Skocz do zawartości

potencjometr remote do gaina jak zrobić?


Volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie szkoda Ci wzmaka to można wypruć z niego ten układ sterujący i wpuścić go do kabiny na przewodach ale myślę że nie warto. Można łatwiejszym sposobem wstawić na sygnałowych rca zwykły potencjometr którym będziesz mógł regulować głośność. Zrobiłem sobie na próbę taki przewód i działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tej serii X ale np do modeli T jest pilot z poziomem głośności i częstotliwością to podbicia. Na amerykańskim forum widziałem kiedyś schemat diy wykorzystujący 2 potki i kabel sieciowy do łączenia. Musisz poszukać, napewno gdzieś będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema
Zastanawiam się jak zrobić potencjometr do podkręcania gaina z kabiny. Na wzmacniaczu nie mam wejścia do pilota, więc pomyślałem, że można pociągnąć kable do środka i dać potencjometr wygodnie pod ręką. Wydaje się to tylko takie proste jak myślę czy jest własnie takie? Jakieś porady tutorial :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Siema
Zastanawiam się jak zrobić potencjometr do podkręcania gaina z kabiny. Na wzmacniaczu nie mam wejścia do pilota, więc pomyślałem, że można pociągnąć kable do środka i dać potencjometr wygodnie pod ręką. Wydaje się to tylko takie proste jak myślę czy jest własnie takie? Jakieś porady tutorial :)?

 

Tu masz bardzo konkretna radę :

Kup gotowy regulator poziomu na kable RCA ( matalowa obudowa, umocowane gniazda We/Wy oraz potencjometr z gałką ) i nie wymyślaj prochu :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

inaczej... Potencjometr na kablach narażony jest na zakłócenia . Oryginalne sterowniki remote są realizowane napięciowo. Napięcie regulowane powrotne steruje układem w wzmacniaczu. Przez taki sterownik nie płynie sygnał audio i nie ma zakłóceń. Ja kiedyś wyprowadzałem potencjometr głośności z aktywnej zwrotnicy i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając zakłócenia to regulacja gain w każdym jednym wzmacniaczu czy to ze sterownikiem czy bez również polega na obniżaniu poziomu sygnału wejściowego?

 

Tak, z tym wyjątkiem, że od strony masy dodany jest rezystor i nie można zjechać gainem do "zera" z sygnałem wejściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...