Skocz do zawartości

Lanzar max pro 124``


igla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wymiary skrzyni 2x lanzar max pro 124 : 
wysokosc-36cm
szeokosc-92cm
glebokosc gora-28cm
glebokosc dol-39cm

port srednica -11cm

dlugosc portu-25,5 cm 

Zdjecie glosnika:  http://naforum.zapodaj.net/db818fc8118e.jpg.html

 

Skrzynia BR,wykonana z plyty 18mm,w srodku rozdzielona na osobne glosniki, tylna sciana pochylona, 


Myslisz ze uslyszysz roznice przy 200 i 500W?

Szczerze to nie wiem myslalem ze jakies uderzenie basu bedzie wieksze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność skrzyni po odliczeniu br i głośników to około 37 litrów na głośnik więc trochę mało strojenie wychodzi około 45 hz. Parametry z pierwszego postu są od innego modelu, na próbę możesz zrobić skrzynie miedzy 50 a 60 litrów i stroić odpowiedni skracając bądź wydłużając br, ewentualnie przerobić obecną skrzynie  na jeden głośnik pozbywając się ścianki dzielącej i zaślepiając jeden br i otwór po drugim głośniku. Zmniejszając czymś pojemność wewnętrzną i dostrajać na słuch.

Edytowane przez arrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-60 litrow to z doswiadczenia? programu? na oko ? BR to taka skrzynia ktora najmniej mnie interesuje. Z mojego doswiadczenia wynika ze jak chcesz bum to tylko bandpass a jezeli chcesz zeby gralo i nie pierdzialo to closed. BR to uniwersalne skrzynie... zwiekszalem port aby nie swiszczalo ale i tak mnie nie przekonuje ta skrzynia. Mam rozumiec ze closed bedzie mniejsza ?

Moze zrobic wspolna skrzynie dla dwoch glosnikow ? bez odzielania komor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszsytko ladnie ale nikt nie chce napisac jakie strojenie :) objetoscie zreszta tez nie mamy. Mamy tylko BR ktory nie wchodzi w gre bo taka skrzynie mam ( na tym glosniku skrzyn mialem 4 ) zadna nie byla obliczona dobrze kazda na oko i sluch... Jak widac lipa dlatego czekam na konkretna pomoc :)

A co do glosnikow to sprzedaz oczywisnie. Chcesz ?  Heh

To nie takie latwe sprzedac tego tluczka.

Tutaj filmik z dosc fajnej skrzyni moze taka skrzynie jest ktos w stanie obliczyc? Szalu moze nie robi ale juz dosc fajnie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No wszsytko ladnie ale nikt nie chce napisac jakie strojenie objetoscie zreszta tez nie mamy.

 

Jak to nie ma > http://www.strefacaraudio.pl/topic/331-lanzar-max-12-i-lanzar-maxp-124/?do=findComment&comment=4340  

 

eee no czekaj 

 

 

 


Mamy tylko BR ktory nie wchodzi w gre bo taka skrzynie mam

 

czyli Ty dalej czekasz na podanie skrzynki closed? Ty myślisz że skrzynię closed się stroi ? W takim razie jak i czym?  

 

Parametry Lanzar podaje takie jak podaje, czyli co katalog wydają, to inne dane dają ...oni co do mocy nie mogą się zdecydować, a co dopiero do T-S . Pozostaje Ci pomierzyć ten głośnik i na tej podstawie dopiero będą podstawy by Bartasowi nie wierzyć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za temat szukalem go dzis i nie moglem znalesc, a to dlatego ze szukalem po innym uzytkowniku :)

 

Co to tych parametrow to wiem ze jest nieciekawie...  Jezeli uda mi sie skontaktowac z Bartasem to moze pomoze mi w projekcie bo pojemnosci i strojenie to jedna sprawa a teraz jaki port do tego strojenia do druga o ktorej nie mam pojecia...

 

 

 

Na początek jeśli chodzi o skrzynie closed najprościej zaślep br może akurat będzie Tobie odpowiadało. Twierdzisz że nie interesuje Cię skrzynia br a umieszczasz filmik ze skrzynią br ?

