Skocz do zawartości

Alphard Hannibal X6L 4Ohm jaki wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie długo będę wymieniał głośniki w przednich drzwiach. Jakiś czas temu kupiłem na Alle... głośniki Alphard'a Hannibal x6l wersja 4Ohm. Chcę je założyć ale mam problem z dopasowaniem do nich wzmacniacza. Producent podaje moc 130W z RMS. Z racji iż nie znam możliwości tych głośników prosiłbym Was o pomoc w dopasowaniu wzmacniacza. Będą one grały w średnich i wyższych tonach... W bagażniku siedzą dwa Alphardy Magnum M12 pod dwoma peiyingami 2h30r i jestem z nich zadowolony. Chcę wzmacniacz optymalny tak aby nie zaniżał jakości dźwięku z tych X6l'ów ani nie zamierzam pchać się w jakiś Hi End który będzie marnowany przez głośniki. Drzwi wygłuszone oraz cała instalacja położona zgodnie z prawami CA. Budżet na wzmacniacz 200-300zł oraz w grę wchodzą używki jak i nówki.

Co Panowie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Wybaczcie:>. Oczywiście od wyższych tonów są w słupkach zabudowane tweetery również peiyinga.

Paweł S.

Sugerujesz że te głośniki mają tak niską jakość dźwięku że można je zasilać czymkolwiek o odpowiedniej mocy:>?

Blaupunkty są w dobrych cenach ale wyczytałem w necie że słabo u nich z jakością dźwięku dlatego pytanie trafiło tutaj bo nie znam jakości dźwięku głośników i nie wiem czy jest sens ładować się w droższe wzmacniacze jednocześnie nie wykorzystując ich potencjału.

Co do wzmacniaczy które posiadam... Krążą po necie opinie że jest najlepszą propozycją z oferty peiyinga ale do robienia niskich tonów oraz moc deklarowana przez producenta nie odbiega zbytnio od realnych oraz są w rozsądnych pieniądzach.

Co do muzyki jaka będzie odtwarzana w samochodzie, począwszy od radia eski, po przez ciężki bass, trochę hh, po filmy. Także można powiedzieć że wszystko ale myślę że przy wyborze wzmaka do przednich głośników nie ma takie znaczenia jak przy robieniu tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię bo wiem co te velocity potrafi... W 4r w mostkach do dyspozycji jakieś 2x250... To chyba wystarczająco co?

No.widzisz ja tez akurat mam tego blau I jakos w tych mostach bez porownania do ps 300 .Moze jednak zostawmy 4 ch nie do zmuszania do pracy w 2 ch.

No tak, raz za dużo, raz za mało... Kiedy z czystej ciekawości zaczniecie czytać przed założeniem tematu, lub strzelenia postu, na który po raz x trzeba pisać to samo ?

Lo co kaman bogus???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No.widzisz ja tez akurat mam tego blau I jakos w tych mostach bez porownania do ps 300 .Moze jednak zostawmy 4 ch nie do zmuszania do pracy w 2 ch.

 

Cena...

 

 

 


W tej kasie można rozważyć rodka r2180 i/a mocowo ok, jakości też nie brakuje. 

 

I znów cena... Rodek bardzo dobry ale za 300 to raczej padaka ze sporym ryzykiem zakupu.

 

Jak słyszę, że ktoś chce na przód wydać 200-300zl to szukam w myślach takiego pieca który się zmieści w tym przedziale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Lo co kaman bogus???

 

O prosta rzecz mi chodzi, ktoś podał PS300T, to nowicjusz, ze za dużo mocy, jak woofer ma wytrzymałość 130 Wat, a zaproponował byś wzmacniacz 60 Wat, to napisze, ze za mało... Tylko o to, o brak chęci dowiadywania się "z czym to się jada"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, raz za dużo, raz za mało... Kiedy z czystej ciekawości zaczniecie czytać przed założeniem tematu, lub strzelenia postu, na który po raz x trzeba pisać to samo ?

Boguś nie stresuj się.

