Skocz do zawartości

Dwa subwoofery na roznych glosnikach.


Daver13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi caly czas pomysł po głowie tylko niewiem czego można się po tym spodziewać. Pomysł polega na tym żeby w jeden subwoofer wrzucić 2 x 20 cm i odciać je od góry na ok 80-90hz i od dołu na ok 50hz a subwoofer na jednym 38 cm puścić od 50 hz w dol z subbasem na 25hz. Zrobić coś na zasadzie zwrotnicy jak na przód tylko w formie aktywnej i na inne czestotliwosci odciecia. Wiem że to ciężko bedzie zestroić ale zastanawia mnie co z tego wyjdzie gdyz 8" da szybki bas a 15" zejście od dołu. Co się stanie z szybkością całości ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak myślisz ? Zastanów się na logikę, leci szybsza nuta, 8" nadąża, a 15" ciągnie się jak żółw, jaki będziesz miał odbiór ? Dla większego zobrazowania, dlaczego do zestawu przedniego zazwyczaj dobiera się subbas, który zagra w miarę równo z nim pod względem szybkości, 15" + 2x8", to po prostu wg. mnie chodzi za Tobą głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robią to Ci, którzy chcą bas uzupełniać, o odpowiednie częstotliwości, czy w 99% są to zwolennicy pompy, słuchający wolnych rytmów ? Wiesz jak mało jest 15", które są bardzo szybkie ? 99% 15" nie nada się do zagrania techno, trance, czy innych szybkich gatunków muzyki. Trzeba rozróżniać pojęcia, bo jak ma być system, który gra całością równo, to raczej nie wozi się takich subów 15", a jak ma być bas, a przód jako dodatek, no to ok. Idzie nuta 140 uderzeń na minutę, jaki powinien być bas ? Szybki, punktowy, mocny, to taki talerz nadąży za tymi 8" ? To jak byś jechał samochodem z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kicka na myśli ? Bo jeżeli z wf to jesteś w wielkim błędzie...

Jeżeli wiesz co to znaczy kick z dołu .

Dzięki dejson, że mnie uświadomiłeś. Cały czas myślałem, że kick z wf jest. To jak go nie mam, to znaczy, że sub lipny i lece go wymienić, tylko na jaki mi polecisz? Dodam, że zależy mi na takim kicku, że jak wsiąde w pomiętych dżinsach, to nogawki mi przeprostuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dla potomności podsumujmy :P 

 

Łączenie dwóch subwooferów na rożnych średnicach głośników nie ma sensu ponieważ... (Poproszę o dopisanie konstruktywnej opinii pomocnej dla innych zaglądających tutaj)

 

Proszę bez docinek tylko ładnie, krótko i na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Ciekawa koncepcja... Możesz rozwinąć? Bo aż jestem ciekaw skąd u ciebie kick bass się bierze...

Nie którzy myślą że mają Kicka z Subwoofera, a nie którzy że mają od dołu z Woofera. 

Co tu więcej tłumaczyć i szukać dziury w całym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dejson znowu wniosłeś samą esencję wiedzy do tematu, elegancko.

 

Spotkałem się z systemem, gdzie w schowku grał 8" głośnik, a w bagażniku siedział 12 calowiec, i całośc grała bardzo spójnie. Także, wszystko zależy od miejsca i warunków w jakich zostały zamontowane owe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale:

 

 

 


Jakie masz kicka na myśli ? Bo jeżeli z wf to jesteś w wielkim błędzie...

 

Wyjaśnij, bo skoro nie z wf to skąd skoro jest w błędzie?

 

 

 


Nie którzy myślą że mają Kicka z Subwoofera, a nie którzy że mają od dołu z Woofera. 

 

Wiesz czym jest kick bass? Opisano nawet w FAQ nazara... 

 

Przepraszam za ot ale to dość ważna kwestia w której kolega rzucił śmiałą teorię która może wprowadzić niektórych w błąd więc miło by było gdyby to wyjaśnił ;)


A tak bardziej w temacie... Oczywiście można zastosować taki system ale trochę mija się to z celem... Sub śmiało gra do 80Hz a powyżej tej granicy bez problemu ogarnia wf... Można by się pokusić o takie rozwiązanie w momencie gdy nie ma miejsca na wf i np deska ze względu na rozmiar może grać np od 120 spełniając rolę mida ale to raczej przy założeniu, że "mniejsze suby" będą siedziały gdzieś z przodu w formie komory... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest deficja woofera .

Czy domowe kolumny z 18 u podstawy maja prawo zagrać poprawnie w basie ?

Wszelkie tego rodzaju dywagacje dotyczyć będą jednak zaawansowanych rozwiązań , gdzie odpowiednie środki techniczne i komponenty zostaną użyte przez konstruktora z dużą wiedza / doświadczeniem. Jeżeli takie coś zagra poprawnie złożone przez osobę która "czerpie wiedzę"  z forum i Youtube  przez pół roku , to będzie to jedynie przypadek 1 na 100 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...