Skocz do zawartości

POLO IV moje car audio


westpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chciałem zaprezentować swoje car audio w polo IV .

Całość prac wykonałem sam z czego jestem bardzo zadowolony .

 

jednostka sterująca alpine 7876rb +sony cdx910 

głośniki przód morel elate 6.2

subwofer rockford RFD1210

kable sygnałowe 3xdls ultimate

kable zasilajace hollywood 2x21mm na prądowy 

kable głosnikowe ofc hollywood

wzmacniacz sony xes m50 +xes m1, rockford power800a2

rozety firmy hollywood

 

Całe auto zostało rozebrane w środku do gołej blachy i wytłumione 

- podłoga , dach ,  bagażnik użyłem mat gladen polecam je ,stp,dekarskiej 

- Drzwi gladen i tu nie oszczędzałem na matach 

 

Głośniki zamontowałem w panelach MDF (bas) wysokie w słupkach 

post-11689-0-84115000-1459627703.jpgpost-11689-0-44595000-1459629238_thumb.jpgpost-11689-0-59061300-1459629681_thumb.jpg

 

 

Kable sygnałowe prowadziłem po stronie pasażera do bagażnika ,

Głośnikowe na podłodze przy progach do drzwi wprowadzałem je przez oddzielne przelotki 

Kabel zasilający przeprowadziłem pod autem do wnęki koła zapasowego plusowy 2x21 mm masę od nadwozia tej samej srednicy

Zabudowe wykonałem z MDF z żywicy 

 

Na chwile obecna przód gra pod sony xes m50 bez bi amp z sony m1 .

W moim odczuciu m 50 gra duzo łagodniej od m1 co mi sie bardzo podoba , scena  bardzo duża wszystko słychać mikro detale może trochę brakuje mi wykopu na basie z woferów ale jestem i tak zadowolony ( ogólnie piece super brzmieniowo)

 

post-11689-0-08046500-1459629046_thumb.jpgpost-11689-0-24124900-1459629096_thumb.jpgpost-11689-0-62181100-1459629763_thumb.jpgpost-11689-0-94177500-1459629733_thumb.jpgpost-11689-0-28143700-1459629703_thumb.jpgpost-11689-0-94177500-1459629733_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


prosze o opinie wasze odn zabudowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz  fakt fotek za wiele nie mam za późno sie ogarnałem tweeter ustawiłęm pod siebie może to dziwne nie wiem sam gra troche na mnie że tak sie wyraże na wysokości ucha , z resztą musiał bym sie z kims spotkac na spocie zeby mi doradził .

 

Zabudowa jest ok bagażnik został prawie cały zapasu i tak nie było  w tym aucie ciężko było mi to upchać w tej wnęce ale udało sie , na żywo wygląda super 

 

Co bym zmienił głosniki na lepsze brakuje mi basu w drzwiach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma fotek z prac?

 

 

Jak będę robił instalację w nowym aucie (na pewno w kwietniu) to możesz śmiało napisać mi to samo. Ciężko myśleć o fotkach jak jest się pochłoniętym pracą. Przynajmniej ja tak mam.

 

Koniec tej dygresji. Mnie się instalacja podoba, klocki konkretne, sporo pracy poszło w wygłuszenie. Zabudowa co kto lubi, a tam często kratę piwa wożę w bagażniku, no wiec wiecie.

 

westpol dużo jest miejsca na puszczenie kabli zasilających? Kumpel w swojej Polówce chce audio, w przyszłym tygodniu ruszamy z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa trochę na pokaz i nawet niezłe to wygląda, ale z bagażnika to już chyba za mocno nie skorzystasz :P

 

Zależy kto jak korzysta, mi się podoba a zakupy można przewieźć na siedzeniach , kwestia przyzwyczajenia :P

 

 

 

Ciężko myśleć o fotkach jak jest się pochłoniętym pracą. Przynajmniej ja tak mam.

 

nie tylko Ty tak masz, :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

westpol dużo jest miejsca na puszczenie kabli zasilających? Kumpel w swojej Polówce chce audio, w przyszłym tygodniu ruszamy z robotą.

 

kabel u mnie poszedł pod podłoga tz w nadkole od akumulatora i progiem mam fajna opcje bo mam spoilery na progach takze pusciłem w nich do belki tylnrj osi i do wneki . Miałem problem ze znalezieniem przejscia miedzy komora a kabina bez wiercnia raczej nie da rady dlatego postanowilem rozwiazac to w prostrzy sposób i praktyczny przy demontażu  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna przód gra pod sony xes m50 bez bi amp z sony m1 .

