Skocz do zawartości

uzupełnienie zestawu Dynaudio 242GT


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Nie tylko ja to zauważyłem. Tak próbuj wmówić mi że to ja szukam problemu .
Ktos wywołuje moje imię z szyderczym uśmiechem więc nie siedzę cicho. Mam dość atakowania.
Koniec ot mojej strony
Zdrowych spokojnych i bez stresowych świat dla każdego

 

Jeśli chodzi o Radka wpis nie widzę nic szyderczego :) ale wiadomo każdy odczytuje i interpretuje jak wygodniej :) więcej luzu i spokojnego podejścia :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chodzi w wiedzę własną , zatem jej nie podważasz .

Co miałeś w sedanie , możesz napisać dokładnie ?

Oczywscie ze nie swoja wiedze ☺. Zielona 10 " Kappy .Mozliwe ze ten glosnik nie nadaja sie do sedana.Przeciez pan go zna 100 razy lepiej niz ja .U mnie sie przebijal w passacie.Chyba ze nie o takim przebiciu tu mowimy .. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywscie ze nie swoja wiedze ☺. Zielona 10 " Kappy .Mozliwe ze ten glosnik nie nadaja sie do sedana.Przeciez pan go zna 100 razy lepiej niz ja .U mnie sie przebijal w passacie.Chyba ze nie o takim przebiciu tu mowimy .. ..

 

Chodzilo zapewne o to, ze wspomniany glosnik skonstruowany byl do free air  i aeron podrzucil ten model nie przypadkowo (autor przeciez o takim pomysle wspominal).

Dlatego tez nakamichi podpowiedzial, zeby sobie dac spokoj z takim rozwiazaniem

 

Oczywiscie mozna taka kappe zastosowac tez w tradycyjnej skrzynce, stad male zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona 10 " Kappy .Mozliwe ze ten glosnik nie nadaja sie do sedana.Przeciez pan go zna 100 razy lepiej niz ja .U mnie sie przebijal w passacie.Chyba ze nie o takim przebiciu tu mowimy .. ..

 

Czy wiesz co to Infinity  W.ib  , zakładam ze jednak nie , więc od tego zacznij .

Potem gdzie i co będzie już z górki :wink2:

 

 

Chodzilo zapewne o to, ze wspomniany glosnik skonstruowany byl do free air i aeron podrzucil ten model nie przypadkowo (autor przeciez o takim pomysle wspominal).

 

Dlatego tez nakamichi podpowiedzial, zeby sobie dac spokoj z takim rozwiazaniem

 

Nigdzie tak nie napisałem , bo jest to jakaś alternatywa dla szczególnie trudnych warunków , ale Honda chyba do takich aut nie należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, żeby nie wprowadzać więcej zamieszania.

 

Potrzeba mi jak wyżej suba, auto sedan. Nie znam się az tak na modelach czy najlepszym rozwiązaniu żeby to zagrało z w/w głośnikami. Jedynie czytanie opini na forum lub kopia już istniejącej instalacji - bo są takie w sieci.

Nie stać mnie też na kupowanie i testowanie, dobrze by było skoczyć do kogoś kto ma sedana żeby porównać. A to też nie jest łatwe.

 

Stąd prośba jak ktoś ma sedana tudzież Accorda, niech się podzieli jak rozwiązał swój problem z przebiciem się basu.

 

Kanapa jest składana, a w niej podłokietnik.

 

Czy zwrócenie ewentualnej skrzyni do kanapy z wyciętym portem za podłokietnikiem zrobi robotę ??

 

pod tym linkiem do youtube jest to samo auto i ten sam sprzęt, pisałem do Pana :) ale on że mu to firma robiła.

 

Widać ze jest założny morel w bagażniku i rzekomo robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nigdzie tak nie napisałem , bo jest to jakaś alternatywa dla szczególnie trudnych warunków , ale Honda chyba do takich aut nie należy .

 

Niemniej, mozna bylo odniesc takie wrazenie, po tym ...ogarnijcie sie jeden z drugim... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, mozna bylo odniesc takie wrazenie, po tym ...ogarnijcie sie jeden z drugim... ;)

 

Ogarnijcie się tyczyło trudności z "przebiciem" się dźwieku dla podanego głośnika użytego zgodnie z przeznaczeniem .

Widać wszystko co o milimetr odbiega od utartych torów , staje się barierą nie do pokonania .

 

 

Stąd prośba jak ktoś ma sedana tudzież Accorda, niech się podzieli jak rozwiązał swój problem z przebiciem się basu.

