Skocz do zawartości

Wybór głośników 160/165mm, cena do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tutaj nowy co pewnie zaraz zauważycie po tekście. Długo już czytałem o głośnikach, jakie wybrać i właściwie już zgłupiałem. Poszukuje pary głośników, które będą umieszczone w przednich drzwiach samochodu (fiesta mk6, jakby ta informacja miała pomóc). Interesuje mnie zestaw w którym woofery i tweetery są oddzielne. Cena do 1500zł. Muzyka która będzie słuchana najczęściej to rap , techno , dubstep, ale nie chodzi mi tutaj o największy hałas w samochodzie tylko raczej szukam dobrej jakości i przyzwoitej skuteczności. Jest to początek projektu więc radio to ALPINE UTE-72BT oraz został już zamontowany subwoofer ALPINE SBG-1244BR ze wzmacniaczem JBL. Subwoofer gra bardzo dobrze więc tak jak w temacie czas na głośniki, więc pytania:

1.Czy możecie polecić jakieś konkretne modele które wam przypadły do gustu i mieszczą się w cenie, lub chociaż nakierować jak szukać i czym się kierować przy moich wymaganiach?

2.Czy miał ktoś do czynienia z głośnikami Audio System Helon 165 i mógłby się wypowiedzieć na ich temat?

Adnotacja:

1.Nie pytajcie o wzmacniacz do tych głośników gdyż jego wybór chcę pozostawić na moment , kiedy już zdecyduje się na konkretny model głośników. 

2.Samochód został już kompletnie wygłuszony i przygotowany do dalszych prac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan124, przywitałem się w oddzielnym dziale służącym do tego. Zapoznałem się również z działem poświęconym kompletowaniu pierwszego CA oraz wyborze głośników, noi narazie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie ze względu na ten przedział cenowy :/ Znalazłem odpowiedzi co do niższych przedziałów 700 , 500 oraz około 300, dlatego założyłem nowy temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg. Ciebie głośniki, a raczej zestaw za 300 zł jest na poziomie zestawu za 1500 zł ? Chętnie poznam takie :)

Bardziej mialem na myśli ze często płaci sie za markę a nie za jakość. Dobre używane głośniki za 700zl chyba tez nie sa jakies najgorsze. Niech kolega da ogłoszenie w dziale giełda może ktos akurat posiada takowe głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tez o jakości a nie największej głośności wiec weź tez pod uwagę as hx165 phase .kopa im nie brakuje a jakość dużo lepsza niż helon. A także z tej firmy lepsza jakość jest w serii Dust ,moim zdaniem to połączenie phase i helon.Czyli w miarę jakość i dość duży wykop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Muzyka która będzie słuchana najczęściej to rap , techno , dubstep, ale nie chodzi mi tutaj o największy hałas w samochodzie tylko raczej szukam dobrej jakości i przyzwoitej skuteczności.

Myślę, że AD W600 całkiem dobrze się wpisują w Twoje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się tak, nie wiem co kto ma do takich Helonów, czy Xionów, bo nie są to typowe pompy, owszem grają siłowo jak trzeba, ale co do ich jakiejś jakości, to bez przesady, to aż tak źle nie jest. Druga sprawa, po co komu Dust, czy HX, skoro człowiek słucha radia bez napędu CD zdaje się, a i sam gatunek muzyki nie jest jakoś nagminnie dostępny na super płytach, w super formatach itd. Tym Helonom nic nie będzie brakować, a w takiej muzyce sprawdzą się. Dlaczego każdemu na siłę pchać SQ klocki, do grania pitu pitu ? Już widzę później dobieranie wzmacniacza do takiego systemu... Teksty typu "szkoda głośników do takiego wzmacniacza, dołóż i kup sobie ..." Każdy musi iść w SQ ? Nie można tego jakoś "wypośrodkować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega pyta o głośniki do 1500zl to takie się mu poleca a jeśli będzie szukał do pit pitu to nie musi kupować za 1500 tylko za 500 kupi.Ale wtedy by napisał ze chce za 500.

A helon to jest typowy głośnik do nawalanki, nawet audio system wypuszczając go na rynek zrobił zestawy z 4 wofer ów po 2 na stronę ,bo one mają trząść budą :-).co innego Dust czy najlepszy z serii phase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy możecie polecić jakieś konkretne modele które wam przypadły do gustu i mieszczą się w cenie, lub chociaż nakierować jak szukać i czym się kierować przy moich wymaganiach?

2.Czy miał ktoś do czynienia z głośnikami Audio System Helon 165 i mógłby się wypowiedzieć na ich temat?

Adnotacja:

1.Nie pytajcie o wzmacniacz do tych głośników gdyż jego wybór chcę pozostawić na moment , kiedy już zdecyduje się na konkretny model głośników. 

2.Samochód został już kompletnie wygłuszony i przygotowany do dalszych prac.

 

No ja przeczytałem ale widzę ze to Ty się zakręciles :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No czytałem.

I wyraziłem swoje zdanie nt Helonów. To są głośniki dla spl-owców

Co ma 500 do rzeczy?

 

Nie do Ciebie mój post :)

 

 

 


No ja przeczytałem ale widzę ze to Ty się zakręciles :-)

 

Ja się nie zakręciłem, Ty wysunąłeś kierunek "jakościowy" nie zważając na informacje z postu pierwszego. Cena nie ma się nic do rzeczy, nie ja wyskoczyłem "że za 500 zł będzie coś co przyłoży", a dla mnie pitu pitu odnosi się do grania SQ, więc jednak Ty nie zrozumiałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)ok trochę się i ja za kręcilem .Żeby nie było ot to dodam że testowałem u siebie Dust phase i krótko Helen i takie mam odczucie jak Mehow ,wiec tak jak i założenia producenta .Helon spl, phase sq a Dust połączenie obu :-) Ogólnie do tej kwoty as-y łącznie z x-ion grają bardzo przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...