Skocz do zawartości

Wyciszanie silnika - jaki materiał najlepszy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Od pewnego czasu myślę jak najlepiej wygłuszyć silnik, (1.9TD AAZ) przeczytałem masę różnych tematów ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi by jakoś na niej oprzeć swój wybór, moją uwagę na tym forum przykuł post użytkownika "dareken" który opisał wygłuszenie maski materiałem GMS010b

Aktualnie na grodź silnika mam naklejony Alubutyl 2.5mm oraz piankę Kaiflex 25mm lecz efekt mnie nie zadowala, i tu moje pytanie:

Czy taki GMS 010B oraz vibrofiltr 4.0 da mi najlepsze efekty, jeśli chodzi o wyciszenie silnika ? , czy jestem wstanie zbliżyć się poziomem wytłumienia silnika np do Phaetona, używając odpowiednich materiałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że wygłuszyłem grodź od wewnątrz pianką Kaiflex 25mm oraz Alubutylem 2.5mm lecz efekty mnie nie zadowalają.

Silnik akurat nie jest jakoś specjalne głośny, jest cichszy od TDI a po rozgrzaniu pracuje jak benzyna (serio !) , półelektroniczna pompa i dwusprężynowe wtryski robią robotę :)

W Takim A8 z powiedzmy 2.5 V6 TDi który jest o wiele głośniejszy jest znacznie ciszej, więc myślę że silnik nie należy do niewyciszalnych.


Tylko mam niesamowity mentlik w głowie jeśli chodzi o materiały, głównie odpowiedni typ pianki który stłumi możliwie jak najlepiej bo nic od strony kabiny nie zmienię gdyż została wygłuszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


półelektroniczna pompa i dwusprężynowe wtryski robią robotę

 

Co tam elektroniczne w tej pompie? 

 

Czy chodzi cicho? Z 15 lat temu jak miałem paska b3 z takim cudem techniki , to ... toż to  sieczkarnia panie w porównaniu do nowych silników diesla! Tobie chodzi jak benzyniak? To niezłe graty muszą być z tych benzyn co porównywałeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko mam niesamowity mentlik w głowie jeśli chodzi o materiały, głównie odpowiedni typ pianki który stłumi możliwie jak najlepiej bo nic od strony kabiny nie zmienię gdyż została wygłuszona.

A jesteś pewien że jest to zrobione dobrze? kiedyś truck pisał o wygłuszaniu diesla żony (chyba polo) i używał tam materiałów gms-a, poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół elektroniczna pompa ma już "ssanie" sterowane elektrozaworem (podciśnieniowo) i nie ma klamki jak w starych golfach , ma czujnik piezoelektryczny który pozwala sterownikowi (tak, rzadkość ale niektóre miały) ocenić czas wtrysku, kąt i kilka innych bajerów. A także elektronicznie przestawiany kąt wtrysku by silnik pracował ciszej w pewnych obrotach. W załączniku link do dźwięku pracy silnika po rozgrzaniu (piszczenie to jeszcze nie zrobiony wtedy napinacz)
 

http://www51.zippyshare.com/v/Ln6FAWBg/file.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie będę Ci rujnował światopoglądu na słowo "cichy diesel" ... bo jeśli uważasz że to co nagrałeś* to cicho to ja odpadam z tej dyskusji. 

 

Co do wytłumienia, to zauważ jak napada śniegu i stoisz autem na świeżym to od razu ciszej ...spoooro ciszej , czyli zadbaj nie tylko o maskę lecz o pusty spód pod silnikiem. 

 

 

*brak info o sposobie nagrania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem że auto jest ciche, bo bym go nie wygłuszał  :...:  , tylko że silnik jest cichszy niż TDi i bardzo gładko chodzi.
Podszybie zacząłem oklejać alubutylem 2.5mm , czy na podszybie też lepszym wyjściem będzie pochłaniający GMS ? . W pewnym sklepie polecali mi piankę LT15mm lecz ta mnie jakoś nie przekonuje (ponoć większa gęstość) a z tego co mi wiadomo w komorze silnika liczy się pochłanianie a nie odbicie. I tak zakładałem że kauczuk 25mm od wewnątrz mi odizoluje a GMS od strony silnika mi pochłonie.

Dobrze myślę ?

Też odniosłem wrażenie że spora część hałasu przedostaje się gumą od maglownicy, myślałem o wypełnieniem jej filcem i docięciem pianki 25mm idealnie na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...