Skocz do zawartości

Prośba o radę przy wyborze wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

Posiadam obecnie hsk165 podłączone do alpine 3544. Radio to oryginalna jednostka z bmw e46. Przednie drzwi zrobione pancernie. Gra to naprawdę przyjemnie jak dla mojego ucha. 

Chciałbym dołożyć subwoofer i mam kilka pytań.

Mogę kupić wzmacniacz Sony XM-7557- ponoć solidne 5 kanałów. Czy moje hsk się nim zadowolą?  Będzie lepiej czy gorzej niż na obecnym wzmacniaczu? Jaki subwoofer do tego wzmacniacza 10 cali do muzyki elektronicznej i rockowej. Jakiś re- audio? Może lepiej osobny wzmacniacz do suba a alpine zostawić?  

Z góry dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego maja się niezadowolic ? To dobry wzmacniacz, choć ma wady, a mianowicie gabaryty. Jest olbrzymi w stosunku do mocy, ciężki w aplikacji, podwójne zaciski zasilania. Taki Xetec Gravity 5g-900 rozmiarami 1/3 Sonego, a mocowo dużo korzystniej, a i gdzieś go schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca jest dużo na wzmacniacz bo mam podwójna podłogę w bagażniku a to kombi więc spokojnie. Jakościowo jak on się ma do tego wzmacniacza co podałeś i do tej alpinki która mam?  Dlaczego ciężki w podłączeniu jest ten sony? Dzięki za zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki w podłączeniu to przesada... A moim zdaniem przy budżetowym graniu pędzenie całego systemu z jednego pieca to nieglupia sprawa. Jak suba do elektronicznej muzyki i rockowej to musisz szukać szybkiego suba, ale w tym temacie niech się wypowiedza bardziej obeznani koledzy z forum.

 

Powiedz jeszcze jak masz sygnał wyciagniety z radia? Tutaj można dużo zyskać. :)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi rozwinąć co macie na myśli z tym ciężkim  podłączeniem i jak z jakością tego wzmacniacza. Dostanę lepsze 5 kanałów w cenie do 700 zł?  Jakieś propozycje szybkiego suba 25cm mile widziane. 

Sygnał mam wyciągnięty z oryginalnego radia bmw. Wlutowałem czincze w ścieżki radia i mam osobno przód i tył. Wydaje mi się ze jest ok. Zmiana radia nie wchodzi w grę. Wszystko mam super do montażu bo jednostkę radia jak i akumulator mam w bagażniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ciężki w podłączeniu, lecz ciężki w aplikacji, bo oprócz tego, że jest niewspółmiernie duży, do jego "wnętrzności", to jest wysoki na zdaje się około 9,5 cm. Podwójne zaciski również są jakimś utrudnieniem, gdyż trzeba zastosować rozdzielacze na zasilaniu. Ogólnie, to bardzo dobry wzmacniacz, gra dynamicznie na górze, lekko na dole, bardzo ładną średnicę wyciąga z przetworników. Jest wydajny prądowo, ma zwrotkę aktywną na pokładzie, subsonic na kanale suba. Miałem go w podobnym setupie, czyli załapał się na HSK, później na R6a. Prądowo nie klęka na pewno, jakościowo niewiele można mu zarzucić, bo dobrze wykonana maszyna. Xetec nie wypuszczał "słabych" wzmacniaczy pod względem jakości. Granie nieco "chłodniejsze" na górze, średnica zrównoważona, dół jest mocną stroną Xeteca wg. mnie. Zwarty, mocny.

 

Czy dostaniesz lepsze 5 kanałów ? "Lepszość", to pojęcie względne :) Miałem niedawno Soundstream The Continuum, którego ja bym określił dla moich uszu wzmacniaczem lepszym :) 

 

Szybki subwoofer 10", to chociażby Vega 10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo chyba sprecyzowałem. Chce dodać subwoofer do obecnego zestawu i zastanawiam się czym to napędzić. Na wzmacniacze lub wzmacniacz mam do wydania około 700 zł. Do tego szukam szybkiego suba 25cm za około 400zł. za sam głośnik. Obecnie mam hsk napędzane alpine 3544.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem osobiście, ale co to ma do rzeczy ? Konsultowałem przed "próbą" zakupu temat, gdyż kusiło mnie takiego Xtanta zapiąć na górę. Skoro wg. zaufanej osoby 90% to w tej chwili zdłubany na maxa sprzęt, a czasami już gruz, to coś na rzeczy jest. Nawet jeśli to "teoretycznie z nieumiejętnej obsługi", to jest delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zapłacić jak za gruz to kupisz gruz ... I dość fajne stwierdzenie - czyli ta twoja zaufana osoba miała 90% tych wzmacniaczy :) Brawo :)

Ja miałem, mam, przewinęło się przez moje łapy ok 20 sztuk i z tego co pamiętam to problemy były z jednym (ale  był kupiony za drobne i mogłem się tego spodziewać). Więc ostrożne z tym stwierdzeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się Marcin unosisz... Rozmawiałem z człowiekiem, który serwisuje wzmacniacze.

