Skocz do zawartości

Wyciszenie tweeterów Helix blue


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podpiąłem zestaw 2drożny Helix Dark Blue do wzmacniacza Pionieer X924 ale nie pomogło to opanować tweeterów... Fabryczne zwrotnice w tym zestawie wyglądają mizernie i zastanawiam się nad zmianą, w oko wpadły mi 2 propozycję:

 

Zwrotnica od Hertz HSK165

Zwrotnica Canton QS 2.16

 

zdziałam coś tymi zwrotkami?

 

W bagażniku cervin vega 10.0 i słysze tylko ją oraz tweetery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez suba jest dobrze slychać woofer. Jak dam mniej "gajna" na suba to gra za słabo i za późno się odzywa - częstotliwością także się bawiłem ale pewnie pokrywa się z wooferem i przy słabym gainie najzwyczajniej ginie... Drzwi są wygłuszone, co prawda nie wykleiłem ich całych na zewnątrz matami tylko zaślepiłem dziury i wstawiłem alu blachy, wewnątrz są całe wyklejone. Opinie o tym tw potwierdzają moje wrażenia odsłuchowe.

Wiem że to nie jest zestaw najwyższych lotów, raczej taki niezauważalny dla radarów :wink: ale myślę że coś da się z tym zdziałać..

@malutki -3db może być za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień ten rezystor ceramiczny w zwrotnicy na większy. Wartość musisz dobrać na słuch. Wiec kup kilka wartości. 

To najtańsze rozwiązanie w tym temacie.

http://obrazki.elektroda.pl/1098932600_1297284844.jpg

Miałem ten zestaw. Ta zwrotnica to tragedia jest ale co się dziwić w tak tanim zestawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ściszyć go o 3db potrzebuje szeregowo 1ohm i równolegle 10ohm bo nie znajdę idealnie takich samych wartości jak podane

 

Lepiej 1,2 Ohm i 10Ohm, jak już.

 

Wg mnie Kup kilka wartości reystorów - 33-22-15-10 i dorzuc równolegle pod ten co masz - ew wymien go na jakiegos taniego bezindukcyjnego - polecam polink lub stx.pl i tanie rezystory np. mox.

 

 

 

Miałem ten zestaw. Ta zwrotnica to tragedia jest ale co się dziwić w tak tanim zestawie.

 

Jak dla mnie nie jest tak źle.

Odpowiedni montaż itd i nawet fabryka potrafi zaciekawic w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety z autem nie mam styczności codziennie i nie mam jak na razie zastosować waszych rad, za które serdecznie dziękuje ;)

Zastanawia mnie jedna rzecz. Tweetery są zamontowane w boczku - tak wiem zjecie mnie za to ale początkowo było tylko: "załóż mi głośniki tak do 300zł " no to poszło na wugłuszenie drzwi i ów helixy. Tw jeśli są ustawione tak aby grały pod lusterko męczą najbardziej stąd odwrócenie ich w szybę czołową trochę pomogło.

 

Tylko , jeśli zrobiłbym jak zasady CA mówią w słupek i odwrócił pod lusterko to nie będzie podobnego efektu?

Czy zaklejenie całych drzwi a nie tylko otworów technologicznych pomoże usłyszeć woofery? (tzn wiem że będzie lepiej ale czy na tyle że warto grzebać?)

Odwróceniem suba sie bawiłem, może za mocny na tak małe auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...