Skocz do zawartości

Skromne car audio w polonezie, co włożyć do bagażnika?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zacznę od tego że nie jest to moje pierwsze car audio, a jedynie pierwsz budżetówka. W przypadku wcześniejszych zestawów były to raczej komplety z wyższej półki. Teraz buduję tzw budżetówkę.

 

Kieruję się zasadą że wszystko ma być jak najbardziej schowane, skromne i eleganckie. Nie buduje tego pod zawody jedynie taki zestaw aby jako tako dało się słuchać muzyki.

 

Co już złożyłem:

 

Radio Clarion DXZ588RUSB

Kabel zasilający do bagażnika to: Hollywood PRO PC-BL0

Kable sygnałowe to: Hollywood PRO-225 i PRO-425

Kable do głośników przód i tył to też hollywood 2x3.5mm

Głośniki z przodu 13cm, maks jaki udało mi się tu zmieścić pod oryginalne obudowy: Excursion SX-5c nie jestem z nich zadowolony....

Głośniki tył to na półce dwa jajka 6x9 zamknięte w obudowach 5 litrowych (tak jak to kiedyś każdy miał): Excursion SX-69c

Głośniki przód i tył spięte są pod wzmacniacz: Rainbow model iPaul 4.300

 

Drzwi wygłuszone, puszczona nowa instalacja tak jak to powinno być zrobione, podpięte na przyzwoitych kablach. Stylizowane na lata polonezów :P Dwa głośniki na półce pomiędzy nimi piesek z kiwającą głową a w desce polski pionier na kasety hehehe

 

Potrzebuje poradę co włożyć do bogażnika, zasilane będzie osobnym piecem. Nie oczekuję od tego wiele, mam mało miejsca, a wysokość bagażnika 32cm pozwala upchać tam tylko 10j głośnik.

 

Jak ja to widzę:

Skrzynia szczelina ok 45 litrów

Dwa głośniki 10j

Dobry piecyk

Kondensator

 

Teraz pytanie bo nie chcę wydać za wiele kasy, ma to być uzupełnienie pasma, nie robię tego dla sąsiadów, nie lubię jak w okolicy wszyscy słyszą to co ja. Jaki głośnik kupić w klasie budżetowej? Co jest warte wydania kasy? A co omijać?

A może lepiej ogarnąć jeden głośnik 10j ale za to lepszej jakości?

Dwa 10j dobrej jakości wymagają dużego litrażu skrzyni a poprostu na to nie mam miejsca. Nie chce się bawić w dwa akumulatory albo przenoszenie tego z przodu do tyłu. Chce to zostawić tak jak jest.

 

A w takim aucie to będzie siedzieć:

http://i1060.photobucket.com/albums/t460/sylwesters7/DSC07711_zpsvt1psq3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak ja to widzę:
Skrzynia szczelina ok 45 litrów
Dwa głośniki 10j
w taka obudowe b-r ciezko bedzie wsadzic 2 glosniki 10"

opcje widze 3

1 - jeden glosnik 12" i pochyl scianke zeby sie zmiescil

2 - 2x10" ale obudowa zamknieta

3 - 2x8" i b-r ;)

 

jaki budzet na glosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet w tej chwili jeszcze nie określony czym mniej tym lepiej ale też w granicy rozsądku :P myślę że w granicy 600zl na głośniki max. Nie muszę kupować już, mam czas bo sezon się skończył a polonez nie jeździ w zimie, mogę poczekać na używki albo dozbierać kasę i kupić trochę lepszy sprzęt ale czy jest sens?

