Skocz do zawartości

Pioneer mvh-180ub - brak możliwości wyłączenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem dziś radio pioneer mvh-180ub i mam problem bo po podpięciu kostki iso radio samo się włącza i nie można go wyłączyć (w sensie przytrzymanie SRC wprowadza radio jakby w stan uśpienia czyli wyświetla się zegar i radio cały czas jest podświetlone jedynie jak odepnę kostkę tą od kabli +- sterowanie anteną, to radio się wyłącza. Mój kolega miał ten sam problem w VW golf 3 i zrobił mu to jakiś elektryk a ja chciałbym spróbować sam. Samochód to Audi 80 B4. Moja wiązka kabli ma inne kolory jak ta co jest na kostce iso dołączonej do pionka bo pioneer ma Zółty - stały plus 12v, Czerwony - stacyjka 12 V DC, czarny - masa, niebiesko- biały - sterowanie anteny. U mnie nie pamiętam jak tam idą kolory. Pasuje zrobić zdjęcie i Wam tu pokazać czy ktoś wie który kabel u siebie w swojej wiązce mam przepiąć i co to za to odpowiada, że radio się nie wyłącza ? Druga wiązka kabli głośnikowych jest ok bo próbowałem balance przód tył, l-p to działa ok. Radio się włącza bez kluczyków w stacyjce tak jak i poprzednie tyle, że tamto stare dało się wyłączyć. Bez kluczyków i przekręconego zapłonu na "raz" też czasem zaczyna mi piszczeć (coś jak w niektórych samochodach gdy się zapomni wyłączyć światła a wyciągnie kluczyki) u mnie takie coś się robi ale jak nie wyłączę radia a wyciągnę kluczyki, choć nie zawsze :) Też mnie to trochę denerwuje...

 

 

P.S. Remote od wzmacniacza podłącza się pod Niebiesko-Biały kabel czyli sterowanie anteną to wiem, lecz w jaki sposób to najlepiej zrobić ? Da się jakoś wypiąć konektor ten przy samym radiu w kostce ISO, potem rozgiąć go i dołożyć kabel od wzmaka a następnie wpiąć czy przeciąć gdzieś dalej poza kostką iso ten kabel ze swoich co łączy się z niebiesko-białym i tam go polutować a następnie zaizolować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień czerwony z żółtym miejscami. Zrób zdjęcie kostek z kablami. Masz jakiś miernik kontrolke do sprawdzania gdzie co masz w instalacji auta?

Co do remota to tylko wcięcie w przewód jest ok. Grzebanie w pinach słabo wychodzi.

Masz tam silną grupę w Rzeszowie. Napisz do nich na strefie podjedz i w kilka minut dacie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem wam właśnie z instrukcji kolory kabli z wiązki iso bo u mnie na wiązce kabli są inne kolory i nie wiem co do czego :P Jutro kolega do mnie ma wpaść z miernikiem to wtedy on będzie mi mógł cokolwiek sprawdzić.Tylko, żeby zamienić czerwony z żółtym tak samo muszę jakoś wyjąć te piny co nie ? Do Rzeszowa mam 40km i nawet nie znam w sumie nikogo ;d dopiero zaczynam zabawę z CA. Jutro będę puszczał kable dlatego pytałem o to remote jak najlepiej zrobić. Jak sobie jutro nic z tym nie poradzę i mój znajomy elektronik też nic nie skuma bo wyślę zdjęcia wszystkich wiązek kabli w dzień zrobię fotki. Tylko po prostu chciałem wiedzieć co może odpowiadać za to, że radio się nie wyłącza. Wcześniejsze radio nie miało kostki iso tylko bezpośrednio wpinałem obie kostki i normalnie dało się je włączyć i wyłączyć. Stare radio to jakieś CarTechnic Boston tak bynajmniej na nim pisze na tym nadruku od góry radia. Jeszcze bez usb/aux widocznie inaczej się je podłączało.

