Jump to content

Focal KRX2 czy KRX3?


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie chciałbym trochę opowiedzieć co mam do tej pory i co chce zrobić później.

 

 

Samochód to opel corsa D trzy drzwi (duże furtki)

Radio: Alpine 9887r Imprint

Głośniki przód: bardzo mierne JBL 6508C (taki wybór ponieważ bardzo tanio kupiłem nowe)

Subwoofer: JBL 2 x 1500GTI 

Wzmacniacze:  

1. JL Audio JX1000/1D

2. Alpine PMX-F640

Całość pocięta jest aktywnie 2/3way (TW WF SW)

 

Teraz chciałbym kupic coś dobrego na przód wybór padł na firmę focal konkretnie serie K2Power.

I teraz stoję przed wyborem Focal KRX2 czy KRX3 

Zaznaczam ze wzmacniacz który ma to pędzić jest to Audison VRx 4.300

 

Jakie macie pomysły podłączenia tego? (tzn pasywnie czy aktywnie)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o Focale to dość popularne są woofery z tych zestawów. Tweetery nie są już tak chodliwe, możesz z resztą wyczytać to spokojnie na forum.

|| Sterowanie: CDA-9887r || Przód: Helix P400, 2-way: STX AWX 18 + Usher Audio T9950-20, pełna aktywka || Subwoofer: Rainbow Hammer 12' + DLS A6 ||

Link to comment
Share on other sites

 

 


trzy drzwi (duże furtki)

 


KRX3
Te woofery nie lubią dużych furtek, dopiero dwie szt. na stronę zaczynają grać poprawnie.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. 

"Jeśli nie znajdziesz sposobu na to, aby zarabiać, gdy śpisz, będziesz zmuszony pracować do końca życia"

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam u siebie KRX2 w Audi A4. Drzwi nawet spore, wytłumione i wzmocnione wg mnie poprawnie.

Napędzam je Focalem Solid 2, czyli moc 1:1. Niestety szału nie robią. Grają dobrze, ale nie powalająco.

 

W planie wymiana na mocniejszy wzmacniacz, bo 2szt. na drzwi nie wchodzą w rachubę.

p88rsII, sa30 -> tn53, solid2 -> 165krx2, a6 -> helix p12
sound quest, stinger, dls, alfatec i mnóstwo wkrętów :)

Link to comment
Share on other sites

 

 


a KRX2?
Tego nie montowałem, nie podpowiem.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. 

"Jeśli nie znajdziesz sposobu na to, aby zarabiać, gdy śpisz, będziesz zmuszony pracować do końca życia"

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem nie robiłem, nie zwracam uwagi na te fury.

Yaris 3d ma duże, peugeot 206 3d również. to może i korsa ma.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. 

"Jeśli nie znajdziesz sposobu na to, aby zarabiać, gdy śpisz, będziesz zmuszony pracować do końca życia"

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam KR2, jak dobrze kojarzę woofer jest ten sam co w KRX2, zestawy różnią się tweeterem. Poprzednio miałem je w Berlingo, dość spore drzwi, grały bardzo fajnie, teraz mam w Pandzie i jakoś nie mogę z nimi dojść do ładu. Więc chyba bardziej lubią większą przestrzeń. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...