 

 

 

Co do obudowy zamkniętej to kiedyś w sedanie miałem taką skrzynkę 400rms w zamkniętej to było słabo, włożylem ten sam głośnik w szczelinę i o niebo się poprawiło głośność grania ale nie jakość :P

 

Czyli opcja pierwsza albo druga, skłaniam się ku drugiej bo wizualnie będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kontynuuj passe i bierz exkjuzmi :)  Zmiescisz pod półke 2x10' w szczelinie, a juz napewno 2x8' w szczelinie.  Wyrzuć te jajka, potnij przód hpf od 80hz i dołóż te suby. Wielu juz boksowało sie z drzwiami poloneza czy 125p i niezbyt wiele z tego wsyzło, nie ma sensu kopać sie z koniem a i tak sądze,że most zagłusza wszystko skutecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ma to być uzupełnienie pasma, nie robię tego dla sąsiadów, nie lubię jak w okolicy wszyscy słyszą to co ja

Po co do tego dwa głośniki? Za te pieniążki śmiało kupisz jedną porządną 10 czy 8 i wystarczy jeżeli ma spełniać powyższą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie tyle chodzi o ruszanie powietrza a wygląd wizualny, bo jednak dwie 10 lepiej wyglądają jak jedna. Myślę że mi w zupełności by wystarczyła jedna dobra 10 jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Druga sprawa że apetyt rośnie w miarę jedzenia i kto wie, może w połowie sezonu włoże lepsze głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 12cm mierzone od ziemii na sklepanym resorze, na zdjetym elemencie czy to jakis pomiar na samochdzie?

Mam 2-piórowe i wydaje mi sie ze korzystniej jest dolożyć jedno pióro i klepac niż kupić gotowy 3-piórowy? Przecież po klepaniu musi być twardszy a co Ci daje klepanie seryjnego resora? Przecież tam nikt nie wsiadzie bo koło trze o nadkole, czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak aktualnie obciera bo felgi są tak wypchane aby były po za obrysem auta, seryjne koło nic by nie tarło, kupiłem drugi komplet odrazu 3 piórowych bo po pierwsze chciałem sobie zostawić oryginalne a po drugie i tak bym musiał dokupić drugi komplet i męczyć się z dołożeniem pióra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air to nie rozwiazanie, mam gdzieś przekładanie zawiasu na serie zeby przejsc przegląd...


U mnie poki co jest klin ale czas na przyszły sezon zajac sie tyłem, tyle ,że my czesto jezdzimy w 4 a tu seryjny resor nie ma prawa bytu przy 9' z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny pomysł, ja nikogo nie wożę i nie mam zamiaru wozić. Ale tak płaczecie ale jest na to rozwiązanie przeciez można założyć odbije na amorki i uzyskać nawet idealnie sztywne zawieszenie, mialem tak w astrze, przy odpowiednim dobraniu długości zawieszenie ugina sie 3cm i tyle. Potem masz odbój. Wtedy możesz mieć nawet jedno pióro bo nie zrobi ci to różnicy. Ja chciałbym aira ale na chwile obecna planuje podnieść silnik ze skrzynia do góry aby obniżyć jeszcze 2cm wtedy będę miał ok 3,5-4cm mocowanie wahacza a nie korek spustowy oleju. Tj sprężyny z trucka cięte o 5 zwojów. Wtedy będzie idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ohv czy k16? Jesli ohv to skroc smok i wyspawaj plaska miske, lepsze to niż poddawanie walu takim probom jak praca pod większym kątem. Podpora i lacznik skrzyni juz jest slabym punktem a będzie jeszcze gorzej.

Kurde moj kowal sie wypial... bedzie trzeba poszukać kogoś na wysylki no ale trzeba wiedzieć co znaczy "na 12cm" bo wszędzie gdzie nie pytasz to albo wody w usta albo nie wiedza.

Chcialbym dolozyc do resora jakies pióro aby byl duzo sztywniejszy. Odboje mnie zbytnio nie przekonują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniesienie samej miski nie wiele mi pomaga bo skrzynia jest na takiej samej wysokości, wole uszkodzić miskę niż skrzynie biegów :P

 

pytasz w niewłaściwych miejscach, ja byłem u gościa który ma już dużo lat na karku, pewnie z 70 i od zawsze to robił :P Pyta tylko na ile cm :P Ci nowocześni pseudo fachowcy nie mają pojęcia o takich rzeczach jak tuning polskiej motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...