kultury najwyraźniej nauczył cię trzepak. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczar

Nigdzie nie spotkałem się z podobnie chamskim i agresywnym tekstem od moderacji, szczególnie że jestem nowym użytkownikiem i mogę nie mieć doświadczenia z pisaniem na forach. Poziom dno. Przykro mi ale moderacja powinna trzymać jakikolwiek poziom kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co testy?

On nawet nie wie co to za forum, nie "zna" ludzi tu obecnych od lat. Po prostu wpada jak do podrzędnej knajpy i zamawia... a barman mu odmawia!

A dlaczego?

Bo knajpa okazuje się wysokiej klasy restauracją, gdzie obowiązuje krawat i dobre maniery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nigdzie nie spotkałem się z podobnie chamskim i agresywnym tekstem od moderacji, szczególnie że jestem nowym użytkownikiem i mogę nie mieć doświadczenia z pisaniem na forach. Poziom dno.

 

Ale gdzie tu widzisz agresje? Wszedłeś na forum i nawet nie napisałeś głupiego Witam, wchodząc do sklepu po chleb też wchodzi i proszę chleb? moderator wytknął Ci błąd i tyle i zamiast powiedzieć sory jeszcze marudzisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co testy?

On nawet nie wie co to za forum, nie "zna" ludzi tu obecnych od lat. Po prostu wpada jak do podrzędnej knajpy i zamawia... a barman mu odmawia!

A dlaczego?

Bo knajpa okazuje się wysokiej klasy restauracją, gdzie obowiązuje krawat i dobre maniery.

 

Dobrą restaurację charakteryzuje kulturalna obsługa. Moderator daje przykład innym użytkownikom, jeżeli takie zachowanie jest dopuszczalne wśród moderatorów, to przykro mi, ale to forum nie ma nic wspólnego z dobrą restauracją do której go przyrównujesz. Abstrahując od tego, że po to jest forum. Zakładam temat, ktoś mi pomaga, baza rozwiązanych problemów rośnie, nowy użytkownik zachęcony społecznością coraz chętniej w nią wnika i zaczyna dawać coraz więcej od siebie. Nie odwrotnie ;-) grzeczny_52 to nick który zobowiązuje do takiej wiedzy.

Ale gdzie tu widzisz agresje? Wszedłeś na forum i nawet nie napisałeś głupiego Witam, wchodząc do sklepu po chleb też wchodzi i proszę chleb? moderator wytknął Ci błąd i tyle i zamiast powiedzieć sory jeszcze marudzisz 

Gdzie widzę agresję? Kipi w tym poście negatywnymi emocjami, za wycieczki ad personam są zapewne warningi w regulaminie, a to było bardzo ad personam :-). 

Gdyby wytknął błąd kulturalnie nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie porównuj sklepu/garażu/firmy do forum.

W dupie to mam czy ktoś się przywitał czy nie. Co za różnica. Nowi chcą wejść, dowiedzieć się i uruchomić system.

To dział dla nowych, ma przyciągać , zachęcać a nie odrzucać...

... pogadamy w week.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs zmieniarki CD w tym radyjku nazywa się CeNET i pod takim hasłem szukaj emulatora zmieniarki. Znalazłem takie urządzenia jak w linkach poniżej (jeśli miałbyś kupować to musisz się upewnić czy na 100% zadziałają z tym radiem).

Radyjko jest całkiem fajne i da się z niego ugrać przyzwoitą jakość dźwięku, tym bardziej, że można do niego podłączyć dedykowany procesor dźwięku z wejściami cyfrowymi i po optyku podać sygnał (wtedy w menu radia otwierają się dodatkowe możliwości i zaawansowane ustawienia dźwięku), ale jak piszesz, że wystarczy Ci znośne audio to raczej zamiast inwestować 300 zł w emulator zmieniarki to poszedł bym w wymianę radia na takie z USB/AUX/Bluetooth.

 

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=8304&osCsid=1

https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/656-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-suzuki-clarion-cenet-13pin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Spadaj baranku :-). Temat do usunięcia, moje konto również. Wiadro zimnej wody na głowę i nie spinaj z tymi rodzicami. Swoich chyba na oczy nie widziałeś, bo kultury najwyraźniej nauczył cię trzepak. ;-)

Tyś się chłopie wczoraj  zarejestrował i uważasz że forum nad Tobą skakać i dogadzać? To chyba odwrotnie powinno być i Ty powinieneś być grzeczny i potulny żeby na buraka i kołka czasem nie wyjść. Nie umiesz powiedzieć zwykłego "dzień dobry"? No to czas zacząć naukę bo przywitanie to podstawa poprawnych stosunków międzyludzkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyś się chłopie wczoraj  zarejestrował i uważasz że forum nad Tobą skakać i dogadzać? To chyba odwrotnie powinno być i Ty powinieneś być grzeczny i potulny żeby na buraka i kołka czasem nie wyjść. Nie umiesz powiedzieć zwykłego "dzień dobry"? No to czas zacząć naukę bo przywitanie to podstawa poprawnych stosunków międzyludzkich. 

