Skocz do zawartości

Pytanie do Alpinistów


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Z durności mojej stałem się (już prawie) właścicielem procesora PHA H800 do kompletu zanabyłem radyjo DVA7996R (swoją drogą który model to tzw. Bejbi F1 bo już co drugi m tu tak nazywają i całkiem głupi się zrobiłem)

Czy ktos byłby tak uprzejmy i wskazał mi czy....

1. dostanę takie radio które z poziomu pokładu pozwoli mi W PEŁNI sterować procesorem (modele mile widziane z wskazaniem tego naj  :wink: )

2.  F1 status (które pewnie kiedyś mi sie napatoczy) i ten proc "się dogadają" (pomijam fakt, że pewnie bardziej miałby być  H900 czy tam H990) bo tyle już wydedukowałem.

3  jednak najrozsądniej jest dokupić Ruxa C800 i streamować po wifi :wink:  (łobrzydzenie jeszcze 3 lata temu nawet bych o tym nie pomyślał)

 

Tymczasem lecę dalej lutować cinche (co za niewdzięczna robota).

 Ave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

Z durności mojej stałem się (już prawie) właścicielem procesora PHA H800 do kompletu zanabyłem radyjo DVA7996R (swoją drogą który model to tzw. Bejbi F1 bo już co drugi m tu tak nazywają i całkiem głupi się zrobiłem)

Czy ktos byłby tak uprzejmy i wskazał mi czy....

1. dostanę takie radio które z poziomu pokładu pozwoli mi W PEŁNI sterować procesorem (modele mile widziane z wskazaniem tego naj  :wink: )

2.  F1 status (które pewnie kiedyś mi sie napatoczy) i ten proc "się dogadają" (pomijam fakt, że pewnie bardziej miałby być  H900 czy tam H990) bo tyle już wydedukowałem.

3  jednak najrozsądniej jest dokupić Ruxa C800 i streamować po wifi :wink:  (łobrzydzenie jeszcze 3 lata temu nawet bych o tym nie pomyślał)

 

Tymczasem lecę dalej lutować cinche (co za niewdzięczna robota).

 Ave.

 

Co znaczy "w pełni" , jeżeli w sensie dosłownym to żaden z nich w odniesieniu do PXA-H 800.

Uzupełnieniem tego co powyżej może być jedynie to, że nie ma takiego modelu :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Czyli procem  H800 posteruję sobie głośnością (a to juz coś :wink: ) ewentualnie poziomem suba ,większością źródeł wyposażonych w aineta tak?

 

Tak mentor :wink2: w pełni to tak coby dłubać jak w łodeerze czasy, cięcia i co i jak mi tam się zachce...

Czyli zostawić  grajka  (bo to wszystko jeden...) i albo dokupić ruxa albo lap, program i naprzód ...to już czuję, że poleży na półce w sumie to tylko zmiana firmy a na giełdzie też musi czasem ruch być :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żeby mieć pełną funkcjonalność z radia ( pełna konfiguracja proca) , to tylko H701 połączony ze stacją DVD 1 din lub 2 din. Stacja ta musi być Alpine i posiadać Aineta i światło. Sama stacja oferuje średnią jakość światła , więc ja miałem u siebie jeszcze zmieniarkę Alpine DVD 690 która ma sporo lepsze światło niż sama stacja.

 

Co do H800 to podłączając radio Alpine które posiada aineta i światło , mamy raczej tylko do dyspozycji volume. Podłączając stację DVD mamy Volume i wywołanie memorek. Konfiguracja proca i stworzenie memorek, tylko z lapka lub z Ruxa. Z lapka o wiele lepiej.

 

Co do H900 ( tak samo jak H800) tylko w lapku musi być stare złącze RS

 

DVI-9990 / Alpine PXI-H990 - kompatybilne tylko ze sobą Radio + proc

 

moja historia

 

DVI 9861 + H701 + C701

DVD IVA-W205R + H701+ DHA S690

DVD IVA-W205R + H800+ DHA S690

DVD IVA-W205R + H900+ DHA S690

DVI-9990 + PXI-H990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Generalnie żeby mieć pełną funkcjonalność z radia ( pełna konfiguracja proca) , to tylko H701 połączony ze stacją DVD 1 din lub 2 din

 

Baby f1 - czyli DVA 9965R pozwala na pełna swobodę w programowaniu procesora. Nawet jest lepsze niż rux bo wyświetlacz jest bardziej nowoczesny i nie ma takich kwadratowych jajec jak na ruxie. Wielki minus to to że nie ma tak jak w ruxie wejścia w zwrotnicę na "stałe", czyli kilka sekund i radio wraca ze zwrotnicy do ekranu normalnego odtwarzania. Wszystkie cięcia, czasy, odwracanie fazy jest normalnie z poziomu tego radia dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h700/701. Nie sprawdzałem, ale pewnie i z  h800 będzie popylało tak samo. Kwestia w pięcia i sprawdzenia. Jednak niestety nie może być wszystko tak pięknie. Radio posiada zewnętrzna puszkę i raz że zajmuje ona sporo miejsca i kurna wiązka jak do body komputera łącząca oba elementy, dwa podpinając radio żółty z czerwonym do plusa, cały czas elektronika tych urządzeń pracuje i w szybkim tempie zjada aku. Zapięcie żółtego kabla po stacyjce wymusza przekręcenia kluczyka w pozycję 1. U mnie w aucie startuje połowa elektroniki i podświetla się licznik, a to prawie jak jarzeniówka :wink2:

 

Jedyne ludzkie rozwiązanie to oba do plusa aku i włącznik na jednym z nich (wioska troszkę trąca ) . Będę robił taki myk bo wkurza mnie w wieczorowych porach odsłuch przed jarzeniówką i szkoda marnować tyle prądu. Plus przekaźniki sterowniki które się załączają nie są wieczne. Dwa ostatnio wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVA 9965R pozwala na pełna swobodę w programowaniu procesora.

Słowo "swoboda" ma różne oblicza dla różnych osób...

 

Nie sprawdzałem, ale pewnie i z  h800 będzie popylało tak samo.

 

"Nie sprawdzałem" lepiej by było napisać drukowanymi i wytłuszczonymi literami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz dałeś mi powód do sprawdzenia ... Pewnie niebawem podłączę i sprawdzę

 

Dziubanie i owszem można tak nazwać, a może wy biedaki dziubiecie a ja z laptopem siedzę 

 

Kompatybilność sprzętów firmowych powinna być taka sama, chyba że producent celowo ją blokuje ... Nie moja w tym głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...