Skocz do zawartości

Jaki telefon ?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zett93, co do UI to kwestia podejścia. Mi bardzo nie podoba się interfejs Androida z powodu rozpierniczu przy wejściu w listę aplikacji. :) Co kto woli. Faktem jest, że Nokia przespała erę smartfonów. Gdy była możliwość zakupu smartfona z androidem lub autorskim systemem  w każdej cenie, to z nokii smartfony były tylko pokroju C7, gdzie ceny były już nieliche. A jak to się skończyło dla nokii to widać. *

 

Windows Phone jest bardzo fajnym systemem. Aplikacji jest wystarczająco dużo (na android jest wszystko i jeszcze więcej. Tutaj jest gorzej, chociaż nie ma tragedii). Problemem jest straszne sypanie się aplikacji - wywalanie do ekranu startowego podczas przeglądania internetu to standart. Gdyby nie to, nie patrzyłbym w ogóle w kierunku innych systemów operacyjnych. Słyszałem głosy od właścicieli andków, że im też się często sypią aplikacje - czy częściej czy rzadziej tego nie wiem, ale na pewno wiem że w WP apki sypią się co jest irytujące. Aparat fotograficzny faktycznie bardzo fajny, jak na smartfona - tutaj znowu mój telefon wygrał porównanie z S4.

 

Na pewno personalna kwestia. Jeden polubi ten system, inny nie. Ale na pewno gadanie (czego w internecie pełno), że ten system jest zły, tragiczny, nie do obsługi, nie ma w ogóle aplikacji jest wyssane z palca :)

 

*A mieli fajne pomysły. SWYPE który od dawna jest w androidzie to z tego co pamiętam jest wymysłem Nokii i stosowanym w Symbianie na smartfonach. Później któraś z aktualizacji skutecznie usuwała SWYPE z symbiana. A na Windows Phone pojawił się dopiero z którąś większą aktualizacją do 8.1

 

Pozdrawiam

 

ja nie mam nawet zamiaru negować tego systemu, bo sam w sobie zły nie jest, jest stabilniejszy i szybszy od robota, ale do jabłka nie ma podejścia, uwaga jest to moja subiektywna ocena. W Androidzie wszędzie jest straszny roz***oj, poza tym trzeba go czyścić i tak dalej, jak byłem młodszy, miałem mniej obowiązków, to jak z komputerem, kombinacje i tak dalej, teraz nie mam czasu, telefon ma działać i spełniać oczekiwania, na iPhone mam wszystko, co jest mi potrzebne, działające bardzo szybko i stabilnie. Z fajniejszych androidów w robocie mamy Galaxy Note 4 i tu na duży plus rysik, fajnie to dopracowali, fajnie, że nie jest cały plastikowy, choć tylna klapka wydaje się jakby miała się połamać w rękach.. Ale ilu ludzi, tyle opinii. Ja jako programista (nawet nie mobilny), muszę się dopasować do tych urządzeń i tyle. Dla mnie nr 1 to Apple ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 695
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja od ponad roku używa lemie 1020. Głównie widzi mi się aparat. Zwiechow praktycznie zero przez ten rok. Troche bateria przysiadla ale sporo navi na niej używam. Jak dla mnie jedyny minus to wyświetlacz bo z racji ze używam duzo navi to zaczyna sie w stalych punktach wypalać. Na razie mocno tego nie widac ale jednak szpeci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. Jeszcze pomarudzę. 

 

Htc One M8s

Sony Z3 Compact

Samsung Galaxy S5 neo

Huawei P8 (ale ze sporą dopłatą)

 

To przy przejściu do Orange mi się pojawia. Dużo lepsza oferta jak przy Play.

 

Przy Z3 mi się podoba to co wcześniej przy Galaxy A3 - kompaktowe wymiar - w przypadku Z3 Compact to ciągle kawał maszyny a wymiary rozsądne. "Bać" się tego, że to już "wiekowy" sprzęt w porównaniu do reszty?

 

S5 Neo to głównie za wyświetlacz i wykonanie chyba?

 

HTC - z czym to się je? Ciężkie cholerstwo....

 

P8... kosztowałby mnie 400zł gdzie reszta poniżej 100zł.. to jest różnica....

 

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona pracuje w "T"  (5 lat), Sony jak ląduje na naprawę, to tylko wymiana "nienaprawialne", mówi że i Sony i Samsunga sporo jest reklamacji... ina sprawa, że tego chyba najwięcej się sprzedaje, to i musi być więcej statystycznie reklamujących.Co do iOS... od 4'ki mam cały czas kolejne generacje, teraz 6s i powiem tyle "Jobs "odszedł" jakość poleciała na pysk", nie tylko jeśli chodzi o wykonczenie ale i o stabilność softy. Co w 4-4s nie mialo prawa się zdrzyc, w 6-6s jest nagminne. Aha, posiadajac 5s, po roku na gwarancji wymienili mi na nowy, bo ekran się odklejał, po kolejnym roku znowu wymienili bo działo się to samo (gwarancji brak - patologia, zrobili to dzięki temu, że miałem ubezpieczenie wykupione). Miesiąc temu koledze z pracy 6'kę na gwarancji wymienili, bo też ekran się odklejał.... Jobs dead- Quality left.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro po. Zaciekawiony pewnymi wpisami na allegro, zainteresowałem się gwarancją Apple.

