Skocz do zawartości

Jesteś nowy, więc tutaj się witamy... Czytaj pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam serdecznie wszytkich forumowiczów ;) Jestem Marcin, mam 20 lat. Pochodzę z okolic Katowic. Aktualnie posiadam pierwszy samochód którym jest TT 8N które stało się moim oczkiem w głowie. Jako, że zawsze chciałem mieć mocne car audio, od tego też zacząłem, ale jestem pewien, że zaraz po tym wezmę się za modyfikacje mechaniczne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

 

 

Nazywam się Piotrek i już kiedyś korzystałem z forum, ale niestety nie mogłem odzyskać hasła do starego konta. Aktualnie jeżdżę Volvo S60R 2005r. na seryjnym nagłośnieniu. Aktualnie pomagam koledze przy car-audio w Toyocie Sienna 2012r. przerobionej pod osobę niepełnosprawną (inna, płaska podłoga, brak progów, itp.)  Planuję kupić inne auto i wtedy zajmę się własnym nagłośnieniem.

 

 

Pozdrawiam Wszystkich i życzę zadowolenia z zabawy przy car-audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Arek, jestem z okolic Płocka posiadam Seata Leona I z radiem alpine ute200bt, głośniki z przodu to FOCAL R-165S2

Wzmacniacz crounch MXB 4150 z serii blackmaxx i tuba niestety bez głośnika.

Głośnik jakiś czas temu zdechł i teraz poszukuje czegoś do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem już jakiś czas na forum bo "zbieram" a w zasadzie kończę zbierać sprzęt do mojej pierwszej w życiu instalacji, ale jakoś nie było czasu się przywitać a lepiej późno niż wcale więc...

 

Krystian 26 lat, jestem z Wrocławia a auto to Honda Accord VII Sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Moje imię Kamil.
Od kiedy tylko pamiętam sprzęt audio jest moim głównym hobby, za dzieciaka z walkmanem się nie rozstawałem, w pokoju miałem prawilne Altusy, i robiłem poważne instalacje audio w rowerach  :rotfl: W czasach technikum bawiłem się także amatorsko w dj'kę, zagrałem ponad 200 imprez okolicznościowych. Świetne doświadczenie - poznałem tysiące ludzi, widziałem i słyszałem wiele, i można powiedzieć że uczyłem się życia na cudzych błędach. Nie musiałem też prosić o grosz rodziców, poznałem smak własnego pieniądza. Dzięki temu uważam się za dorosłego, odpowiedzialnego człowieka już w wieku 21 lat.

Sprzęt car audio planowałem jeszcze zanim kupiłem pierwszy samochód. Przez 2 lata przerzuciłem ogrom sprzętu, najpierw marketowego, następnie coraz lepszego, starszego, używanego z pomocą Dominika S. :wink: Później zacząłem kupować na własną rękę, szukać "okazji", było z tym wiele nerwów i nieporozumień. Skończyłem na 2x12 w ogromnej, otwartej skrzyni i wzmacniaczach Rockforda. Teraz nadszedł czas na coś bardziej jakościowego - zmieniłem autko i szkoda robić mu taką krzywdę jak poprzedniemu :zalamany::wink2:

Obecnie pasja rozwinęła się na tyle, że z zamiłowania zostałem handlarzem właśnie używanego sprzętu car audio. Ale nie przysłowiowym Mirkiem, tylko uczciwym, nie wciskającym kitów człowiekiem który na prawdę głęboko siedzi w temacie, od strony technicznej jak i praktycznej. To nie bajeczki, niedawno założyłem działalność gospodarczą i daję ustawowo 14 dni na zwrot bez podania przyczyny, więc nie opłaca mi się sprzedawać czegoś "lewego" czy wciskać kitów i zawyżonych mocy, bo prędzej czy później i tak będę musiał oddać kasę, jeśli sprzęt nie spełni oczekiwań klienta. Generalnie oferuję bardzo zróżnicowany sprzęt z niemal każdej półki cenowej - głównie wzmacniacze, ale też radia, zestawy głośnikowe czy suby. Od tanich Axtonów po Mosconi, AS, stare Rockfordy, Precision Power, czy nawet Audisony Thesis. Mam też za sobą wiele montaży, ale już nie mam na to wystarczająco dużo czasu, w tym temacie daję zarobić przyjacielowi :chytry:

Oczywiście to tylko hobby, nie wyżyję z tego, pracuję etatowo na serwisie elektronicznym. Naprawiam przemysłowy sprzęt audio w technice 100V, głównie wzmacniacze. W związku z tym, mój sprzęt poddaje prawdziwemu przeglądowi, czyszczeniu oraz testom pod sztucznym obciążeniem i oscyloskopem, abym miał pewność że nie wywali się u klienta, tak samo jak robimy to w pracy. Mierzę też realną moc RMS wzmacniaczy, zniekształcenia THD czy damping factor - na ten moment amatorską aparaturą, ale jest w miarę wiarygodnie. Odsłuchy wzmacniaczy przeprowadzam na legendarnych monitorach studyjnych Yamaha NS-10M, więc mogę też dużo powiedzieć o brzmieniu wzmacniaczy. Niektóre sprzęty które mi się trafią, wymagają poważnych napraw, które wykonuję profesjonalnie, na najlepszych dostępnych komponentach, i oczywiście informuję o tym w ogłoszeniu. Na naszym kochanym OLX-ie ciężko jest kupić coś dogłębnie sprawdzonego, nie drutowanego w uczciwej cenie - ale dzięki mnie i kilku innym pasjonatom, którzy dorabiają sobie do wypłaty obracając używanymi klockami, zaczyna się to zmieniać :rolleyes:

Trochę się rozpisałem i zapachniało autopromocją, ale chciałbym zostać "kimś" na tym forum, bo słyszałem że jest to miejsce uczciwych, kulturalnych transakcji i świetnych ludzi. Dlatego tak właśnie wygląda mój pierwszy post  :wink: 

Do usłyszenia w przyszłości! Peace :ok::cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam na imię Jakub ,lat 33 ,mieszkam w Liverpool ,jeżdżę mercedesem A140 w168 .Pracuje rozwożąc pizze więc dużo jeżdzę autem.Lubie muzykę dobrej jakośći i nie chodzi mi o to żeby tylko było głośno. Jestem początkującym audiofilem jeżei chodzi o sprzęt hi fi w domu ,ale na car audio nie znam sie zbytnio.Nie lubie skompresowanej muzyki typu mp3 itd. Aktualnie mam Alpine CDA-9831R,Z tego co wyczytalem to bardzo dobra jednostka i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku na standardowych głosnikach które naprawdę dobrze grają (z tego co wiem to tez alpine) . Zarejestrowałem sie tu po to by poszerzać swoją wiedzę .

Bardzo lubię radia kasetowe i ogólnie analogowy dźwięk,dlatego myś e o jakimś dobrym (nie nowym) radiu na kasety z podłączeniem zmieniarki Cd. wygłuszeniu i lepszych głośnikach i oczywiście jakiś dobry subwoofer.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...