 

W moim odczuciu m 50 gra duzo łagodniej od m1 co mi sie bardzo podoba , scena bardzo duża wszystko słychać mikro detale może trochę brakuje mi wykopu na basie z woferów ale jestem i tak zadowolony ( ogólnie piece super brzmieniowo)

A czy się kierowałeś przy wyborze klocków? Takie soniacze jak Twoje są zwykle wykorzystywane w instalkach typowo SQ a z kolei RF to całkiem sporo dość brutalnej siły o brzmieniu/przeznaczeniu zwykle dla instalek o zupełnie innym charakterze. Takie po trosze "dwa światy" w aucie zrobiłeś.

W miarę upływu czasu tego wykopu z woofera zacznie Ci coraz bardziej brakować i zaczniesz wtedy szukać przyczyny. Nie ma fotek z roboty przy drzwiach a to właśnie one robią masę roboty przy graniu. Ta gąbka nie jest za fajna we wnęce koła, przy większej różnicy temperatur może się na niej skraplać  wilgoć z wnętrza auta a zamkniętokomorowa nie jest.

Na tą chwilę to ja bym Ci wizytę na spocie warszawskim zaproponował bo to coś zdecydowanie lepszego niż pisanie tutaj, w tym temacie nawet i przez cały tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


brakuje mi basu w drzwiach 

 

Basu szukaj w bagażniku , a w drzwiach szuka się kickbasu  :wink:

 

 

Ten woferek wyzierający zza tapicerki też Ci nie pomaga, więc przed zmianami klocków dokończ poprawną aplikację woferka i daj mu pograć nie pod tapicerkę lecz do kabiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy się kierowałeś przy wyborze klocków? Takie soniacze jak Twoje są zwykle wykorzystywane w instalkach typowo SQ a z kolei RF to całkiem sporo dość brutalnej siły o brzmieniu/przeznaczeniu zwykle dla instalek o zupełnie innym charakterze.

RF POWER 800A2 według mnie na suba jest bardzo OK , spięty jest na 8 ohm kupiłem go kilka lat temu stan jest idealny nie jest to rupiec z allegro .Na basie ma barwe kontrole i odpowiedni damping faktor nie zamienił bym go na żadna cyfrówkę itp . Sub ma uzupełniać najniższe częstotliwości . 

 

Soniaki kupiłem ponieważ czytałem o nich duzo opini dobrych a m50 jest bardzo dobry do SQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już nie sony to nie da się wkleić suba z tym zestawem... chyba daleko idące wnioski. To, że amerykaniec to już tylko napi...? Popracuj nad tym co masz, potem myśl. Jedno co, to ten wf wyciągnij. 


i TW chyba też by trzeba było inaczej założyć. To , że masz wysoko pozycję słuchacza nie oznacza że głośniki mają też być tam gdzie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludzie zapominają, że sprzęt buduje się dla siebie... Innemu może nie pasować takie zestawienie pieców ale ważne, że właścicielowi pasuje... Na pewno przydało by się dla samego porównania zapiąc ten przód z czymś bardziej "żywym" i upewnić się w swoim przekonaniu bądź zdanie zmienić ale na to chyba jeszcze czas przyjdzie... No bo kto tu miał tylko jeden setup i na nim poprzestał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu padają wnioski nie po odsłuchach ludzie.. ogarnijcie się. Facet zaczyna od wysokiej półki, moim zdaniem większość kroków przemyślał, zabrakło trochę obycia z tematem, podjedzie na spota i dużo się wyjaśni - ludzie ocenią jak gra obecny setup i zasugerują ewntualne zmiany.

Jedynie można poradzic faktycznie, żeby wyciągnął wf albo chociaz zastosował piankę pomiędzy tapicerą a wf tak jak Sinoff w Baleno rozwiązał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF POWER 800A2 według mnie na suba jest bardzo OK , spięty jest na 8 ohm kupiłem go kilka lat temu stan jest idealny nie jest to rupiec z allegro .Na basie ma barwe kontrole i odpowiedni damping faktor nie zamienił bym go na żadna cyfrówkę itp . Sub ma uzupełniać najniższe częstotliwości .

Oczywiście, że jest bardzo ok. Tak samo bardzo ok sprawia się jako napęd wooferów, powiedziałbym nawet że rewelacyjnie. Czy takie rozwiązanie brałeś pod uwagę? 

 

 

Soniaki kupiłem ponieważ czytałem o nich duzo opini dobrych a m50 jest bardzo dobry do SQ

 

Ja też całkiem sporo się o nich naczytałem bardzo pozytywnych wypowiedzi, nawet kilku aut posłuchałem na tych wzmakach ale w żadnym z nich nie znalazłem tego "czegoś" tak pozytywnego jak zaczytane opinie. Niektórzy mawiają, że piec ciężki w aplikacji... być może, że tak jest...  ja bardzo chciałbym posłuchać auta zrobionego na soniaczach i grającego równie rewelacyjnie jak rewelacyjne są opinie o tych piecach.

