Skocz do zawartości

dziwne objawy instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem i nie wiem czy to wina kondensatora czy czegoś innego
Otóż zamontowałem tubę i co za tym idzie wzmacniacz z kondensatorem, Drugi wzmacniacz zasila przednie głośniki
Jak tylko podłącze tubę to nagle na kondensatorze zaczyna pokazywać za małe napięcie (ok 9V) i zaczyna wyłączać wzmacniacze pomimo że na akumulatorze jest ok 14 przy odpalonym silniku
Jak odłączę wzmacniacz który zasila tubę to wszystko zaczyna niby grać lecz jak pod głośnie radio to zaczyna dziać się to samo z głośnikami
Czy to może być kondensator czy coś innego?
Kable mam 25 mm spawarkę i masę z budy. Kable rozdzielam na wzmacniacze przy kondensatorze 
Proszę o pomoc bo już wymiękam
na początku wszystko grało dobrze dopiero po którymś włączeniu zaczęło się tak dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód spawarka 25 mm chyba powinna wystarczyć na takie coś.
Wszystko jest zakończone oczkami i porządnie zaciśnięte i tu akurat nie ma mowy o błędzie bo sprawdzałem to po 5 razy.
Masę jeszcze raz jutro sprawdzę bo coś mi chodzi po głowie że to może być to, spróbuje znaleźć inne miejsce niż mocowane zapinki pasa bezpieczeństwa.

Oprawka bezpiecznika nie pamiętam teraz jaka jest ale jutro zrobię zdjęcie i pokarzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miejsce gdzie przykręciłeś masę dobrze oczyściłeś ?

 

Do gołej blachy ma być oczyszczone, posmaruj pastą miedzianą, solidnie przykręć. Dodam jeszcze przy okazji, że powinieneś dołożyć 25 m2 masę pod maską z akumulatora na karoserię, z karoserii na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brakuje gdzieś styku. Jeśli oprawka agu to mozliwe, że ona lub sam bezpiecznik robią psotę. Mocowanie pasa też nie koniecznie jest dobrym punktem na masę, miałem przypadki w których okazywało się, że masy tam w ogóle nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...