Skocz do zawartości

Czy jest sens ? Aku dodatkowe do CA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy montował ktoś może te akumulatory Hollywooda ? Pojemność o której mówie to 60Ah. Chcę sobie włożyc taki aku do bagaja i zrobić sterownik który będzie go ładował tylko gdy auto jet odpalone Jak to wygląda jeśli chodzi o czas gry na sprzęcie który ma 600W w RMS? przeliczyłbym to na chłopski rozum = 60 AMPERO-GODZIN, ale nie wierze żeby akumulator wytrzymał pobór prądu równy 60amper przez godzine... Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował, ale nie dla jego pojemności. Taki akumulator może TIRa odpalić dzięki swojej wydajności prądowej ;) Jeżeli zależy ci tylko na czasie gry to kup najtańszego AGMa jakiego znajdziesz o wyższej pojemności, np Zap sznajder lub coś w tym stylu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku w raczej w dobrym stanie trzyma swoje 12,8V jak się  nic nie robi, ładowanie 13,8. Instalacja w jakim sensie ? Bo jeśli chodzi o podłączenie do wzmaka to jeszcze nie zrobiłem narazie wszystko planuję. (Planuję mieszankę miedzi z aluminium 35mm2 albo 21mm2 OFC) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altek prawdopodobnie 80A ale muszę jeszcze sprawdzić w następnym tygodniu jak będę w polsce. Ale to raczej nie problem. Myślałem jak to zrobić - Aku główne to aku oryginalne z samochodu, a dodatkowe w bagaju. System będzie polegał na tym że energia na postoju będzie brana z dwóch aku jednocześnie. Jeśli odpali się samochód priorytet będzie miało aku główne do powiedzmy 13,5V wtedy uruchomi się ładowanie dodatkowego aku. Tak to widzę, jest to prosty układ na przekaźniku. Cel jaki chcę osiągnąć to chociaż 1h 30 min grania przy pełnej mocy na postuju, ale wydaje mi się że to troche nie osiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

(Planuję mieszankę miedzi z aluminium 35mm2 albo 21mm2 OFC)

 

Poczytaj sobie na forum o okablowaniu zasilającym i zweryfikuj zamiary.

 

Pamiętaj tylko miedziane :-)

Przekrój 35 mm wystarczy spokojnie dla tych założonych RMS.

 

 

A jak ma być taniej to po prostu wez kabel tzw. "spawarę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie doczytał ,ze ktoś tu montował dodatkowy aku w bagaju wiec się teraz chłopak pyta .

Daj ,,+'' i ,,-'' z akumulatora a nie jakiegoś minusowego kikuta 40cm do blachy w bagażniku jak ten Seba.

Kable kup spawalnicze.Jakie grube to ustalisz z tabeli.Im grubsze tym lepsze, mniejsze spadki.Lepiej dołożyć te 100zł niż później się wkur...,ze coś ci przygasa.

Ładowanie w dolnej normie wiec tragedii nie ma.

I zapomnij o jakimś dodatkowym akumulatorze bo przy tych 13,8V to ich nie doładujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast w aku zainwestuj w dobry kabel 50 ofc lub spaware. Troche nie rozumiem pałowania sprzętu przez godzine na postoju bo jaki sens gdyż napięcie i tak ci będzie spadać do 11V na zgaszonym, do 13V na włączonym jeżeli to prawdziwe 600rms. Na zgaszonym i tak sprzęt nie zagra jak powinien i moment aku zajedziesz. Taniej wyjdzie zostawić auto na chodzie bo ile spali litr? Ja mam też 120 A i normalne aku w zupełności sobie radzi a mam co ciągnąć  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi głównie o takie granie gdzieś przy rzece, ognisku wiecie oco chodzi, troche bez sensu żeby audiczka była odpalona przy graniu w takich miejscach. Ja tutaj nie mówię znów o graniu na full, przy takim czymś, ale wydaje mi się że na samym 60ah to będzie bardzo krótki czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...