Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze komponentow CA.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

chce w niedalekiej przyszlosci poprawic granie w Lagunie 3 kombi. Na miejscu jest juz zasilanie, subwoofer i wzmacniacz. Potrzebuje pomocy w wyborze glosnikow na przod, wzmacniacza i jednostki sterujacej. Sprzet uzywany nie wchodzi w gre, mam dosc problemow z uzywanym sprzetem.

 

Budzet to do 600zl za 2-way. Czy Hertz ESK, Helix B 62C.2 lub GMS1968 bylo by dobrym wyborem? Ktory bedzie lepszy?

 

Radio raczej budzetowe ale zeby byly czasowki, aktywka, dab+, bt, mozliwosc podlaczenia androida przez usb (tablet i telefon) powiedzmy w przedziale 400-1000zl. Myslalem nad kenwood kdc-x7200dab lub Pioneer deh-80prs. 

 

Wzmacniacz mam 4/3 kanalowy kenwood kac-ps704ex, puki co zasilam nim subwoofer Lanzar se12 w br. Dwa kanaly mam wolne i mysle zeby przod pod nie podlaczyc. A moze  dolozyc monoblock i a kenwooda dac na przod tw i woofer oddzielnie. Nie wiem wlasnie czy mocowo starczy do ww zestawow 2-way. Tutaj budzet powiedzmy ze nie okreslony ale wolalbym nie przekroczyc 800zl.

 

Kable sa:

-25mmspawarka

-rca diy

 

 

Jakie kolwiek sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Myslalem nad kenwood kdc-x7200dab

 

Dlaczego akurat to? Słuchałeś i się spodobało? 

 

 

Na forum nic nie ma o ESK, czy helixach lub GMS? Dziwne , bo po wpisaniu tych haseł w szukajkę mam sporo info ? Ty nie masz?

 

 


Nie wiem wlasnie czy mocowo starczy do ww zestawow 2-way

 

 

Myślisz że ktoś ma tutaj taki wzmacniacz i może Ci odpowiedzieć? Sprawa druga , to czy w ogóle można na to pytanie odpowiedzieć? Wiesz że jeden wozi 120W suba w aucie i "mu starcza" , a drugi ma 1,2kW i ciągle mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainteresuj się Alpinką CDE-193 albo 195. Brzmieniowo lepsze radyjka. Z zestawów na przód bardzo fajny jest GMS, ale skoro jeszcze rozważasz ESK, to na twoim miejscu w tym przedziale cenowym zainteresowałbym się używanym Morelem Tempo Ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat to? Słuchałeś i się spodobało? 

Z racji mojego miejsca zamieszkania nie mam mozliwosci posluchania niczego co nie jest zamontowane w moim samochodzie. Mam nadzieje ze ktos je uzywal i moze wiecej powiedziec niz google i producent.

 

 

 

Na forum nic nie ma o ESK, czy helixach lub GMS? Dziwne , bo po wpisaniu tych haseł w szukajkę mam sporo info ? Ty nie masz?

Nie znalazlem zestawienia podanych zestawow razem. Jesli sa to czesto ktos piesze zeby wziac lepiej uzywany wyzszy model albo sa tak zakopane ze do 2020 roku sie przez wszystkie tematy nie przekopie.

 

 

 

Myślisz że ktoś ma tutaj taki wzmacniacz i może Ci odpowiedzieć? Sprawa druga , to czy w ogóle można na to pytanie odpowiedzieć? Wiesz że jeden wozi 120W suba w aucie i "mu starcza" , a drugi ma 1,2kW i ciągle mało ...

Sorry moj blad, w mostku ma 200 W przy 4Ohm a pojedynczy kanal 70 W przy 4Ohm. Wzmacniacz mostkuje sie tylko na tylnych kanalach dlatego 4 lub 3 kanaly. Dla subwoofera te 200W starcza zastanawia mnie czy te 70w na takie gms starczy.

 

Lepiej zainteresuj się Alpinką CDE-193 albo 195. Brzmieniowo lepsze radyjka. Z zestawów na przód bardzo fajny jest GMS, ale skoro jeszcze rozważasz ESK, to na twoim miejscu w tym przedziale cenowym zainteresowałbym się używanym Morelem Tempo Ultra.

Chcialbym DAB+ ze wzgledu na to ze na trasie lubie posluchac radia i denerwuje mnie ze co 200km musze szukac stacji, ktora nie szumi. Jest od Alpine CDE-196DAB ale dziala tylko z apple przez USB. 

 

Co do GMS, firma upadla czy nie chce sprzedawac swoich produktow? Co sklep znajde to albo nie dostepne albo tylko radia maja. Na ich stronie sklep nie dziala na allegro nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie znalazlem zestawienia podanych zestawow razem.

 

Dobra! Piszą tutaj tylko i wyłącznie ludzie którzy słuchali tylko i wyłącznie wymienionych klocków w zestawieniu razem! Każde OT i wpisy opisujące inne zestawienia (wielokrotnie opisywane na forum) zostanie potraktowane jako OT i będzie sowicie nagrodzone ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...