Skocz do zawartości

POLO IV moje car audio


westpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, ze ja coś palnę a reszta powtarza? Czy może na odwrót - ktoś coś palnie a ja powtarzam? I kto to jest akurat ten "jeden" w tym konkretnym temacie?

Całokształt forum .

 

Tomo, w ten sposób nie nauczą się myślenia. Teraz zacznie się klepanie, że te WF nie nadają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest bardzo ok. Tak samo bardzo ok sprawia się jako napęd wooferów, powiedziałbym nawet że rewelacyjnie. Czy takie rozwiązanie brałeś pod uwagę? 

 

 

 

Tak nie testowałem woferów z RF 200a4( bo taki mam) spiety w 2x100w i tu na pewno pokazały by lepszy pazur jeżeli chodzi o bas , rozważam również włożenie woferów DLS ra6 starych zamias moreli 

 

Sony m50 oddaje na przódtylko 50w na strone wiem że morele maja chyba 140W

 

W poprzednim aucie DLS zasilałem RF z cieciem 80HZ w góre i przyjmowały grubo ponad 100w i wtedy kik był potęrzny z nich membrana wychylała sie do max poziomów bez zniekształceń 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całokształt forum .

 

Tomo, w ten sposób nie nauczą się myślenia. Teraz zacznie się klepanie, że te WF nie nadają się...

Tez masz Radku nie fajne podejście do sprawy, fakt krzykaczy tu pełno ale post Tomo jak ktoś potrafi wyciągnąć wnioski to zrozumie jaki był przekaz i trochę pomyśli , wiec wiesz takie l wrzucanie wszyskich do jednego kotła burzy a nie buduje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Rozmiem że te wszystkie instalki soundoff-owe ze starych dobrych czasów  zrobione na rockfordach które zgarniały pierwsze miejsca na zawodach to jakaś pomyłka - chwilowe ale powtarzające się zbiorowe halucynacje w gronach sędziowskich i to nie tylko u nas w kraju ……. 

 

Westpol -  czy z powodu "pociągnięcia" przewodu minusowego z karoserii nie masz problemu z przydzwiękami/zakłóceniami ??

      

Co do "basu" z dzwi to faktem jest że elate  to nie są łatwe głośniki do ogarnięcia - wielu poległo albo się poddało - sam nie słyszałem instalki gdzie owe woofery by mnie zachwyciły swoją grą - dla pewności wrzuć tak jak Chłopaki piszą jakieś foty z przebiegu prac nad dzwiami i zrób coś z tą maksymalnie nie ażurową maskownicą wooferów.

P.S. Przychodzi mi jeszcze na myśl strojenie (choć jak dzwi zpaprane to dużo tym nie osiągniesz) -  podział miedzy kickiem i subem zrobiony w zły sposób może spowodować wrażenie braku "basu" z dzwi ( może masz coś pokićkane z fazą ) to na pewno idzie sprawdzić szybciej niż znowu robić dzwi.

Własnie tu o dziwo jestem rad nie ma wogóle żadnych zakłuceń jest czysto po prostu tez sie obawiałem przydzwieku ale jest gitesowo 

Sony wprowadza to cos w brzmieniu po prostu dzwiek sie odrywa od głosników nie wiem jak to nazwać ( trojwymiarowosc) , jest niesamowita stereofonia zapewne przez to że dual mono 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli

 

 


Bo są to kolejne tak dobre woofery w pełne drzwi, jak kappy czy ur6.

 

To

 

 


rozważam również włożenie woferów DLS ra6 starych zamias moreli 

 

To może się okazać krokiem w przód ;) o ile drzwi są dość dobrze przygotowane... Niestety nie zawsze woofer uważany za lepszy zagra lepiej w danej konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez masz Radku nie fajne podejście do sprawy, fakt krzykaczy tu pełno ale post Tomo jak ktoś potrafi wyciągnąć wnioski to zrozumie jaki był przekaz i trochę pomyśli , wiec wiesz takie l wrzucanie wszystkich do jednego kotła burzy a nie buduje..

Być może, nie zaprzeczam. Taki był zamysł, zwrócić uwagę na myślenie przed pisaniem niepotrzebnych postów.

 

 

bede rozważał sprzedaż m1

Zbuduj docelowy system, posłuchaj i dopiero wyciągnij wnioski.

Jeśli nie potrafisz lub nie chcesz poprawnie zamontować Morel'i to zamień je na DLS'y( to b. dobre głośniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak waszym zdaniem wypada alpine 7876RB czy ktoś słuchał mam również sony cd910 , sony gra bardzo analogowo w stosunku do alpiny nie jest tak mocny na wyjsciach jak alpina , mysle ze to również zaleta przetwornika 20 bit sony alpine 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie nie twierdzimy, a przynajmniej ja nie twierdzę i nie nie jestem w stanie dopatrzeć się na jakiej chorej podstawie takie wnioski wyciągasz. Co byś nie miał jakiś tam następnych błędnych wniosków, to RF 800a2 uważam za jeden z lepszych wzmacniaczy dostępnych na rynku do napędu wooferów jak i suba.