 

IPhone 6S który kosztuje niemało, na taką cenę powinien być super solidny ma tylko 12 miesięcy gwarancji...

 

Ale całkowicie przypadkowo oczywiście każda nową generację wychodzi co roku +/- dwa miesiące. Cóż za zbieg okoliczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co do iOS... od 4'ki mam cały czas kolejne generacje, teraz 6s i powiem tyle "Jobs "odszedł" jakość poleciała na pysk", nie tylko jeśli chodzi o wykonczenie ale i o stabilność softy. Co w 4-4s nie mialo prawa się zdrzyc, w 6-6s jest nagminne. Aha, posiadajac 5s, po roku na gwarancji wymienili mi na nowy, bo ekran się odklejał, po kolejnym roku znowu wymienili bo działo się to samo (gwarancji brak - patologia, zrobili to dzięki temu, że miałem ubezpieczenie wykupione). Miesiąc temu koledze z pracy 6'kę na gwarancji wymienili, bo też ekran się odklejał.... Jobs dead- Quality left.

 

Dzięki ze to opisałeś ,wiec teraz poważnie się zastanowię nad samsungiem s6 edge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos androida. Prawda jest taka ze jak nie instalujesz syfu z nieznanych źródeł i używasz telefonu standardowo to nie ma się do czego przyczepić. Czasem warto wyczyścić podręczne dane aplikacji... Note 4 mam z pół roku... I generalnie nie narzekam, przy ostatnim sofcie nawet zyskałem trochę na czasie pracy na baterii.

 

Jedyny minus to zbyt nowy model i mało modów. Zrootowalem telefon i nie znalazłem żadnego dobrego oprogramowania... Wróciłem do ori softu bo niebardzo jest co wgrać.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 4 to najlepszy telefon jaki miałem do tej pory, a trochę ich już było. Brakuje mi klawiatury sprzętowej jak w HTC Touch Pro, ale z tak dużym ekranem i hacker's keyboard można wygodnie pracować przez ssh. Zdalny pulpit też bez problemu. Bateria wytrzymuje ponad 5 dni, ale nie użytkuję go zbyt aktywnie ;) Z androidem raczej problemów nie mam, przez rok może raz mi się zawiesił. Ciekawe tylko że system zawsze zajmuje u mnie połowę ramu. Miałem 1 Giga, 512 było zajęte przez system. Teraz mam 2 Giga, to system zjada 1Gb. Za kilka lat będzie 5Gb RAMu to pewnie nadal Android polowe opierdzieli :P Jeżeli chodzi o jakość wykonania to lubię plastikowe Samsungi, gdyż dzięki temu są trochę lżejsze niż na przykład HTC. Ekran Super AMOLED  jest swietny, rysik też bardzo dopracowany. Nie wiem tylko dlaczego Samsung wypuścił dwie wersje tego telefonu. Model sprzedawany u operatorów wydaje się być trochę gorszy.

Mogę też polecić Galaxy S5, S3 a nawet S2, gdyż nadal są to świetne telefony z dobrymi parametrami.

Z telefonów Sony zrezygnowałem gdy rozstali się z Ericssonem. Nadal używam SE Xperie X10 mini pro jako drugi telefon i odtwarzacz muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z1 - niestety padła w niej albo bateria albo płyta główna, bo przy 70% naładowania baterii potrafi się wyłączyć i nagle wskazując na 0%. Po ponownym włączeniu albo wskaże 0% i  się wyłączy albo będzie działać normalnie. Żony Z1 testowaliśmy w morzu, padła. Na gwarancji wymienili na nowa... Z2!

Ja kupiłem LG G3 - zupełnie nie jestem do niego przekonany, jakiś taki plastikowy, ale to jedyny tel w sensownej cenie, który mogłem otrzymać w ramach nowej umowy. Najprawdopodobniej G3 sprzedam i kupię Z3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, kończy mi się umowa, a niestety obecne telefony w abonamentach to trochę lipa, także może ktoś coś podpowie. Chciałbym na pewno nic gorszego od tego co mam teraz tj. Nokia 1320.

Także parametrowo/użytkowo:

  • Ekran 6" wzwyż
  • Bateria przynajmniej te 3 dni powinna wytrzymywać przy "nie graniu".
  • Najchętniej nie Android, czyli zostaje WP, BB, no może iOS ale nie przekonuje mnie :P
  • Fajnie gdyby robił sensowne fotki, ze względu na wyjazdy służbowe i mało miejsca w walizce mam gdzie robić a nie mam czym :)
  • może być jakiś starszy model, byle cenowo bardzo nie zabijał

Szczerze, to na razie Nokia 1520 do mnie przemawia, no ale może jest coś innego sensownego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no u mnie normalnie przy przeglądaniu neta, umiarkowanych telefonach, chociaż głównie smsach normalny wynik. Wiadomo jak pogram to szybko spada, ale tak to jest ok.

 

Androida to faktycznie pożera szybko (np. Note), ale na WP śmiga długo (może kwestia baterii, a może systemu), przynajmniej przy moim użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni to moze jeszcze ujdzie ale 3? Hehe

Nie wiem czemu tak androida się boisz?

Bo np całkiem przyzwoitą propozycją jest szajsung A5 lub S5 neo, który jest w korzystnych cenach teraz.

Lub jeśli koniecznie wp to teraz microsoft nokie przejal i produkuje lumie pod swoja marką ale opini nie mam pozostają internety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...