Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza Excursion HXA 1K


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Nigdy nie miałem do czynienia z monoblock aktualnie zakupiłem taki wzmak i niewiem jak go podłączyć

 

 

http://www.excursion-audio.pl/files/HXA1K_2.jpg

Problem w tym iż jest 4 złącza głośnikowe 2+ i 2- myślałem że w monoblock jest tylko 2 złącza nobo jeden kanał przy subie mam tylko +i- jak to połączyć czy wystarczy wykorzystać tylko dwa złącza czy trzeba jakoś mostkować ten wzmak jeśli tak to jak? Subwofer Alpine SBG 1244BP 250W RMS 4 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dlaczego jest  tyle wyjść co przy dwu kanałowym jesteś pewien że wykorzystuje się tylko dwa przewody jeśli tak do czego są pozostałe 2

 

A zajrzałeś chociaż do instrukcji? Tam nawet nie trzeba czytać bo są obrazki... Ale po co, lepiej głupie pytania zadawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg ten stosują producenci, aby bardziej uelastycznić możliwości podłączenia głośników. Jeżeli więc, w przyszłości, kupi Pan sobie drugi Alpine SBG 1244BP, to będzie mógł wykorzystać drugą parę złączy głośnikowych. Jeżeli kupi Pan głośnik dwu cewkowy, gdzie są 2+ i 2- można (choć to trochę bez sensu) użyć dwóch par przewodów, i każdy biegun cewki podłączyć pod osobne wejście wzmacniacza.

 

Jednakowoż w Pana przypadku nie ma absolutnie żadnego znaczenia pod jaki + i - podłączy Pan przewody biegnące do głośnika. Ważne aby plus szedł do plusa głośnika i identycznie z minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Proszę Pana w instrukcji jest pokazane że idzie 4 przewody ale dla kilku głośników niema podłączenia pod jeden wogóle

 

Mówisz?... A to ciekawe

 

Manual hxa:

https://www.manualslib.com/manual/926813/Excursion-Hxa20.html?page=9#manual


Wiem, czepiam się... Ale takie info akurat łatwo samemu znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...