Skocz do zawartości

Zwrotnice Dego SP650 do Moreli tempo 6


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ponieważ nie mam oryginalnych zwrotnic do moreli a też słyszałem że szału nie robią, chciałbym dokupić coś co poprawi ich dźwięk. Jak z nimi spisywały by się zwrotnic Dego SP650? CO innego możecie polecić ze zwrotnic (aktywnego cięcia nie przewiduje)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak z nimi spisywały by się zwrotnic Dego SP650?

Jakoś. Popatrz jakie są membranę tu i tam. Zbocze inne - morele maja 1rząd,  dego 2'gi. Zresztą jak to gra teraz skoro ani to aktywnie ani pasywnie... Docelowe głośniki? Pomyśl o te szyte na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra Panowie, zakupiłem takie cudo: http://allegro.pl/rs-audio-zwrotnice-na-mundorfie-i6349998954.html

 

Kondy 2x 3,3 , R: 1Ω, 5,6Ω, 1,2Ω. Cewka - brak oznaczeń, body 4020 L100 (od 0,33 do 0,82) - nie mam pojęcia jak ją obliczyć. Pytanie do znawców tematu, czy zgra się z Morelami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowie na takie pytanie, zapomnij... Będzie działać, jak można przewidzieć "cz zgra się" ? Zastanów się, czy to zwrotki robione pod Morele ? BĘDZIE DZIAŁAĆ, choć jeśli np. podział będzie niski, to będzie kupa, bo na 99% tweeter będzie męczony i będzie skrzeczał/darł się. Ja na próbę przekładałem "przypadkowe" zwrotki i budżetowe tweetery przy podziale 2,8 kHz dla mnie po prostu nie do przyjęcia, potrafiły niektóre takim zniekształceniem zagrać, że strach o uszkodzenie. Te tweetery, które masz, nie lubią niskich cięć, masz obszerny temat o Tempo, zobacz jakie tam propozycje przy aktywce padały odnośnie cięcia gwizdka. Nie wiem dlaczego założyłeś, że coś innego, to coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem jaka cewka ale kondek na TW 3.3, + rezystor 2.2

Cewka pewno w okolicach 0,5-0,4mH

 

Kierowałem się tym postem. Wg tego cięcia powinny być prawidłowe - ale mogę się mylić bo elektronikiem nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś ? Podłącz i słuchaj, jak się spodoba, to dobrze. Przecież na 100% niekt takiego setu nie miał i niewiele można powiedzieć, raczej zgadywać :)

 

Czytałem tematy, na aktywym 3,5. przys tandardowym cieciu zwrotnic morela 3,8. Prosiłbym tylko o sprawdzenie tyvh którzy mają taką wiedzę, czy te zwrotnice, z tymi elementami mają te 3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czytałem tematy, na aktywym 3,5. przys tandardowym cieciu zwrotnic morela 3,8. Prosiłbym tylko o sprawdzenie tyvh którzy mają taką wiedzę, czy te zwrotnice, z tymi elementami mają te 3,5.

To nie apteka , w praktyce 3,5 a 3,8 jest bez zasadniczej różnicy .

Tu punkt podziału ( lepiej będzie powiedzieć - odcięcia tweetera ) nie jest stały i zależy od stopnia tłumienia ( dodatkowej rezystancji w szeregu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tu punkt podziału ( lepiej będzie powiedzieć - odcięcia tweetera ) nie jest stały i zależy od stopnia tłumienia ( dodatkowej rezystancji w szeregu ).

 

Masz rację, punkt odcięcia Tweetera, źle się wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć od mądrych tego świata jakie parametry ma ta zwrotnica. Jednym słowem jaki ma punkt odcięcia tweetera i woofera.

 

Szykuje się grubsza sprawa :wink2: , jaką indukcyjność ma cewka bez oznaczeń :?:, oraz przebieg impedancji głośnika w funkcji częstotliwości .  To elektrycznie bo faktyczne i tak będą inne :) .

Czy teraz możesz już zamknąć "aptekę " i podłączyć te głośniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...