 

 

 


I dość fajne stwierdzenie - czyli ta twoja zaufana osoba miała 90% tych wzmacniaczy :) Brawo :)

 

To już bym powiedział, że sam sobie dopowiedziałeś/wywnioskowałeś. Co najgorsze, to błędnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz dwa na półce i nie mam zamiaru sprzedawać, jeździłem z obydwoma - nic się z nimi nie działo ..

 

myślę, że 80-90% "nienaprawianego" sprzętu ze wszelkich portali aukcyjnych jest po jakiejś naprawie bo nie ma innej możliwości, zdecydowana większość sprzętu, który przwija się przez giełdę jest z lat '90 minęło 15-20 lat od wyprodukowania ...

 

ale jak tu co drugi liczy, że kupi za połowę ceny rynkowej bo okazja to co się dziwić jaka później krąży opinia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć człowiek który tylko je serwisuje ? , zgodnie z prawdą , ze ma kontakt jedynie z uszkodzonymi , chyba ze ktoś wyśle sprawny do naprawy , co tez czasami się zdarza .

Ja posiadałem kilka sztuk i żadna z nich nie uległa awarii podczas tego okresu , jak tez nie mam sygnału aby działo się z nimi cokolwiek po ich sprzedaży . Chyba dwie czy trzy sztuki nabył u mnie Marcin , w tym jeden na tyle na ile potrafiłem ocenić jego stan , jako nieużywany . Tylko trzeba zdać sobie sprawę , ze sprzęt w takim stanie nie kosztuje tyle co najniższa oferta  Allegro z ostatnich trzech lat .

Jak ktoś grzebie w koszu to tam raczej znajdzie śmieci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja rozumie, tylko teraz pytanie - dlaczego wzmacniacze, które moim! zdaniem raczej są typowymi wzmacniaczami SQ w tak dużej ilości są tak zmęczone ? Czyli mam rozumieć, że użytkował je "debil" i po prostu jakościowy wzmacniacz zajechał. Dla mnie już jasne jest wszystko, nikt mi nie musi tłumaczyć, że okazje trafiają się rzadko, a za dobry sprzęt zapłacić trzeba, nikt tutaj nie twierdzi, że tak nie jest. Równie dobrze można zapłacić jak za lalkę, a się okaże zupełnie coś innego.

 

Można nie brać mojej wypowiedzi pod uwagę - serwisant tak mnie tylko uprzedził, odnośnie "trafienia" sprawnego wzmacniacza marki Xtant. Ja to potraktowałem tak, a nie inaczej i jeśli miał by zakupić, to bardzo ostrożnie podejdę do tego tematu.

 

Z mojej strony luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja rozumie, tylko teraz pytanie - dlaczego wzmacniacze, które moim! zdaniem raczej są typowymi wzmacniaczami SQ w tak dużej ilości są tak zmęczone ? Czyli mam rozumieć, że użytkował je "debil" i po prostu jakościowy wzmacniacz zajechał. Dla mnie już jasne jest wszystko, nikt mi nie musi tłumaczyć, że okazje trafiają się rzadko, a za dobry sprzęt zapłacić trzeba, nikt tutaj nie twierdzi, że tak nie jest. Równie dobrze można zapłacić jak za lalkę, a się okaże zupełnie coś innego.

 

Można nie brać mojej wypowiedzi pod uwagę - serwisant tak mnie tylko uprzedził, odnośnie "trafienia" sprawnego wzmacniacza marki Xtant. Ja to potraktowałem tak, a nie inaczej i jeśli miał by zakupić, to bardzo ostrożnie podejdę do tego tematu.

 

Z mojej strony luz :)

 

 Boguś za ile kupiłeś najdroższy wzmacniacz do swojego systemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


serwisant tak mnie tylko uprzedził, odnośnie "trafienia" sprawnego wzmacniacza marki Xtant.
Mam swojego nie dłubanego od dłuższego czasu. Nic się z nim nie dzieje ale i raczej właściciela nie zmieni.

Z obserwacji mogę śmiało stwierdzić, że jeśli ktoś ma w dobrym stanie ten sprzęt to go nie sprzedaje lub nie sprzedaje za grosze(jak ceny z allegro) tylko woła uczciwą a przy tym b. wysoką cenę.


 

 


Za tysiaka
Za tyle nie kupisz Xtant'a :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...