Głośnik 10 cali w skrzynce zamkniętej o pojemności rzędu 20l , zasilony wzmacniaczem o rzeczywistej mocy z przedziału 200-300 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam konkreta :wink: :

Dwie dwudziestki  Dynaudio esotec (np. zdobyte z jakiegos volvo) lub odmiana "lepsza" seria MW  zabudować w boczkach i się "przebiją" i ładny bagażnik zostanie jak je elegacko w nadkolach zabudujesz i będzie wszędzie skandynawsko :wink2: .

 

P.S. miałem do czynienia z subem (dokładnie model MW170) tej firmy i...wiem co mówię.

 

No chyba, że...Esotar1200  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, gdzie masz fabrycznie serie esotec w volvo?

 

Ja mialem przez jakis czas 2x MW182 w zamknietej paczce, ale srednio to zdawalo egzamin.

 

Poddalem sie z nimi  (moze i troche za wczesnie, ale nadal jestem w posiadaniu i moze kiedys sprobuje jeszcze raz) i aktualnie jezdzi matrix 10.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam konkreta :wink: :

Dwie dwudziestki  Dynaudio esotec (np. zdobyte z jakiegos volvo) lub odmiana "lepsza" seria MW  zabudować w boczkach i się "przebiją" i ładny bagażnik zostanie jak je elegacko w nadkolach zabudujesz i będzie wszędzie skandynawsko :wink2: .

 

P.S. miałem do czynienia z subem (dokładnie model MW170) tej firmy i...wiem co mówię.

 

No chyba, że...Esotar1200  :hyhy:

 

 

Sylwek, gdzie masz fabrycznie serie esotec w volvo?

 

Ja mialem przez jakis czas 2x MW182 w zamknietej paczce, ale srednio to zdawalo egzamin.

 

Poddalem sie z nimi  (moze i troche za wczesnie, ale nadal jestem w posiadaniu i moze kiedys sprobuje jeszcze raz) i aktualnie jezdzi matrix 10.1.

 

Miałem już nie mówić żonie bo rozważałem już te mw182 ale teraz zbaraniałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem już nie mówić żonie bo rozważałem już te mw182 ale teraz zbaraniałem

Już dawno doszedłem, ze ta "choroba" to stan umysłu im więcej wydajesz tym gorzej gra :hyhy: .

 

Krisman czepiasz się na jebaju w ciula grają bo zwykłe "volviacze" esotecami nazywają a ja za nimi powtarzam :wink: .

Ja tam ostatnio ponownie miłością nie tylko do skandynawskich ale i duńskich zapałał i...robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem już nie mówić żonie bo rozważałem już te mw182 ale teraz zbaraniałem

To naprawde bardzo dobre glosniki, ale na suba srednio sie nadaja, ja mam male wooferki (MW152) i u mnie pasmo uzupelnialy.

Tylko ze chyba za duzo sie od nich spodziewalem, no i tez nie poswiecilem im za wiele czasu ze strojeniem.

Przy Twoich wooferach, moglbys byc jeszcze bardziej rozczarowany, bo bardzo niewiele MW182 dodalyby najnizszych rejestrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , technicznie nie widzę potrzeby sięgania po jakieś skrajności,  ani wymyślać kwadratury koła , bo nie ma takiej potrzeby . W obrębie tego dobrać coś klasą do posiadanego budżetu.

 

Też uważam, że są prostsze metody niż te wykombinowane przez autora tematu, przy czym zaciekawiła mnie opcja z zapotrzebowaniem na wolną przestrzeń.

Możliwe, że podwieszenie głośnika "pod półką" spowodowałoby ułatwienie w przewożeniu jakiegoś artykułu, który często ląduje w tym akurat bagażniku.

 

Niemniej jednak, polecam podążyć tokiem myślowym jaki nasunął nakamichi - w tym sporcie zazwyczaj najprostsze metody osiągania celu są najlepszymi (a na pewno już najszybszymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując

10", obudowa zamknięta 

rzekomo ten apline MRP M350 co mam podaje 350W RMS przy 2ohm - nada się a jak tak to jaki głośnik ?

 

zabudowa nadkola jest kusząca, jak sie ogląda jak to robią wydaje się być proste. Ciekawe jak z brzmieniem bo to plastik wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując

10", obudowa zamknięta 

rzekomo ten apline MRP M350 co mam podaje 350W RMS przy 2ohm - nada się a jak tak to jaki głośnik ?

Nie za bogato z moca, ale np dla takiego DLS RW10 powinno wystarczyc i jest to glosnik godny polecenia.

 

Edit: Albo jeszcze lepiej JL Audio 10w3v3-2 i bedzie pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ta dyskusja  ? Mało ci po a3 ? 

Odpuść chłopie sobie .

 

Raczej to ty powinienes przemyslec swoj tok myslenia.i powiedziec ze tobie mało bo dalej glupio piszesz i szukasz problemow jak ktos napisze "rozek" 

 

A co do dyskucji to ja rowniez jestem tego zdania co Karolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...