 

Ach. Jak ja kocham polski internet :-). Wszyscy troskliwie rzucili się mnie wychowywać i uczyć kultury, bo dzień dobry nie napisałem...

Zrozum, ja proszę o pomoc pisząc post, ale prosić się nikogo nie będę specjalnie. Łaski mi nie robisz że pomagasz. Pomoc na forum jest bezinteresowna.  Chcesz - pomagasz, nie chcesz to nie rób OT bo właśnie paskudzisz w restauracji wysokiej klasy. Na narzekanie na pewno jest odpowiedni dział. 

Abstrahując już od wszytskiego to chyba można uznać że zrozumiałem że po prostu bardzo lubicie jak nowi się witają, a ja się wytłumaczyłem że nie zauważyłem takowego wątku. Nie rozumiem po co kolejne wykłady na temat dobrego zachowania. Nie róbmy tutaj Onetu. 

Interfejs zmieniarki CD w tym radyjku nazywa się CeNET i pod takim hasłem szukaj emulatora zmieniarki. Znalazłem takie urządzenia jak w linkach poniżej (jeśli miałbyś kupować to musisz się upewnić czy na 100% zadziałają z tym radiem).

Radyjko jest całkiem fajne i da się z niego ugrać przyzwoitą jakość dźwięku, tym bardziej, że można do niego podłączyć dedykowany procesor dźwięku z wejściami cyfrowymi i po optyku podać sygnał (wtedy w menu radia otwierają się dodatkowe możliwości i zaawansowane ustawienia dźwięku), ale jak piszesz, że wystarczy Ci znośne audio to raczej zamiast inwestować 300 zł w emulator zmieniarki to poszedł bym w wymianę radia na takie z USB/AUX/Bluetooth.

 

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=8304&osCsid=1

https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/656-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-suzuki-clarion-cenet-13pin.html

 

Dzięki! Przedzwonię i podpytam. Napiszę tutaj info czy to coś pasuje i temat chyba będzie zamknięty :-).

Zależy mi żeby je zachować. Wartość sentymentalna. Zakup nowego sprzętu to ostatecznośc. 

 

 

EDIT

 

Okej. Ten konkretnie okazał się pasujący 

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=8304&osCsid=1

Jeszcze poszukam, ale myślę że to jest dobra opcja.

Muszę poczekać do 1szego i sobie sprawię. Dam znać jak to się będzie sprawować, choć cudów nie oczekuję. Panowie robili screeny na XPku, co mnie martwi - albo je robili 10 lat temu wraz z premierą tego sprzętu, albo są po prostu przestarzali  :wink: . Niemniej jednak innej opcji nie ma z tego co widzę. Ważne żeby AUX działało, najwyżej potem sobię strzelę bluetooth. Sam to teraz widzę że to jest raczej rozwiązanie słabe, pewnie bolesne jakościowo, no ale cóż... :cisza: Z drugiej strony ten samochód ma fatalne nagłośnienie, a nie da się go dużo poprawić nie zmieniając wyglądu fabrycznego. Mój cel jest taki, żeby było znośnie, żeby nie grało to tak totalnie papierowo jak teraz. Już sama zamiana na tego clariona- bo wcześniej miałem jakiegoś tandetnego soniacza z bazaru- dużo pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ach. Jak ja kocham polski internet :-). Wszyscy troskliwie rzucili się mnie wychowywać i uczyć kultury, bo dzień dobry nie napisałem...

No my też Ciebie kochamy, prawdziwie męską miłością :wink2: Wykładni kultury nikt Ci tutaj robił nie będzie, co najwyżej dostaniesz wskazówki gdzie ewentualnie jesteś wybrakowany  :hyhy:

Trochę się tutaj naprodukowałeś ale powiedzenie zwykłego "dzień dobry" nadal Cię przerasta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oceną jakości dźwięku będzie problem, bo już było wspomniane, że nie jest dobrze.

Ja bym się wstrzymał i przeczesał net w potwierdzeniu jakości tych emulatorów. Różnie piszą. Jednym działa dobrze, inni mają problem. Co prawda o tym nie czytałem, ale inne są różnie oceniane.

Jak masz sentyment do radia - próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze jesteś zdecydowany, to porozmawiaj z obsługą tego sklepu:

Avde.pl - podobno (fora) nie ma problemu w kontaktach z nimi w chwili, kiedy coś nam nie "gra".

Link do emulatora NVOX NV1080:

http://www.avde.pl/nvox/nvox-nv1080a-suzuki-cla-zmieniarka-cyfrowa-emulator-mp3-usb-sd-suzuki-clarion/produkt/41588.html

 

Jak się czyta o tych emulatorach, to trzeba obchodzić się z nimi uważnie i być cierpliwym w ich używaniu.

Tak czy siak jak będziesz chciał dorzucić BT, to jednak wyłożysz ok. 500 zł za duet... czy warto?

Według mnie nie warto, ale jak chcesz mieć tego Clarka na pokładzie, to musisz przyjąć wszystkie ewentualne problemy na klatę lub zaadoptować czule tak mocno, jak tylko będziesz mógł.