U mnie z ta skrzynia byla taka historia ze pierw gdzies na forum wyczytalem jakos wyliczylem i zrobilem skrzynie closed ale ze wydawalo mi sie lipa to zrobilem porty BR, a ze jest tam jak liczyles ok 37l to nie bardzo mialo to jak grac szczegolnie, ze ten port byl bez jakiego kolwiek liczenia i do konca nie wiem ile Hz bylo. Po przerobce na BR okragly wydawalo mi sie ze gra gorzej niz stara closed. A odnoscie BR to chce jak najbardziej o ile skrzynia nie bedzie wielka i najwazniejsze to BR SZCZELINOWY. Wiem ze okragly wystrojony na tyle samo hz bedzie gral tak samo przynajmniej tak mi sie wydaje, ale jakos nie mam przekonanania do okraglego moze ze wzgledu na to ze nigdy nie mialem obliczonej skrzyni tylko wszystko na oko. Pierwszy BR szczelinowy byl z projektu na YT napewno wam dobrze znany o ile dobrze pamietam 55l i gral chyba najlepiej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić skrzynie jaką zaleca bbartaswlkp możesz zastosować szczelinę szerokości 5 cm i wysokości 30 cm. Dla skrzyni 48l 37hz długość portu będzie 54,4cm a dla 55l 35hz  długość będzie 52,8cm długości podane dla jednego głośnika w przypadku dzielonej skrzyni. Skrzynia z filmu ma dość dużą powierzchnie portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi prawie tak, jak powiedzial kolego arrow: 38L/46,6Hz.

Jesli parametry sa takie, jak podano, to basu nie ma i byc nie moze w tej skrzyni.

Ten glosnik lubi wielkie pojemnosci. Mniej niz 100L na jeden glosnik zagra zle jak w closed i w br.

Moim zdaniem, closed bedzie lepsza opcje, niz br w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi prawie tak, jak powiedzial kolego arrow: 38L/46,6Hz.

Jesli parametry sa takie, jak podano, to basu nie ma i byc nie moze w tej skrzyni.

Ten glosnik lubi wielkie pojemnosci. Mniej niz 100L na jeden glosnik zagra zle jak w closed i w br.

Moim zdaniem, closed bedzie lepsza opcje, niz br w tym przypadku.

Czyli podanane 48 czy 55 l sa nie warte zachodu dla tego glosnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem troche o strojeniu i duzo osob radzi strojenie 50-55hz poniewaz 40hz "rozrywa" auto a przy pomiarze cisnienia jest sporo mniej niz przy wyzszym strojeniu... Ciezkie to dla mnie do ogarniecia :P


Za malo.

Moge podac wykresy z symulacji.

Jezeli masz mozliwosc to wklej w temacie przyda sie jak nie dla mnie to dla innych bo tematow niby sporo ale nigdzie konkretow nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to juz jestesmy na koncowce mych wypocin :P teraz jeszcze jedno pytanie odnoscie tego wyzszego strojenia co to daje ? np strojenie 44hz a 55hz ? podobno na wyzszym idzie wieksze cisnienie. Oczywiscie bez wyliczen strojenia samochodu ciezko cos tu mowic ale wiem ze na tym sprzecie co mam na zawodach mowili mi ze mam za niskie strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zauważcie że parametry podane w pierwszym poście są nie od tego głośnika.

 

Parametry z postu #20 (rysunek pierwszy).

Dalej symulacja, rysunek 2.

Linia zolta - br 38L/47Hz.

Linia niebieska - br 100L/36Hz.

Linia pomaranczowa - closed 100L.

post-3867-0-80445200-1456598818_thumb.png

post-3867-0-14445700-1456598844_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem ale teraz znowu wychodzi kolejna sprawa, aby przetestowac strojenie musze isc w strone BR okraglego bo tam dociac rure bedzie maly problem. a rozbierac skrzynie i przerabiac to juz wiecej roboty... obliczysz mi dlugosc portu okraglego przy strojeniu 35,45 i 50 lub 55 ? skrzynia mysle ze 55l chyba ze w 48l wyjdzie krotszy port

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...