Skocz do zawartości

budżetowe 3-way, pytanie początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy AUDISON APK 163 "na start" to dobry wybór dla osoby chcącej spróbować swych sił w samodzielnie wykonanej zabudowie (słupki/drzwi). Mam świadomość, że 3-way trudniej ustawić niż 2-way, ale i dźwięk powinien (chyba) być lepszy (choć spotkałem wiele opinii, że niekoniecznie). Alternatywnie podobny zestaw Hertza, tyle że na jednej zwrotnicy...

 

Ogólny plan, oprócz przodu tgo bagażnik i jeden lub dwa subwoofery, dwa wzmacniacze i (jeśli będzie taka potrzeba) dwa głośniki owalne w półkę. zasilane albo z fabrycznego radia (RT3) lub combo radio+dodatkowa jednostka. Wzmacniaczy i ew. radia jeszcze nie mam. Podobnie jak budżetu, ale szacunkowo mógłbym go określić na jakieś 3-4 kpln.

 

Całość w Citroenie C4 I coupe (duuuże drzwi), auto wyłącznie do zabawy z muzyką (bez konieczności przewożenia rodziny/wózków/zakupów itp).

 

Na razie zakupiłem dodatkowe słupki i boczki żeby popróbować. O okablowanie i zestrojenie poproszę raczej kogoś kto już to wcześniej robił (chyba, że się w międzyczasie sam wyedukuję na tyle, że dam radę...)

 

Pozdrawiam

(jakoś nie znalazłem wielu opinii o tym zestawie a wydaje mi się, że dobrze szukałem...)

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja bym sie zdał na doświadczenie - pytanie czy chce kolega sie pobawić czy uzyskać efekt...

bo jak chce przeznaczyc budżet na zabawe to jasne -> co do osiagnietego efektu przy powyższym podejściu będzie ciężko:)

 

Pewnie tak ale nic o tym nie pisał. Idąc tą drogą to mógłbyś każdemu pisać to samo w odpowiedziach. No i jeszcze ta ukierunkowana reklama (gdzie nie było o to nawet pytania) jakoś dziwnie mi pachnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo teraz będziemy radzić kazdemu nowemu forumowiczowi oddaj auto do kogoś zapłać i ci zrobi. Jesli chęci jakies małe majsterkowe umiejętności czemu nie samemu się bawić i uczyć ? Też mogłem oddać auto do kogoś i mieć ręce w kieszeni zero satysfakcji ale po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy AUDISON APK 163 "na start" to dobry wybór dla osoby chcącej spróbować swych sił w samodzielnie wykonanej zabudowie (słupki/drzwi). Mam świadomość, że 3-way trudniej ustawić niż 2-way, ale i dźwięk powinien (chyba) być lepszy (choć spotkałem wiele opinii, że niekoniecznie). Alternatywnie podobny zestaw Hertza, tyle że na jednej zwrotnicy...

 

Ogólny plan, oprócz przodu tgo bagażnik i jeden lub dwa subwoofery, dwa wzmacniacze i (jeśli będzie taka potrzeba) dwa głośniki owalne w półkę. zasilane albo z fabrycznego radia (RT3) lub combo radio+dodatkowa jednostka. Wzmacniaczy i ew. radia jeszcze nie mam. Podobnie jak budżetu, ale szacunkowo mógłbym go określić na jakieś 3-4 kpln.

 

Całość w Citroenie C4 I coupe (duuuże drzwi), auto wyłącznie do zabawy z muzyką (bez konieczności przewożenia rodziny/wózków/zakupów itp).

 

Na razie zakupiłem dodatkowe słupki i boczki żeby popróbować. O okablowanie i zestrojenie poproszę raczej kogoś kto już to wcześniej robił (chyba, że się w międzyczasie sam wyedukuję na tyle, że dam radę...)

 

Pozdrawiam

(jakoś nie znalazłem wielu opinii o tym zestawie a wydaje mi się, że dobrze szukałem...)

 

Tomasz

 

Efekt koncowy bedzie w głównej mierze zależny od tego na ile będziesz potrafił poprawnie ustawić ten sprzet , przy założeniu , ze nie popełnisz kardynalnych błędów montażowych przy instalacji głośników . Dlatego na dobry początek poprawny zestaw 2 way z przyzwoitą fabryczną zwrotnica plus radio z czasami .

Bez pomocy osoby "będącej w temacie" o odpowiednim doświadczeniu, raczej przygotuj się na żmudne poszukiwanie poprawnego brzmienia niz szybki i spektakularny sukces ( bo mam 3 way ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba niepoprawnie sformułowałem pytanie (lub za szeroko), bo mam wrażenie, że się burza zrobiła..

Przede wszystkim chodziło mi o głośniki, ich obsługa przez osobę niedoświadczoną (czego nie ukrywam).

 

ale wracając:

 

Moze w rozmowie race to face zrozumiałby żeby nie ładować nic w tylne półki skoro lektura forum mu tego nie wyjaśniła

 

wyraźnie napisałem: (jeśli będzie taka potrzeba) dwa głośniki owalne w półkę (bo nie wiem co uzyskam samemu montując 3 way, a że fabryka coś tam z tyłu wsadziła... Ale nie jest to "must have" tylko opcja - w zależności co z tego wyjdzie...)