Generalnie sytuacja wygląda tak że kupiłem te głośniki rok temu i raz je podłączyłem pod wieże celem sprawdzenia czy w ogóle działają- i działają... Teraz kiedy samochód zimuje w garażu, mam czas i chciałbym je założyć więc szukam wzmacniacza do nich a że w necie informacje są znikome na ich temat i pod co je podłączyć to przyszedłem po pomoc tu na forum. Chyba nic dziwnego, że skoro się czegoś nie wie lub nie jest się pewnym to szuka się pomocy? Ktoś kto ma takie głośniki, może się tu wypowiedzieć na ich temat. W necie jest pełno informacji na temat Powerbasów, hertzów i innych popularnych przetworników ale nic o X6l... Jak widać producent podaje moc 130Wat RMS a kolega Pretor który posiada te głośniki mówi że 130-150W nie robi specjalnie na nich jakiegoś większego wrażenia także pouczanie, o czymś o czym nie ma się pojęcia jest bezcelowe... Ja ogólnie wyznaje taką zasadę że jak czegoś nie wiem to się nie udzielam a jeżeli temat wydaje się interesujący to wsadzam dziuba w monitor i się dokształcam... Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako coś obraźliwego...

No więc zaproponowaliście na razie velocity v450, keenwod ps300, rodek r2180...

Od dziś na bieżąco będę monitorował dostępność tych wzmaków. Nie śpieszy mi się z zakupem bo czas mnie nie goni więc może trafi się jakaś okazja:>

Problem byłby kiedy było by za mało mocy... bo nadmiar zawsze można skręcić gainem. Zawsze uważałem, że lepiej mieć zapas mocy... mniejsze zniekształcenia i wzmak się tak nie męczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam Ci do myślenia, mam woofery, które maja wytrzymałość 140 Wat, a jeden wazy tyle, co 2 Alpierdy, napedzam je 25 Watami, mimo, ze i 200 przyjmą, miałem taki napęd, a siedzi 25 nędznych Wat, dlaczego ? Nie zarzucam mi, ze nic nie wiem, bo póki co, to Ty pytasz, a ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam Ci do myślenia, mam woofery, które maja wytrzymałość 140 Wat, a jeden wazy tyle, co 2 Alpierdy, napedzam je 25 Watami, mimo, ze i 200 przyjmą, miałem taki napęd, a siedzi 25 nędznych Wat, dlaczego ? Nie zarzucam mi, ze nic nie wiem, bo póki co, to Ty pytasz, a ja wiem.

Świetnie... Nie sztuka podłączyć głośniki o mocy 100 wat pod wzmaka czy radio o mocy 15w. Grać zagra. Jednej firmy głośnik zagra a innej firmy coś tam zabrzdękoli, jednej firmy przetwornik wytrzyma więcej niż jest podane na pudełku a innej firmy głośnik ulegnie uszkodzeniu po podaniu połowy mocy z naklejki na nabiegunniku. Jednemu będzie się podobać a innemu nie. Nie zarzucam Ci, że czegoś nie wiesz-wybacz ale pytanie w tym temacie dotyczyło x6l i jaki dopasować wzmacniacz do nich. Czy posiadasz jakieś informacje dotyczącego tego tematu w którym nie udolnie się udzielasz i usilnie próbujesz dobić sobie postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Świetnie... Nie sztuka podłączyć głośniki o mocy 100 wat pod wzmaka czy radio o mocy 15w. Grać zagra. Jednej firmy głośnik zagra a innej firmy coś tam zabrzdękoli, jednej firmy przetwornik wytrzyma więcej niż jest podane na pudełku a innej firmy głośnik ulegnie uszkodzeniu po podaniu połowy mocy z naklejki na nabiegunniku. Jednemu będzie się podobać a innemu nie. Nie zarzucam Ci, że czegoś nie wiesz-wybacz ale pytanie w tym temacie dotyczyło x6l i jaki dopasować wzmacniacz do nich. Czy posiadasz jakieś informacje dotyczącego tego tematu w którym nie udolnie się udzielasz i usilnie próbujesz dobić sobie postów?

 

No daję w ten sposób szansę Tobie, żebyś i Ty coś sobie nabił. Boli Cię myślenie ? Skoro napisałem, że zostawiłem taki wzmacniacz, a nie tamten, to może byś się zainteresował dlaczego tak, a nie inaczej ? Nie tłumacz mi co pod czym i jak gra, bo mi to nie jest potrzebne.

 

Czym te woofery różnią się od innych o zbliżonej wytrzymałości ? Ciekawi mnie to niezmiernie... Jak podłączysz pewnie pod 80 Wat a nie 150, to zagra 2x lepiej... Taaa... Poczytaj nieco o wzmacniaczach i jak te miliony wat wpływają na grę i napisz tutaj, do jakiego wniosku na "sucho" doszedłeś, zanim kupisz piec taki, czy inny. Tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...