A Ty mi z łaski swojej powiedz proszę co to znaczy według Ciebie "zestrojenie klocków aby poprawnie grały"? I dobrze by było jakbyś sprecyzował jaki ja mit w tym temacie tworzę?

 

Sinof - najpierw piszesz/sugerujesz że - "Takie soniacze jak Twoje są zwykle wykorzystywane w instalkach typowo SQ a z kolei RF to całkiem sporo dość brutalnej siły o brzmieniu/przeznaczeniu zwykle dla instalek o zupełnie innym charakterze." a teraz że to jeden z lepszych do napędu wf i sub (czyli rozumiem najlepszy do sq) - przeczytaj kilka razy swój post to może zrozumisz w jaki błąd może to stwierdzenie wprowadzić osoby początkujące szukające wiedzy na forum. Nie wspomnę już o tym że wygląda to jak byś pisał "jak wiatr zawieje"

 

A owe zestrojenie - hmmm  jak myślisz ??? jak "zestroić" tą brutalną moc z 50 czy 60 wattami soniaczy ….. podpowiem -  Nie ma tu żadnych magicznych aspektów czy wiedzy tajemnej -wystarczy poczytać forum ;)

      

    

 

 

SoundTerapy nie żebym coś miał do ciebie ale ile instalek na tym morelu słyszałeś? Z ręka na sercu.

 

 

Myślę że przez jakieś 18-20 lat zabawy w CA ,sedziowania i przeżucenia maaaaaaasy sprzętu śmiało mogę wyciągać takie wnioski - musiał bym skłamać podając konkretną liczbę - to jak na przesłuchaniu heheheh  Śmialo za to napisze że min z kilkanaście razy - czy to wystarczy? :)

Pamiętam że kuuupe lat temu pierwszą osobą u jakiej słuchałem i rozmawiałem na temat wooferów elate był jeden z chłopaków montujący sprzęt u "Skalika" na śląsku , (firma kiedyś intensywnie działająca w dziedzinie CA-wystarczy looknąć stare numery Autohifi…) - ta opinia powtarzała sie wielokrotnie  przez lata u osób które je męczyły……… było to z 20 lat temu na początku mojej "kariery"

 

 

Tak jak pisze TomoMadej - lookaj na parametry - może komora była by lepszym rozwiązaniem (choć nie wiem jak tu dzwi wyglądają dokładnie i co najważniejsze -nie słuchałem furacza) w koncu najwyższy model producenta w ofercie musi wymagać odpowiedniego nakladu pracy ...

 

 

 

 

BYć może bede rozważał sprzedaż m1 jest to nówka sztuka kupiona w tamtym roku w niemczech 

karton papiery mam 

 

 

W takim razie śmiało jestem zainteresowany zakupem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound to nie było złośliwe z mojej strony jakby co czasem słowo pisane może zostać złe odebrane. Chciałem tylko wiedzieć z jaka wiedza z twojej strony mamy do czynienia. :)

Osobiście dodam, ze tych wf nie słyszałem w ogóle wiec w tej materii nie jestem w stanie nic stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinof - najpierw piszesz/sugerujesz że - "Takie soniacze jak Twoje są zwykle wykorzystywane w instalkach typowo SQ a z kolei RF to całkiem sporo dość brutalnej siły o brzmieniu/przeznaczeniu zwykle dla instalek o zupełnie innym charakterze." a teraz że to jeden z lepszych do napędu wf i sub (czyli rozumiem najlepszy do sq) - przeczytaj kilka razy swój post to może zrozumisz w jaki błąd może to stwierdzenie wprowadzić osoby początkujące szukające wiedzy na forum. Nie wspomnę już o tym że wygląda to jak byś pisał "jak wiatr zawieje"

 

Piszę dokładnie o tym co mam na myśli, ani mniej ani więcej bo posiadanie brutalnej siły nie musi być tożsame z permanentnym jej (nad)używaniem a inny charakter nie oznacza tylko i wyłącznie gorszego charakteru...   Tobie niestety trochę za mocno w negatywną stronę  poleciało a przecież w tym temacie z założenia rozmawiamy o jakościowym graniu, patrząc choćby przez pryzmat użytych klocków a  dywagacje o robieniu hałasu i łomotu zostawiamy na inny czas i inne miejsce. Użyłem także określenia "dwa światy", zupełnie nie bez powodu i chyba dość trafnym obrazkiem na tą okazję będzie próba jedzenia pizzy za pomocą pałeczek  :wink2: interpretacja oczywiście dowolna może być :)

 

 

A owe zestrojenie - hmmm jak myślisz ??? jak "zestroić" tą brutalną moc z 50 czy 60 wattami soniaczy ….. podpowiem - Nie ma tu żadnych magicznych aspektów czy wiedzy tajemnej -wystarczy poczytać forum ;)

