Skocz do zawartości

Alpine mrv f400s pytanie o input channel


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dokładnie taki wzmacniacz. Na logikę 1/2 czyli każdy osobno, dla przodu (stereo) jak najbardziej. 1+2 czyli sumuje sygnały, w sam raz na suba.  Powinieneś mieć jeszcze jedną opcję tylko już nie pamiętam jak to było, chyba tylko w przypadku 3 i 4 kanału było to tylko 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W jakiej pozycji powinna być ustawiona w przypadku głośników z przodu i suba. Możliwe opcje to 1/2,3/4 i 1+3/2+4.

2 pary RCA jedna na przod ( helix b62c) druga na suba (rockford forsgate r1x10).

 

Po co kombinować i gdybać?  Masz wzmacniacz , masz podłączony sprzęt więc od rozwiązania problemu dzielą Cię max  2 pstryknięcia suwakiem ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lightsound.com.pl/wp-content/uploads/2013/12/in.jpg

http://www.lightsound.com.pl/wp-content/uploads/2013/12/out.jpg

 

CHANNEL 1/2 (dla głośników przednich)

- Podłącz RCA (front) z radia do wejść RCA wzmacniacza CH-1 i CH-2

- Przełącznik INPUT MODE ustaw w pozycję ST.

- Przełącznik FILTER ustaw w pozycję HP i pokrętłem ustaw odpowiednią częstotliwość cięcia.

- Głośniki podłącz do wyjść głośnikowych CH-1 i CH-2

- Ustaw GAIN pokrętłem

 

CHANNEL 3/4 (dla subwoofera)

- Podłącz RCA (sub) z radia do wejść RCA wzmacniacza CH-3 i CH-4

- Przełącznik INPUT MODE ustaw w pozycję 3+4.

- Przełącznik FILTER ustaw w pozycję LP i pokrętłem ustaw odpowiednią częstotliwość cięcia.

- Subwoofer podłącz w mostek (BRIDGED) do wyjść głośnikowych CH-3 i CH-4

- Ustaw GAIN pokrętłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz na mono to wzmacniacz będzie brał sygnał tylko z jednego wejścia (CH-3), więc stracisz sygnał z drugiego kanału jeśli radio podaje na kanały suba stereo (a zapewne tak jest). Opcja 3+4 sumuje oba kanały wejściowe, więc na subie pojawi się dźwię z obu kanałów. Proponuję ustawić na 3+4.

 

P.S. Widzę, że Twoje radio ma możliwość ustawienia HPF dla kanałów przód i tył oraz LPF dla suba. Jeśli wiesz z czym to się je to możesz na wzmacniaczu dać przełączniki FILTER na OFF i wtedy ustawić odpowiednie cięcia z poziomu radia, ale to już wykracza poza ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...