Skocz do zawartości

Jaką wkrętarkę kupić?


maxtz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jedną taką kupiliśmy, mamy też starszy model (to samo ale bez kontrolki baterii i z większą głowicą), jest ok, bardzo mocna ale obroty już niższe niż makita i silnik wysypał się po roku (ciężkiej eksploatacji) a makita jedna walczy dzielnie od 3 lat a druga od 5 lat... Jedynie baterie raz wymieniane i w tej starszej wymieniana głowica... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


generalnie makita robi dobry sprzęt w dobrej kasie tylko nie wolno kupować tych produktów w casto itp.

 

Mógłbyś rozwinąć? 

 

Mam zestaw dwóch Makit 6280D i 8280D, mają już ponad 6 lat i powoli zaczynają się kończyć. Planuję zakup nowych i myślałem właśnie o tej firmie, skoro się sprawdziła. Ja swoje kupowałem w GB, było wtedy sporo, sporo taniej niż w PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o użyte materiały i komponenty. Na markety idzie sprzęt z tym samym logo i o takim samym wyglądzie ale zrobiony z gorszych materiałów i na gorszych podzespołach. Tam sprzedawany jest sprzęt dla przeciętnych Kowalskich którzy różnicy nie zauważą przy użytkowaniu więc można przyoszczedzic na kosztach produkcji celem obniżenia ceny sprzedaży... Zapytaj w pierwszym lepszym serwisie elektronarzędzi albo idź do konkretnego sklepu a potem do casto, i zobaczysz różnicę nawet w użytym do produkcji obudowy plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Dziwna polityka, równie dobrze sklep może iść do marketu, kupić tanio, dołożyć marżę i sprzedać drożej. Jak ktoś nie jest serwisantem Makity, jak rozpozna, co jest co?

Coś jednak musi być na rzeczy, w zeszłym roku kumpel kupił Makitę w Casto i po kilku tygodniach padło sprzęgło. No nic, może rozejrzę się za jakąś inną firmą. 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mmm. Dziwna polityka, równie dobrze sklep może iść do marketu, kupić tanio, dołożyć marżę i sprzedać drożej.

 

Dlatego taki sklep nigdy nie będzie oficjalnym dealerem marki. W dodatku na gwarancji będzie widniała data zakupu przez sklep lub firmę a nie przez Ciebie. Trzeba szukać tylko autoryzowanych punktów sprzedaży i unikać promocji z 2000zł na 300zł:-) Niestety wiele firm stosuje podobne praktyki(np bosh, stanley). Na markety trafiają produkty made in china(albo Designed in the USA) a na lepsze sklepy made in usa/germany. Jak nie trudno się domyślić jakość też za tym idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo zauważyć różnicę, choćby właśnie plastiki z przebarwieniami (oryginały mają jednolity turkusowy kolor a casto tandety mają jaśniejsze plamy i plastik jak topex) bebechy są zupełnie inne. Silniczek do twojego modelu marketowej wkrętarki kosztuje 25zl a do oryginału (bezszczotkowy) jakieś 150zl... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Festoola bardzo dobrze znam, mamy w pracy kilka i złego słowa na nie nie powiem.

Lecz cena do atrakyjnych nie należy i nie mów mi ze trzeba się targować...Bo ceny mamy i tak naprawdę dobre a do chaty za 1k jej nie kupię.

Wkrętarka już kupiona, wybór padł na AEG BSB 18c LI z dwoma aku 4.0Ah. Gwarancja na 3lata po uprzednim zarejestrowaniu się na ich stronie. No i najważniejsze zmieściłem się do 1k zł. 

Zobaczymy jak długo pożyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po raz kolejny odrzekł kotleta ;)

Mam do wydania 1k na Wkrętarke i mam teraz problem . Chce coś kupić Tak ego żeby mi posłużyło to lata. Narzędzie będzie używane dosyć intensywnie . Warunek 18v napięcie bez udaru. Spodobały mi się wkrętarki AEG jednak nie jestem przekonany do ich wytrzymałości z tego względu ze mailem w firmie młot udarowy tej ze firmy i szyba wyziona ducha a kosztował ponad 3500 zł. Znajomy który pracuje w niezależnym serwisie maszyn budowlanych mówi mi ze AEG to podmarka Milwaukee. Mam też w pracy de Walta i jestem zadowolony z niego jednak jest ponad moim zasięgiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aegi na bezszczotkowym silniku ponoć śmigają aż miło, ale to nie moja opinia, tylko chwile się taką bawiłem i odczucia baaardzo pozytywne

 

a tak nota bene moja celna żyje już ponad 2 lata , używana codziennie na budowie i jako wkrętkarrka i wiertarka i z udarem i padł tylko wyłącznik i obudowe musiałem zmienić , ale części tanie i dostępne od ręki , także za tak małe pieniądze polecam celmę wak-18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


także za tak małe pieniądze polecam celmę wak-18
tez mam ta celme, ale wiecej bym jej nie kupil. za niewiele wieksze pieniadze mozna obecnie kupic makite z takimi samymi bajerami a dziala duzo lepiej (widzialem w promocji w castoramie za ok 550zl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wczoraj zasiadlem do neta w oko wpadły mi dwie wkrętarki jedna to makita http://allegro.pl/wkretarka-18v-2aku-4-0ah-makita-ddf456-sp1f-i5841486744.html a druga to aeghttp://allegro.pl/aeg-bs18c-402c-wkretarka-wiertarka-70nm-18v-4-0ah-i5614686718.html . Nie powiem ze to właśnie Wkrętarka aeg jest dla mnie faworytem . Jednak nie do końca wiem jak jest z wytrzymałościa wykonaniem i awaryjnośccia w stosunku do firmy de Walt i makity .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie kupiłem do firmy i narazie nikt nie narzeka na nie. 

 

Jak by mi szef taką kupił to bym zabił :D ale to kwestia środowiska pracy... U nas liczy się rozmiar, moc i obroty... Metabo miałeś okazję macać w sobotę... Poza stosunkowo niskimi obrotami jedna z najlepszych mało gabarytowych wkrętarek jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, Mieliśmy dwie Metabo, szybko skończyły swój żywot, tak samo było ze szlifierką.

Myślę że nie ma co się napalać na jakąś konkretną firmę tylko kupić to co jest na topie w danej chwili.

Ja mówię z doświadczenia, kupiłem tą AEG w Lipcu i męczę ją cały czas i ciągle działa.

Więc, to już zależy tylko od kupującego na co się zdecyduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy 3 metabo i 12 szlifierek kątowych. Baterie i szybkosc z jaka sie rozladowuja to jakas farsa a szlifierki non stop coś. .. jak nie wirniik to przekładnie. Ciezkie nie poreczne, niskie obroty i ciagla wada samo odskakujacego wlacznika doprowadzić może o biala gorączkę.

Szef kupił bo cena byla atrakcyjna, ale nawet on sam twierdzi że ostatni raz metabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...