Skocz do zawartości

CA do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zabieram się za składanie gratów do mojej fury: audi A6 c4 avant i potrzebuje Waszych opinii w tym temacie.

Drzwi przednie wygłuszone matami stp silver, okablowanie pod glosniki OFC Signat.

Poki co suba nie przewiduje. Granie powinno być dynamiczne i jakościowe, nie lubie ostrzenia góry jak to miałem w HSK.

Muzyka : techno,dance

zestaw odseparowany 2 way do (1500zł) i raczej nowe zestawy preferuje:

- Scan-Speak discovery

- AS HX165 SQ

- dls R6a2  - stary R6a fajnie grał

- nowe morele tempo 6

 

Radio tu mam dylemat nowe czy uzywka:

- nowe alpine ute92 nie ma jeszcze porownania do 9855 wiec czekam na info

- uzywany  clarion dxz958rmc

- alpine 9833/35 z naciskiem na 33 ale to cięzko dostac w dobrym stanie więc raczej zrezygnuje z tej opcji

 

Wzmak tylko używka:

Mysłałem o czymś typu audison vr

 

Kable eagle albo hollywood zakupię.

 

Prośba o jakieś sugestie, opinie itp.

Z góry dzięki

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, był tu kiedyś jeden co konwertował mp3 na cdaudio, bo słyszał że cdaudio to lepsza jakość..

Czytając o tym że 9855 czyta flac, tak się zastanawiam czy aby te flaci właśnie nie były przekonwertowane z mp3 ;)

 

AutoMediaMax - luz :) Po prostu zapewne nagrywając płytkę audio automatycznie przerabia Ci flac do formatu cd-audio, a ten format już odczytuje każdy odtwarzacz płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to takie proste dobrać za kogoś ? 

To nie kwestia dobrania tylko sugestii, polecenia. co do radia to możemy temat pominąć, poczekam na wspomniane porównanie a jeśli go nie będzie to kupię wyłącznie z tego kręgu który wypisałem w temacie.

Pozostaje kwestia głośników i pieca. to co zasugerujecie będę chciał odsłuchać i wówczas podejmę decyzję więc czekam na Wasze sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pozostaje kwestia głośników i pieca. to co zasugerujecie będę chciał odsłuchać i wówczas podejmę decyzję więc czekam na Wasze sugestie :)

 

pytanie tylko gdzie i jak to odsłuchasz? w sklepie w ściance?? na spocie może nie być auta z tymi głośnikami, wiec najpierw spot i posłuchać co kto ma a ewentualnie później decyzja o zakupach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko gdzie i jak to odsłuchasz? w sklepie w ściance?? na spocie może nie być auta z tymi głośnikami, wiec najpierw spot i posłuchać co kto ma a ewentualnie później decyzja o zakupach,

akurat mam możliwość wypożyczenia sprzętu do odsłuchu w aucie, kwestia tylko który konkretnie aby nie trzeba było ciężarówki wieźć z różnymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę ci do modelu bo nie mam takiego doświadczenia ale:
- kupił bym mocne 4 kanały (po 1 kanale na Lewy i jednym na Prawy + 2 zmostkować na suba), wiem, że teraz go nie masz ale pewnie kiedyś zechcesz.
- głośników Audio System nie znam, ale coś tam o z zwrotniach wiem, i takie regulowane może i bajer fajny ale zgrania fazowego to tam nie ma, więc i stereofonia będzie kuleć, Scan speak discovery to najsłabsza seria, w tej cenie wolał bym kupić używki i z forum mieć jakąś sprawdzoną zwrotnicę.

 

 


bogus1984

Nie przesadzaj, są pewne typy co się poleca i te co się omija. I od tego chyba jest to forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym pędziłeś te HSK i na jakim radiu że:

 

 

?

sony xm6020, radio jakis pionek (6 lat temu nowy kosztowal 800zl wiec bez szału) nie pamietam modelu

 

 

bogus1984

 

Nie przesadzaj, są pewne typy co się poleca i te co się omija. I od tego chyba jest to forum.

 

i właśnie o to mi chodzi. swego czasu słuchałem starszych zestawów np moreli tempo 6,r6a, dego po itp więc o takie nie pytam. mam na myśli ich ewentualnych następców i zestawy do kwoty którą podałem, który by się najlepiej sprawdził do typu muzyki który wskazałem i w określonym budżecie oraz piec który jakościowo pociągnie taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- głośników Audio System nie znam, ale coś tam o z zwrotniach wiem, i takie regulowane może i bajer fajny ale zgrania fazowego to tam nie ma, więc i stereofonia będzie kuleć, Scan speak discovery to najsłabsza seria, w tej cenie wolał bym kupić używki i z forum mieć jakąś sprawdzoną zwrotnicę.

 

 

 

Nie mówiłem, że będzie wesoło, regulowane zwrotnice, bajer, brak zgrania fazowego, stereofonia :wink2:

 

Sugestie, to bardzo proszę, dynamiczna muzyka, to sprawdził bym AS, ew. DLS (z tego, co sam podałeś), wzmacniacz Audison z serii VR, myślę że tutaj o jakość można być spokojnym, choć wzmacniaczy do dynamicznego grania sporo, RF, Steg, SS, można w zasadzie wymieniać i wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestie. testowałem dzisiaj AS xion 165 pedzone zapco studio 100 a pozniej dla pokazu zapco studio 500 i grało mega fajnie.

Pod testy wjedzie jeszcze AS hx 165sq, dls RZ 6.2, Morel TEMPO Ultra 602 oraz rainbow SL-c 6.2 pro a piece dobiore z firm ktore wskazaliscie i sie okaze ktore granie bedzie najciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...