 

Edit:// zdjęcia kostki iso zrobiłem narazie i instrukcji xd

 

U mnie z tego co widziałem było 5 kabli w tej wiązce kabli albo 4 tylko wszystkie przy sobie bo tutaj żółty widzę jest trochę obok tamtych 3 pinów. 1 wejście jest luzu a w mojej wiązce kabli z tego co pamiętam wszystko było w kupie.

post-14809-0-82915200-1452021361_thumb.jpg

post-14809-0-35283900-1452021370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpina... Masz w instrukcji wyraźnie napisane jak zamienić kable zasilania i pytasz jak to zrobić wrzucając tu jeszcze zdjęcie z rysunkiem... A w ustawieniach zapewne jest ustawienie funkcji dla power button (stand by/off) albo w ustawieniach zegara bądź wyświetlania czy zegar ma być wyświetlany po wyłączeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle zegar mi się świeci po wyłączeniu radia człowieku co całe podświetlenie czerwone radia. Masz model to sobie wklep w google i zobacz, że w instrukcji nie ma nic związanego z "power button (stand by/off) albo w ustawieniach zegara bądź wyświetlania czy zegar ma być wyświetlany po wyłączeniu..."

 

Tu podałem zdjęcia kostki iso. Jakbyś nie zauważył to pisałem, że mam pomieszane kable w swojej wiązce kabli w samochodzie i zupełnie inne kolory więc skąd mam wiedzieć który kabel przestawić by był odpowiedni tym kabelkom z kostki od radia. Wcześniejsze radio nie miało przejściówki iso tylko bezpośrednio się obie kostki wpinało i jakoś się dało radio wyłączyć i włączyć a to po podpięciu kostki automatycznie się włącza bez naciśnięcia funkcji włączania "SRC" więc co tu ściemę walisz, że to funkcja power button bądź jakieś ustawienie zegara... Co to ma wspólnego z tym, że radio się automatycznie włącza gdy podepnę kostkę nawet jak nie ma kluczyków w stacyjce weź się człowieku zastanów...

 

powalla - jutro spróbuje rano tą opcję PW Save włączyć bo taką tam widziałem ale nie wydaje mi się, żeby to było to :) Zwłaszcza przez to, że radio się chyba samo nie powinno włączać gdy się wpina kostkę. Wystarczyło, że lekko poruszałem wiązką kabli zasilających od samochodu i radio się wyłączało jakby jakieś zwarcie czy coś a nie wygląda na to, żeby były lutowane kable poprzecinane czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się nie wydaje, a ja to wiem z autopsji że "tani pionek" tak ma  :wink: 

Ot z góry inżynierowie Pioneera uważają iż jak to fajnie wygląda jak guziczki się świecą i zegar podaje Ci info która jest godzina, a dopiero nowy właściciel radia który chce aby radio nie ciągnęło/kradło prąd po wyłączeniu radia musi włączyć opcję "energia oszczędzanie" (PoWer SAVE) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pomoże to dzięki wielkie :P A podłączenie remote wzmacniacza pod sterowanie anteną (Niebiesko-biały) kabel będzie dawało efekt wzbudzania wzmacniacza gdy będę włączał radio przyciskiem SRC ? Na inne mnie póki co stać nie było :) A używek na USB nie mogłem dopaść w moich stronach by były 100% działające do 200pln np Apline czy Clarion z czerwonym podświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


więc co tu ściemę walisz, że to funkcja power button bądź jakieś ustawienie zegara... Co to ma wspólnego z tym, że radio się automatycznie włącza gdy podepnę kostkę nawet jak nie ma kluczyków w stacyjce weź się człowieku zastanów...

 

Jak byś się chwilę zastanowił to byś skojarzył fakty

 

 

 


inżynierowie Pioneera uważają iż jak to fajnie wygląda jak guziczki się świecą i zegar podaje Ci info która jest godzina, a dopiero nowy właściciel radia który chce aby radio nie ciągnęło/kradło prąd po wyłączeniu radia musi włączyć opcję "energia oszczędzanie" (PoWer SAVE)

 

 


Masz model to sobie wklep w google i zobacz, że w instrukcji nie ma nic związanego z "power button (stand by/off) albo w ustawieniach zegara bądź wyświetlania czy zegar ma być wyświetlany po wyłączeniu..."

 

A instrukcję masz ty i wystarczy chwilę przy niej posiedzieć żeby wiedzieć co jest co. My mamy za ciebie ją czytać żeby wiedzieć pod jaką nazwą jest ta opcja?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


będzie dawało efekt wzbudzania wzmacniacza gdy będę włączał radio przyciskiem SRC ?