 

PS. Niby do Suzuki - ale infolinia lub raczej ktoś z obsługi technicznej tych urządzeń powinien Ci powiedzieć czy będzie aktywna z twoim radiem.

A tu link z instrukcją (na dole) tego produktu:

http://www.nvox.pl/pl/zmieniarki-cyfrowe-usb-sd-mp3/nvox-nv1080a-suzuki-cla/produkt/691.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my też Ciebie kochamy, prawdziwie męską miłością :wink2: Wykładni kultury nikt Ci tutaj robił nie będzie, co najwyżej dostaniesz wskazówki gdzie ewentualnie jesteś wybrakowany  :hyhy:

Trochę się tutaj naprodukowałeś ale powiedzenie zwykłego "dzień dobry" nadal Cię przerasta. 

No sorka, musisz zrozumieć że po tym przywitaniu z Waszej strony trochę mi duma nie pozwalała. Ale już dostałem od niej zielone światło. :-)

No jestem przywiązany, ale jak mówicie że to ślepa droga to mogę to olać. Clarion może sobie być kochany w spokoju na strychu, a sprawić sobie mogę coś nowego do 500 zł jeśli tak mówicie. Wymaganie jest jedno, bo co do audio jestem pewien że się znacie. Mianowicie nie chcę mieć dyskoteki na desce. Samochód to już w sumie youngtimer, najlepiej jakby miało neutralny czarny panel i białe podświetlenie choć to już mniej ważne. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Kwestia jest taka że będę zmieniał głośniki w tym autku, ale jak pisałem wyglądu wnętrza nie ruszę. Mam z przodu na desce rozdzielczej, na podszybiu dwa o średnicy 10 cm i z tyłu dwa na podszybiu (tylnej szyby  :mur1: ) , tam nie wiem jaka średnica, ale patrząc w internety to coś koło 16,5 cm. Ogólnie nie wiem czy cokolwiek ugram inwestując w w zmianę tego. Najpierw chce zmienić radio albo kupic ten emulator, potem wywalić przód bo tam jest tragiedia, potem tył :-). Nie wiem ile warto wgl inwestiwać w głośniki w takim autku, ale jak mówię - chce żeby było przyzwoicie. 300 zł/400 zł na parę przód to jest ok? Więc ogólnie takie mało ambitne są te moje plany, byle dało się posłuchać muzyki w tym autku. Bo na stan obecny jest tragedia . A co do emulatora to właśnie mi go wyrzucacie powoli z głowy. Jeszcze poczytam, ale kurcze tez czuje ze prosciej jest kupic normalne radio z bluetooth niz reanimowac 15 latka, tym bardziej ze roznicy ra czej nie odczuje a będzie mniej kłopotów...

@up

No czytam właśnie i mnie to trochę przeraża... Muszę to przemyśleć i zobaczyć jeszcze jakie radia nowe są w podobnej kwocie dostępne :-). Dzięki za linki. Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorka, musisz zrozumieć że po tym przywitaniu z Waszej strony trochę mi duma nie pozwalała. Ale już dostałem od niej zielone światło. :-)

 

Byłoby dobrze gdybyś się trzymał faktów :) Powitanie z tzw. "naszej strony" to Ty na maila dostałeś w liście powitalnym, który jest przesyłany każdemu świeżo rejestrowanemu userowi. Za to z Twojej strony powitania jak nie było - tak nie ma. Tak ta sprawa wygląda na dzień dzisiejszy i żadne zielone światło tych faktów nie zmienia.

 

Mam z przodu na desce rozdzielczej, na podszybiu dwa o średnicy 10 cm i z tyłu dwa na podszybiu (tylnej szyby :mur1: ) , tam nie wiem jaka średnica, ale patrząc w internety to coś koło 16,5 cm. Ogólnie nie wiem czy cokolwiek ugram inwestując w w zmianę tego. Najpierw chce zmienić radio, potem wywalić przód bo tam jest tragiedia, potem tył :-). Nie wiem ile warto wgl inwestiwać w głośniki w takim autku, ale jak mówię - chce żeby było przyzwoicie. 300 zł/400 zł na parę przód to jest ok? Więc ogólnie takie mało ambitne są te moje plany, byle dało się posłuchać muzyki w tym autku. Bo na stan obecny jest tragedia .

 

Z takimi dylematami boryka się całe mnóstwo użytkowników na tym forum ale oni czytają, Ty zaś zadajesz pytania a tak właściwie powielasz te zadane tutaj już dziesiątki razy w świeżo otwieranych tematach przez nowych userów. Zdecydowanej większości tych pustych tematów ze względów oczywistych na forum nie znajdziesz, za to te, które musisz przeczytać/przyswoić powinny wystarczyć Ci na co najmniej kilka dni i następne kilka dni na poboczne.

Ale żeby nie było tak ze wszystkim  źle to jakość grania będzie składową ceny sprzętu, strojenia i montaży. Powiedzmy, że na początku po równo a do całkiem znośnego grania są bezwzględnie potrzebne dobrze zrobione drzwi. To tak na wejściu :) A ja mam nadzieję, że teraz już dokładnie wiesz co należy dalej robić :wink2:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...