 

Problem w tym, ze nie prosiłem o podpowiedzi a oczekiwałem Twojej interpretacji Twojego określenia ale, że to akurat całkiem mały problem i możemy go spokojnie pominąć :)

 

 

Tak nie testowałem woferów z RF 200a4( bo taki mam) spiety w 2x100w i tu na pewno pokazały by lepszy pazur jeżeli chodzi o bas , rozważam również włożenie woferów DLS ra6 starych zamias moreli

 

Nadal byłbym za zapięciem 800a2 na woofery, możesz całkiem sporo zyskać na kontroli a znacząco głośniej nie będziesz miał. Gdybym miał określać, to bardziej poczujesz tą moc niż ją usłyszysz.

 

Sony m50 oddaje na przódtylko 50w na strone wiem że morele maja chyba 140W

 

Temat mocy, którą połykają woofery co najmniej kilka razy był na forum omawiany, nawet dość burzliwie  :hyhy: Sam musisz ocenić czy by się tej mocy przydało czy jednak już wystarczy. Kilkukrotnie spotkałem systemy gdzie moment, w którym system zaczynał hulać był już niestety końcem skali vol wolnej od baboli.

Prawdę powiedziawszy zupełnie olałem parametry wspomniane przez Tomo dzisiejszego dnia :wstyd: ale R6a chłopaki polecają a Ty je masz... no i masz 800a2 :wink2:  

Poszukaj po forum jak to z tymi drzwiami jest. Jak babole znajdziesz to je po prostu popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie, jeśli mogę coś doradzić to zostawić M50 na górze, gdzie jest wybitne, ale docenią to osoby, które nie potrzebują mieć uszu atakowanych agresywnie i sztucznie podkolorowanym dźwiękiem.

Zaś jeśli chodzi o stereofonię głębię naturalność mało co się równa z M50.

Wf wyciągnąć o ile się da przed tapicerkę lub uszczelnić dookoła by nie grały pod nią.

M1 odłożyć w tej chwili na półkę a nie pozbywać się jej, mało jest ich w kolekcjonerskim stanie.

Na wf włożyć a200 i zrobić podział na zwrotce z elate w biampie.

Sub jest b. Fajny i twierdzenie, że nie pasuje do SQL jest oczywiście w mojej opinii bzdurą ale wiele ich tu padło.

Napęd suba z rf również jest ok.

 

Piszę to z własnego doświadczenia gdyż sam doszedłem po wielu odsluchach, że fajnie połączyć głębię M50 z amerykańską żywością na dole.

Ja byłem zadowolony z efektu.

Mój setup wyglądał tak:

Źródło Alpine, M50 na górze z Piccollo lub Esotarem 110, Zeus biały od ZED, na dole na wf, sub od Rf tzn RFD napędzany z mocnego amerykańskiego analoga.

 

Gratuluję instalki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne oczywiscie pod zwrotki morela bo mam podział pasywny 

Mówisz o gotowcach z zestawu?

 

Pobaw się w podmianki ale małymi krokami, posłuchaj jakiś czas, pobaw się ustawieniami i kombinuj dalej tym bardziej jeśli masz jakieś graty na półkach.

 

I tak jak jeden kolega wyżej napisał, każdy robi granie pod siebie i jak wiadomo większość chciała by mieć coś po swojemu bo co to za radocha mieć zestaw taki sam jak 50 innych użytkowników. Wydawało mi się ze w tym tkwi zabawa żeby szukać swojego grania, a nie przyjmować odrazu ze 1 klocek nie pasuje do 2 bo ma inny profil grania i co bym nie zrobił to i tak będzie złe bo przecież nikomu oprócz mi się takie granie nie podoba..Rozumiem jakieś przyjęte "standardy" z wysunięciem wf przed tapicerkę, wygłuszenie drzwi itp. Ale sugerowanie się tylko "sprawdzonymi" zestawami to chyba lekka przesada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej

 

Włożyłem docelowo DLS R6a ze wzgledu na wiecej basu uważam że srednicą wiele nie odbiegaja od moreli a bas ma kopniecie . Chciałem zapytać jak wy robicie u siebie drzwi tzżeby było jak najmniej rezonansu czym wytłumic dobrze boczek plastikowy . Podłaczyłem RF pod basy  i żeczywiscie czuć wtedy wykop ale jednak brakuje mi tej stereofoni itp dlatego zostaje przy soniaku , jednak temat drzwi to jets naprawde trudna sprawa . Jezeli posiadał bym 3 way wtedy zdecydowanie R6a bym pedził RF a wysokie i srednie soniakiem . MOze dziwne pytanie Jak ten zestaw rozwinac do 3 dróg , poniżej fotki jak zrobiłem panel

 

post-11689-0-22818200-1467041077_thumb.jpg

post-11689-0-40821300-1467041137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...