Skocz do zawartości

8 cali do SQ


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


a JL8W6, myślę ze też ciekawa opcja

 

To chyba z prywatnej produkcji albo jakas wczesna wersja bo seria w6 w wersji drugiej jak i trzeciej zaczyna sie od 10 cali :P

Jesli 8 cali to pewniekiem w3 albo w7 :)

 

Co do opcji 8w7 i m12... zajefajny zestaw ale ta cena....

Osobiscie mam 10w6v3 i pdxv9 i tez calkiem milo choc pewnie z jl hd 750 bylo by malinowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiscie mam 10w6v3 i pdxv9

To b. dobry piecyk, nie kombinuj...ciesz się graniem :wink2:

 

 

Co do opcji 8w7 i m12... zajefajny zestaw ale ta cena....

Cena ceną ale dynamiki i zejścia z 8" nie brakowało.

 

 

Budżet tak max myślę 500-600zł.

Rada odemnie, wstrzymaj się. Dozbieraj parę groszy i kup aliante 10, paczka malutka a brzmienie WIELKIE :)

Z nowych to celowałbym w W3 od JL'a konkretne przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam 3 i wsadzę 5 ;)

po co się ograniczać daj 20 :)

 

 

może nie dla każdego ma to sens, ale z każdą sztuką pojawia się lepsze zejście bez strat na szybkości i wierności przekazu

No dla,mnie nie ma, zamiast kilku szt vegi bym zapakował coś z wyżej półki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podasz jakieś przykłady ?  

ależ proszę 2 vegi < niż jedna beta 

albo 2 vegi < dls ur 10 

tyle z mojego doświadczenia , bezpośrednie porównanie 

vega gra naprawde fajnie i lepiej niż większość forumowych hitów ale to najwyższa połka nie jest 

z tego co pisał hehepack to chodzi o 104 tak ma w podpisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dorzucić vibe space8 albo exact8 (tego testuje teraz mamusa więc może się wypowiedzieć). Exact trafić to raczej wyczyn ale jak będzie to bardzo tanio (nieproporcjonalnie do możliwości) a space8 się jeszcze czasem gdzieś uda trafić i to w bardzo przystępnej cenie (250-350zł za używkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, 2 subwoofery bedą tylko głośniejsze od jednego, w całym zakresie odgrywanego pasma. Nie zmienisz charakterystyki głośnika za pomocą ilości zastosowanych egzemplarzy.

Oczywiście będzie głośniej w najniższych rejestrach, ale niestety tez i w tych wyższych.

Tak, ale pytanie było czy dwa zejdą niżej niż jeden. Dlatego dalej będę twierdził, z resztą nie wymyśliłem tego tylko posłuchałem, że dwa takie same suby zejdą niżej. Mnie nie chodzi o to co jest na papierze tylko to co jest słyszalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej jednak samemu wrzucić dwa jednakowe suby i sobie posłuchać.

przerabiałem poza buczeniem nic pozytywnego nie znalazłem , jedna gra lepiej 2 głośniej o ok 15 %-20% , ale może u Ciebie to jest inaczej :) , może następny piknik chętnie posłucham.

Może być to słyszalne przez zjawisko inyerferencji fal dźwiękowych które jest znacznie lepiej słyszalne przy niższych częstotliwościach... 

dlaczego nie ale nakładanie powoduje też podbicia nie wiem jak u was ale u mnie jest duża różnica jak zmienię miejsce suba na drugą stronę bagażnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, to bardzo wąski zakres charakterystyki w całości pasma, gdzieś wyczytałem, że pasmo suba to tylko 3%! ogólnego przekazu muzycznego. Liczy się trzymanie charakterystyki w tym zakresie nic więcej.


A rozwiniesz :)


 

 

i to też bo laik jestem , pisz prostym językiem   :)

 

Kłaniają się PODSTAWY, bez końca będziesz miał w podpisie : Brax już nie, Supremo już nie, ODR już nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kłaniają się PODSTAWY, bez końca będziesz miał w podpisie : Brax już nie, Supremo już nie, ODR już nie ...

Napisz coś o twoim setupie , coś zawsze mówi o użytkowniku , u mnie znalazły się lepsze zamienniki co graja więcej niż te 3% , bez suba nie ma poprawnego grania chyba że w bardzo wąskim zakresie ,a to tylko 3 % jak piszesz , wyłącz suba jak masz i powiedz czy straciłeś tylko 3% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka, że zwiększając ilość subów, zyskujemy na skuteczności/głośności. Przez to pozornie może się wydawać że jest niżej bo całe pasmo gra głośniej łącznie z dolnym zakresem, który wcześniej mógł być mniej słyszalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...