Skocz do zawartości

U Cober'a w wozidle...


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ślimaki nie przypasowały?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Raczej ciezki orzech bedzie mial chlop do zgryzienia.

Myślę że jak szukal to nie bylo a jak sie pojawily jedne to i wysyp innych topowych klockow nastapil - wiecie jak to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Raczej ciezki orzech bedzie mial chlop do zgryzienia.
Myślę że jak szukal to nie bylo a jak sie pojawily jedne to i wysyp innych topowych klockow nastapil - wiecie jak to jest ;)

 

Jacek wie co w trawie piszczy :) Ślimaki w drzwiach i jakoś specjalnie nie chce mi się ich wykręcać ;) grają bardzo przyjemnie. Takie niepozorne generatory wyższego basu, doskonale spisują się w 3way. Andrian grał sporo "jaśniej" na średnicy a zmiana na MP 5.16 II zmieniła diametralnie odbiór całego systemu - jest inaczej ale czy lepiej jeszcze nie wiem :P

 

Bety Six posiadam już ponad miesiąc (nie testowane) i zapewne poczekają jeszcze jakiś czas na swoją kolej :D na spokojnie podchodzę do zmian. Chyba powoli dopada mnie "dziadkowe" przyzwyczajenie do obowiązującego stanu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to rzekl bym ze uwsteczniam sie i ide z SQL a w strone dresa.

 

Picollo zamienilem na H/K , bass na radiu +6db bo jak to stwierdzila Zona po to to jest by sobie dostrajac i podkrecac a w glowie ochita na dolozenie do bagaja 2 sztuki bety eight by stopka klatke dociskala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Genesisy dostały solidne chłodzenie. Podłoga została podniesiona nad ścianki boczne za pomocą meblowych nóżek "pinezek" 5mm po to żeby powietrze mogło swobodnie uciekać z zabudowy. Wentylatory zamontowane bezpośrednio nad radiatorami Genesisów tak aby skierować strumień powietrza prosto nad generatory gorąca :D

 

Wbudowane w Genesisach wyjścia prądowe dla wentylatorów odpowiednio dobierają obroty skutecznie regulując optymalną temperaturę wzmacniaczy. Operacja się udała. Po ostatniej 4 godzinnej podróży wzmacniacze miały optymalną temperaturę pracy około 45C

post-1957-0-44991400-1493921988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niedawno wygłuszyłem dach oraz tylna klapę bagażnika. Fabryczne wygłuszenie dachu to jakieś nieporozumienie - twardy karton przełożony twardą pianką przyklejony bardzo oszczędnie klejem do szyb lub czymś w połowie. Nie pomagało to w niczym raczej. Na zdjęciu widać jak przyklejona była ta płyta wygłuszeniowa. Wygłuszenie porwało się w strzępy przy demontażu

 

Dach wyklejony matami Silent Coat które akurat miałem pod ręką oraz pianką GMS. Klapa bagażnika nie była niczym wygłuszona i została wyklejona matami CTK i pianka GMS

post-1957-0-79181000-1506924844_thumb.jpeg

post-1957-0-44822900-1506924845_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek dał odpowiedź co do wyjmowania podsufitki - nie chciało mi się z nią barować i tylko opuściłem.

 

Rożnica na duży plus. Dach nie rezonuje przy uderzeniach suba i jest słyszalnie ciszej przy prędkościach autostradowych. W Vectrze B nie było az tak dużej różnicy na plus.

 

Brzmienie szeroko pojętego basu poprawiło się dość znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażem też były przeboje... szczególnie przy osłonach słonecznych. Widać, że już ktoś nieudolnie tam grzebał przy montażu anteny TV. Generalnie mocowania pod wkręty to jakieś ruchome, rozporowe metalowe spinki... "pochwała" temu kto to wymyślił a CH w D temu kto to przede mną demontował, pokrzywił i nawet w otwory z gwintem nie trafił tylko obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klape wykleilem tam tylko gdzie sie dało - jakies 80% pokrycia. Odległość blach od siebie jest różna i wynosi od 3mm do 12cm. Gdzie sie dalo połączyłem blachy za pomoca kleju do szyb. Na tapicerke klapy pianka. Całość wyszła sztywno i głucho. Klapa zrobiła sie dość ciężka ale dzięki konstrukcji zawiasu i wychylaniu się srodkiem ciężkości lekko na szybe nie opada. Nie mam zdjęć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje :) Trafiły mi się nowe Infinity Beta Six czyli zamieniłem dobre na nowe :P Przy okazji zmiany głośników okazało się że dystanse nie są w najlepszej kondycji, zaczęły puchnąć i pękać... Zamieniłem dobry MDF na bezkonkurencyjne alu :D Mastah wystrugał dystanse lekko ze stożka - rozchodzą się delikatnie za głośnikiem a z blachy ameliniowej grubości 1cm wyciąłem formatki po czym spawanie wszystkiego do kupy i... mam nadzieje, że szybko do drzwi nie zajrzę :D

post-1957-0-62956100-1513532012_thumb.jpg

post-1957-0-90043100-1513532012_thumb.jpg

post-1957-0-10764700-1513532013_thumb.jpg

post-1957-0-28799600-1513532013_thumb.jpg

post-1957-0-52288500-1513532013_thumb.jpg

post-1957-0-74302700-1513532013_thumb.jpg

post-1957-0-44753300-1513532014_thumb.jpg

post-1957-0-00808000-1513532015_thumb.jpg

post-1957-0-01423400-1513532016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...