Skocz do zawartości

Rex sobie nie radzi.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od sprzętu:

- Ford Scorpio - duży sedan

- JVC KW V10

- Peiying PY-A4E76R

- REX 12S4 w closed

- Diora GDS 1307 

 
A teraz mój problem. Głośniki jako takie są naprawdę rewelacyjne jak dla amatora a w szczególności jeżeli zapłaciłem 100zł za nówki sztuki.
Dobrze ustawione pod tym wzmacniaczem potrafią pokazać co potrafią bez zakłóceń czy pierdziawek, ale mają jeden problem...
Zagłuszają mi subwoofer. Kiedy głośniki mam ustawione tak aby grały możliwie głośno bez zniekształceń to rexa prawie nie słychać w aucie nawet jeżeli ma trochę zbyt dużo gain'a...
Mam pewne podejrzenia co do skrzyni zamkniętej (że go trochę tłumi) ale nie byłoby to chyba aż tak odczuwalna różnica...
Tym bardziej, że słyszałem iż rexy są, w skrócie, takie "ach i och"... Przewód od wzmacniacza do subwoofera (jakieś 50cm) to 2x4 CCA ale przy takiej długości chyba nie ma to większego znaczenia. A może po prostu mam reklamować swój głośnik do producenta??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy model excursiona 10" (niby kopia Rexa, zręsztą zgadzam sięz tym w zupełności) w zamkniętej skrzynce radzi sobie świetnie u mojej dziewczyny. Potrafi nawet nieźle poruszyć lusterkiem, i to pod u-Dimmension Junior, czyli jakieś 150W. Ciężko go zagłuszyć przodem. A dwa 10" rexy w bass reflexie to już potrafią zrobić niezłą masakrę pod dobrym wzmacniaczem, aż byłem w szoku co te maluchy potrafią. Jak masz ustawione filtry?

Możesz opuścić tylną kanapę? A może masz za duże wymagania i bardziej podpasuje ci jednak obudowa bass reflex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na szybko do Internetu i jeśli wierzyć w te informacje to REX ma efektywność 87,3 dB, a Diora 90 dB, więc aby uzyskać tą samą głośność to REX musi dostać 2 x więcej mocy niż Diora, może tu trzeba szukać przyczyny i odpowiednio zdjąć gain przodu zamiast dokładać do suba lub w ustawieniach radioodtwarzacza sprawdzić jak jest ustawiony kanał suba (jeśli radio go posiada) lub balans głośności faderem przód / tył (sub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...