 

Jak najbardziej popieram uwagi chłopaków o pompowaniu woofera pod boczek. Dopiero po zlikwidowaniu tej bolączki woofery dostaną szansę na głębszy oddech. Ta karimata wokół wooferów  w moim (byłym) aucie, o której t00m3q wspomniał, to taki półśrodek jest. W moim przypadku okazał się jednak na tyle skuteczny, że odpuściłem sobie wyciąganie wooferów przed tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westpol - świetny zestaw klocków ! Jeżeli to sprzęt na początek to "szatsun" i zastanawiam się co będzie dalej - piece chyba jak najbardziej docelowe co ?

 

 


Takie soniacze jak Twoje są zwykle wykorzystywane w instalkach typowo SQ a z kolei RF to całkiem sporo dość brutalnej siły o brzmieniu/przeznaczeniu zwykle dla instalek o zupełnie innym charakterze

 

 

 


Ale delikatny napęd przodu czyli wyższych rejestrów i tąpniecie subbasu nie pasuje do siebie brzmieniowo.

 

Panowie przepraszam ale muszę to napisać - dawno nie słyszałem takiej GŁUPOTY (że nie nazwę tego dosadniej)….  te stwierdzenia to takie tworzenie kolejnych forumowych mitów.

Czyli twierdzicie że nie da się zestroić tych klocków tak aby grały poprawnie ?? Tym bardziej że rockford napędza tylko i aż suba ??

 

 Rozmiem że te wszystkie instalki soundoff-owe ze starych dobrych czasów  zrobione na rockfordach które zgarniały pierwsze miejsca na zawodach to jakaś pomyłka - chwilowe ale powtarzające się zbiorowe halucynacje w gronach sędziowskich i to nie tylko u nas w kraju ……. 

 

Westpol -  czy z powodu "pociągnięcia" przewodu minusowego z karoserii nie masz problemu z przydzwiękami/zakłóceniami ??

      

Co do "basu" z dzwi to faktem jest że elate  to nie są łatwe głośniki do ogarnięcia - wielu poległo albo się poddało - sam nie słyszałem instalki gdzie owe woofery by mnie zachwyciły swoją grą - dla pewności wrzuć tak jak Chłopaki piszą jakieś foty z przebiegu prac nad dzwiami i zrób coś z tą maksymalnie nie ażurową maskownicą wooferów.

P.S. Przychodzi mi jeszcze na myśl strojenie (choć jak dzwi zpaprane to dużo tym nie osiągniesz) -  podział miedzy kickiem i subem zrobiony w zły sposób może spowodować wrażenie braku "basu" z dzwi ( może masz coś pokićkane z fazą ) to na pewno idzie sprawdzić szybciej niż znowu robić dzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ale muszę to napisać - dawno nie słyszałem takiej GŁUPOTY (że nie nazwę tego dosadniej)…. te stwierdzenia to takie tworzenie kolejnych forumowych mitów.

 

Czyli twierdzicie że nie da się zestroić tych klocków tak aby grały poprawnie ?? Tym bardziej że rockford napędza tylko i aż suba ??

Nie zaczynaj bo się zacznie chryja...tak jest i koniec :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panowie przepraszam ale muszę to napisać - dawno nie słyszałem takiej GŁUPOTY (że nie nazwę tego dosadniej)…. te stwierdzenia to takie tworzenie kolejnych forumowych mitów.

Czyli twierdzicie że nie da się zestroić tych klocków tak aby grały poprawnie ?? Tym bardziej że rockford napędza tylko i aż suba ??

Nie nie twierdzimy, a przynajmniej ja nie twierdzę i nie nie jestem w stanie dopatrzeć się na jakiej chorej podstawie takie wnioski wyciągasz. Co byś nie miał jakiś tam następnych błędnych wniosków, to RF 800a2 uważam za jeden z lepszych wzmacniaczy dostępnych na rynku do napędu wooferów jak i suba.

A Ty mi z łaski swojej powiedz proszę co to znaczy według Ciebie "zestrojenie klocków aby poprawnie grały"? I dobrze by było jakbyś sprecyzował jaki ja mit w tym temacie tworzę?

 

 


tak jest i koniec :rotfl:

To znaczy jak jest? Nie krępuj się i rozwiń poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze ja coś palnę a reszta powtarza? Czy może na odwrót - ktoś coś palnie a ja powtarzam? I kto to jest akurat ten "jeden" w tym konkretnym temacie?

Bo wiesz.... taka jasność w temacie kto, co i dlaczego przeważnie rozjaśnia dyskusję :) i wcale nie muszą być to rozbłyski błyskawic :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...