 

 

Zgłoś się do Raadka - od a-z zrobi coś profi i cieszącego ucho.
Spore doswiadczenie i wykonanie na wysokim poziomie.

 

Dzięki - w sumie i tak zakładam, iż na bardzo wczesnym etapie (położenie kabli i później strojenie) bez pomocy osoby "będącej w temacie" się nie obejdzie..

 

 

Efekt koncowy bedzie w głównej mierze zależny od tego na ile będziesz potrafił poprawnie ustawić ten sprzet , przy założeniu , ze nie popełnisz kardynalnych błędów montażowych przy instalacji głośników . Dlatego na dobry początek poprawny zestaw 2 way z przyzwoitą fabryczną zwrotnica plus radio z czasami .

Bez pomocy osoby "będącej w temacie" o odpowiednim doświadczeniu, raczej przygotuj się na żmudne poszukiwanie poprawnego brzmienia niz szybki i spektakularny sukces ( bo mam 3 way ) .

 

I właśnie na tego typu odpowiedź liczyłem: konkret.

 

A wyciągając radę dla siebie z tych wszystkich odpowiedzi: jak bardzo chcę się pobrudzić żywicą to mogę się pobawić na słupkach zapasowych, na złożenie i montaż lepiej umówić się z kimś kto temat ogarnia..

 

Dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie najpierw auto pod system,czyli drzwi,okablowanie itd.Jeśli chodzi o sprzęt kup przyzwoite 2 drogi i zacznij zabawę z prostszym systemem.

Dopiero jak załapiesz o co w tym wszystkim chodzi i czego oczekujesz zacznij wertować sprzętem i szukać tego docelowego systemu.Widać że jesteś na początku drogi więc nie pchaj się w 3way jeśli oczywiście chcesz to sam ogarniać,bo zwyczajnie nie podołasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A wyciągając radę dla siebie z tych wszystkich odpowiedzi: jak bardzo chcę się pobrudzić żywicą to mogę się pobawić na słupkach zapasowych, na złożenie i montaż lepiej umówić się z kimś kto temat ogarnia..
 
Dobrze rozumuję?

 

montaż i ukierunkowanie średnio i wysokotonowych to jest już wyższa szkoła jazdy nie do przeskoczenia na początku (też przerabiałem) - chyba, że ktoś doświadczony na spocie pomoże Ci ukierunkować na początek "na druciarni". 

Sama żywica czy szpachla problemem nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o mnie to napiszę zapobiegawczo co by uspokoić co poniektórych: mi reklama nie potrzebna, i tak nie mam czasu się podrapać po ...

 

Spokojnie , nie ma nic złego wspomnieć co jakiś czas o osobach których doświadczenie nie podlega dyskusji .

W wolnej chwili podrap się za uchem :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy AUDISON APK 163 "na start" to dobry wybór dla osoby chcącej spróbować swych sił w samodzielnie wykonanej zabudowie (słupki/drzwi). Mam świadomość, że 3-way trudniej ustawić niż 2-way, ale i dźwięk powinien (chyba) być lepszy (choć spotkałem wiele opinii, że niekoniecznie). Alternatywnie podobny zestaw Hertza, tyle że na jednej zwrotnicy...

 Rób chłopie te 3 drogi nie słuchaj ich ...masz mega komfort posiadając auto do typowego "dłubania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , nie ma nic złego wspomnieć co jakiś czas o osobach których doświadczenie nie podlega dyskusji .

Niby tak ale jak mają kogoś stringi uwierać...

 

 

W wolnej chwili podrap się za uchem

Będzie ciężko ale spróbuję :hyhy:

 

Odnośnie tematu.

Działaj jeśli masz chęci. System na forum nie znany, będziesz pionierem w tym temacie.

Pewnie nie jeden chętnie poczyta co z tego wyszło i jak zagrał w/w system.

W dziale instalacje masz wiele przykładów jak zamontować głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensei ty tez chwalony jestes :D

BO jest dobrym człowiekiem i prowadzi mnie dobrą drogą ale Tak na marginesie szczerze 

wszyscy lub wiekszośc ludzi wie co on osiągnął co potrafi co Ma u siebie więc taki Egzemplarz nie potrzebuje żadnej reklamy nigdzie . . . 

Pomoże i doradzi zawsze przez co nie trzeba go wychwalać i wynosić ponad szczyt : ) 

 

Pozdro Mordeczka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzięki - w sumie i tak zakładam, iż na bardzo wczesnym etapie (położenie kabli i później strojenie) bez pomocy osoby "będącej w temacie" się nie obejdzie..

 

Początkujący dzielą się na ogarniętych początkujących oraz początkujących takich jak Ty, którzy chcą robić 3-way z jajkami w półce. Można być początkującym i zrobić bardzo fajny system, to wszystko kwestia wolnego czasu. Tobie natomiast doradziłbym trochę więcej pomyśłunku bo sam tego nie zrobisz, nie rozumiem w ogóle skąd taki pomysł? Przemyśl na spokojnie kilka spraw i potem wróć z pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił te 3 way nowe za 600zł ,  jeszcze Audisona albo Herca które są marne w aplikacji na początek takiej zabawy i woofery też  wątpię aby zagrają w tych wielkich drzwiach . takie moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...