Skocz do zawartości

Dobór głośnika do KM1001


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dotychczasowo w aucie mialem 2x stx 10.400 2x4 ohm spięte rownolegle w 2ohm, niestety glosniki kolejny raz sie rozkleily i stwierdzilem ze czas na zmiany. Szukam czegos 12" co zagraloby nisko w stosunkowo malej obudowie (max 60litrow). Wzmacniacz wedlug danych producenta ma 1kw przy 2ohm i 550w przy 4ohm, biorac pod uwage to ze auto jest male (vw polo 9n 2002r) i ma alternator 70a nie chcialbym wykorzystywać pelnej mocy wzmacniacza wiec szukam glosnika 4hmowego. Myslalem nad dd612 lub gzrw 12d2. Slucham glownie tłustych trapow lub dubstepow. Kable zasilajace beda zmienione na 35mm2 spawalnicze, poniewaz obecne 16mm2 nie dawaly rady i powodowaly spadki napiecia nawet do 12v. Czekam na ciekawe propozycje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez big3 i 25mm2 myślisz że mu wystarczy przy 1 kw rms ? To ja daję na DD około 800rms tylko przy 4ohm z RFa i mam spadki z 14.1 do 11.6 a mam 35mm miedź ofc tyle że brak big3. Sam na wakacje chce zmienić kable na spraware 50mm i big3 to samo i nie wiem czy to wystarczy bo pewnie jeszcze opitme kupię. P.s. ten dd to fajny wybór w 70l gra dobrze a jeszcze jak zrobisz dobre zasilanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie znaczy. Masz piec w klasie AB, to raz, a jak wygląda reszta Twojej instalacji, w jakim stanie masz instalację, to tylko Ty to wiesz  :wink2: 25 mm2 przy sprawnym alternatorze, akumulatorze, dołożonych masach pod maską pod 1 kW ze wzmacniacza D klasy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dobrze wiem co to kondensator i jaka role spelnia. Kable mialem 16mm2 kruger matza i to nie jest czysta miedz do tego oprawa gumowa jest gruba wiec jest tam moze 8mm2...

Tak wyglada polaczenie plusa przy aku, jakis marny mi sie ten kabel wydaje...

Foto

post-21628-0-94544600-1497303408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że z 3 big czy też bez bo im grubiej tym wiadomo że lepiej..;p Widziałem za to kilka instalacji na 53mm2 w cca i zasilała po 3kW tylko że w klasie d.. Co do spadków nie mierzyłem więc nie wiem. Nie raz było omawiane zagadnienie że po co takie przekroje jeśli ktoś zapomina o porządnej masie między aku a budą.. A z budy ciągnie masę do wzmacniacza.. Na wszystko panaceum jest kondensator..;) Powiedzmy że u mnie starałem się jak mogłem a spadki przy 700rpm są jakie były..;/ panaceum to 1,5krpm tylko jak tyle utrzymać podczas grania jak chyba mi się noga ślizga..;D Odnośnie tych obecnych 16mm2 K&M to przy tym przekroju w miedzi powinno być dużo lepiej..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje kabli spawalniczych(w hurtowni u której się zaopatruję). Pierwszy w pojedynczej czarnej izolacji z cienkimi żyłami, oraz taki w podwójnej sztywnej gumowo-plastikowej izolacji i z grubymi żyłami. Najlepiej poproś o spawarę ale o pojedynczej izolacji. Powinni wiedzieć o co chodzi, a jak coś to poprostu obejrzyj sobie kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać nawet spawarke 120mm na big3 i resztę instalacji, ale skąd to ma brać prund? Z nieba? Jak grać kilowatem z tyłu przy alternatorze 70a ? Jak? Pytam jak?

Przecież to pobory w okolicy 100a.

Na początek tania 140 albo 180a wsadzić od VW (100zl) i dopiero grzebać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że różne spawarki się trafiają... Wczoraj pojechałem sobie do bricomana i patrzę a tam 25mm2 za 12 czy 14zł to sobie myślę "wezmę kilka metrów, zawsze się przyda"... Ale złapałem w rękę i się okazało, że jak ją zegniesz tak zostanie :) niby fajnie bo można ładnie ułożyć ale jednak strasznie sztywna i kompletnie nieelastyczna (raczej plastyczna)... Bardziej przypominała drut niż linkę... Gdyby mi ktoś do tig-a taki kabel dał to bym zabił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...