 

 

 

Wszystko powinno działać, a co do samego radia, to dobrze wybrałeś, bo te tanie pionki świetnie radzą sobie z pendrivami (bankowanie pena 64GB w 3s) , czytają WAV z usb i co ważne maja HPF dla przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A podłączenie remote wzmacniacza pod sterowanie anteną (Niebiesko-biały) kabel będzie dawało efekt wzbudzania wzmacniacza gdy będę włączał radio przyciskiem SRC ?

 

Na to pytanie odpowiedź też masz w instrukcji... Mało tego, na stronie która jest na zdjęciu które wrzuciłeś...

 

Przepraszam za moje dość nerwowe podejście ale krew mnie zalewa jak ktoś nawet podstaw nie zna (bo po co czytać) i nawet nie spojrzy do papierów które ma przed nosem (bo po co czytać) a oczekuje wszystkiego na tacy... 

 

A jak się na tym nie znasz do tego stopnia, że ogarnięcie dwóch kabli jest problemem to szczerze radzę się za to nie brać bo kij jak radio szlak trafi ale gorzej jak auto zacznie całe świecić... I to bez kluczyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko czyta pena to fakt. HPF też dobra opcja tym bardziej, że mam tylko głośniki z przodu w tapicerce bo b4 mojego modelu nie ma dodatkowo tylnych głośników w drzwiach :) Sądziłem, że powersave to może jakoś przyciemni ekran a nie, że będzie robiło taki efekt aż dziwny... Zresztą za chwile idę grzebać to dam odpowiedź czy sobie poradziłem. Demon już tak nie przeżywaj... Czasem wolę napisać w kwestii upewnienia się niż od razu spalić radio. Za bardzo się spinasz człowieku. Nie chce się uczyć na błędach za 200pln bo dla mnie to trochę jest a Ty na pewno na początku też rozumów nie pozjadałeś w tej dziedzinie :) Pozdrawiam.

 

P.S. W instr pisało, że jest kompatybilny z USB 2.0 ale nie przeszkadza jak kupie pena 16gb 3.0 prawda ? Po prostu nie będzie go szybciej czytało tak jak w pc które ma wejście USB 2.0 a wpinasz pena 3.0 to po prostu go czyta ale nie ma przesyłu godnego 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Demon już tak nie przeżywaj... Czasem wolę napisać w kwestii upewnienia się niż od razu spalić radio. Za bardzo się spinasz

 

Chodzi o to, że to absolutne podstawy i żeby się nie uczyć na błędach wystarczy troszkę poczytać (z tego co pamiętam to nawet w linkach przy rejestracji jest to opisane) nie mówiąc już o tym, że wystarczy w Google wpisać "podłączenie radia audi b4" i wszystko jest jasne. Masz radio, masz instrukcję, masz neta...

 

Pierwsze co robię jak mam jakieś radio w rękach to czytam manuala. 15 minut i wiesz o wszystkich funkcjach wszystko co trzeba. Napisałem na początku żebyś poszukał w instrukcji ustawień dla stand by/off (czyli wyłącznego radia), teraz przeczytaj w instrukcji opis opis funkcji PW SAVE... Jest to dokładnie to o czym mówiłem na starcie (nazwa samej funkcji prawie w każdym radiu jest inna dlatego trzeba tego szukać w instrukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję czytałem ale widocznie nie przywiązałem szczególnej uwagi do tej funkcji :) Dzięki panowie wszystko działa jak należy wzbudzenie podpiąłem pod niebiesko-biały w wiązce ISO bo był tam taki oddzielny zawinięty niebieską taśmą (System Remote Control) wystarczyło polutować :) A co do wyłączana się radia faktycznie pw save za to odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


po podpięciu kostki automatycznie się włącza bez naciśnięcia funkcji włączania "SRC" więc co tu ściemę walisz, że to funkcja power button bądź jakieś ustawienie zegara... Co to ma wspólnego z tym, że radio się automatycznie włącza gdy podepnę kostkę nawet jak nie ma kluczyków w stacyjce weź się człowieku zastanów...

 

Przepraszać nie musisz, na przyszłość tylko staraj się najpierw uważnie instrukcję czytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...