Skocz do zawartości

Instalacja oraz sprzet do mocy ok 2kw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcje kompletowania i udoskonalania sprzętu.

 

Posiadam samochód Peugeot 307 2.0 110km z alternatorem 150A.

 

Do niego mam narazie wsadzone :

 

przód zasilany narazie z radia Hertz esk 165

 

tył hannibal fx 38 zasilany crunchem model dopiszę później.

 

Przewody to 21mm2.

 

 

zacznijmy od początku.

 

Instalacja:

 

1. Przewód zamierzam wymienić na 50mm2/53mm , 

 

Od aku do rozdzielni chciałem kupić zwykły spawalniczy , a pomiedzy kupić już kabel hoolywood 53mm2 ten po 60zł za mb

 

Czy taki może być : http://allegro.pl/kabel-przewod-spawalniczy-os-50mm2-masowy-roboczy-i5139489163.html

 

 

2. Akumulatory, planuje dołożyć 2 do tyłu tylko jakie?

 

3. Alternator jak wspominałem to 150a , czy wystarczy na doładowanie pod maską 74AH i 2 z tyłu po 100ah?

 

 

 

 

Sprzęt:

 

Jaki proponujecie kupić wzmacniacz do ok 1500zł żeby miał ok 1.5kw w 2ohm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz dłuższe trasy to doładuje, na krótkich odcinkach będzie problem.

Kub spaware 50 mm2 + peszel, od rozdzielni do pieca puść króciutkie odcinek 16/25 mm2 tak by do wzmaka bez większego kombinowania założyć, pomyśl o BIG 3 bo seryjna instalka du*y nie urywa, na początek wrzuć jednego aku i zobaczysz co się będzie działo. 

Zrób przód bo z radia cudów nie zrobisz, masz zrobione drzwi czy seria  ?

Wzmak nowy czy używki wchodzą w grę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzmacniacz w tej granicy cenowej to chyba jest nie mozliwe dlatego bede szukał uzywki.

 

 

W sumie szczerze powiem, że narazie zbierałem pieniądze i wiedzę żeby nie wtopić z kasą.

 

Drzwi seria  myslałem, żeby okleić je GMSem -02 albo stp silver.

 

Podłogę też izolować? , bo jak będę prowadził przewody przez środek to szkoda dwa razy robotę robić.

 

Wzmacniacz który posiadam to Crunch  blackmaxx  - 4125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nowy wzmacniacz w tej granicy cenowej to chyba jest nie mozliwe dlatego bede szukał uzywki.

Chociaż tyle.

 

 


Drzwi seria  myslałem, żeby okleić je GMSem -02 albo stp silver.

Prawdopodobnie najtaniej i najefektywniej wyjdzie GMS 07 XL/Luxury bądź STP Silver i do tego gąbka GMS-a 012 pod tapicerkę i będzie dobrze, na otwory technologiczne blacha oczywiście. 

 

 


Podłogę też izolować?

To już twoja wola czy chcesz inwestować dużo kasy na wytłumienie auta, nie powiem będzie lepiej ale i też nie tanio 

 

 


bo jak będę prowadził przewody przez środek to szkoda dwa razy robotę robić.

A po co środkiem ? Zasilanie jedną stroną, sygnałowe drugą i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to ma być trzepakiem/pompka? Jeśli tak to zamiast podłogi która jakieś tam gluszenie ma i jest dość sztywna pomysł raczej o dachu i tylnej części auta (klapa, bagażnik, tylne błotniki) bo na tych elementach sporo pary w komin idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akusi to hollywood AGM , na stronie www.essa24.pl chyba , że na początek jakieś używki ktoś bd miał tutaj do sprzedania w db stanie, a wzmak to tez poczytaj , bo firm jest duzzzzoooo , popatrz w instalacjach kto jaki ma , może też tutaj ktoś będzie miał na sprzedaż, bo nowy Ciężko w takiej cenie znaleźć, a raczej niemożliwe, podłogi bym nie wygłuszał, a do drzwi to zależy czy tylko przód będzie grał czy tył też, jak tył też, to i wygłuszyć by trza było; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Rf-ów bo też godne polecenia. 

 

Bez przegięć, pod 2kW których raczej na co dzień wykorzystywać nie będzie wystarczy agm bannera albo jemu podobny a to koszt rzędu 600-800zł przy 100ah.

Do codziennego użytku trochę aż nad to, ja bym wrzucił agm-a pod maskę i jakiegoś do bają nawet małego/średniego jako bufor co by spadków nie było za dużych i żeby to wszystko altek doładował. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wystarczal by jeden pod maską (90-100Ah), dobry altek i porządne kable i był by Pan zadowolony... Albo dla świętego spokoju 70Ah pod maską i tyle samo w bagażniku jako bufor i tyle. U mnie krótkie trasy a gałka zawsze na full i 2 kwasiaki a do ładowania podpinam się raz w miesiącu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... Może to kwestia,że ja konsekwentnie trzymam się analogow a nie cyfrowek, ale u mnie przy big3 Jurkowym ofc 52 mm2, i aku 90ah Agm, przy 2 kw na pokładzie jak bas dobrze depta to mam spadki 1-5/2 V więc myślę, że bez bufora albo drugiego aku się nie obejdzie.

Co lepsze i już nie wiem czy to nie jakiś błąd w instalacji altek tak stawia opór że czuć podczas jazdy jak auto trochę muli, coś jak z włączona klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przewód spawalniczy 50mm zamontowany.

 

Maty jeszcze nie przyszły, miejmy nadzieje ze na tygodniu przyjdą i w sobote je zamontuje.

 

Teraz mam problem co ze wzmacniaczem bo jest kilka do wyboru: 

 

 

Hifonics bxi 6000d - 1400zł + przesyłka

Digital Designs M2 - 1500zł 

Steg k2.03              - 1200zł + przesyłka

Soundstream tarantula picasso px 1.2000d - 1100zł + przesyłka

SinusLive SLA 3000 - Tutaj jest licytacja więc moze ponizej 1000zł się kupi, aktualna cena to : 850zł

Visonik 4000xd - 1000zł + przesyłka 

US Blaster USB 3003 duranium - 1800zł  + przesyłka

 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na swoim doświadczeniu nikt Ci tu nie doradzi spośród tych kilkudziesięciu wzmacniaczy "o ten, ten jest najlepszy". Znajdź jakieś info, kup i zapomnij. Inna sprawa jakbyś wybierał np spośród dwóch, wtedy może... Teoretycznie żeby dopasować pod siebie wzmacniacz musiałbyś wszystkie przesłuchać ale to i tak nie wszystko bo, Twoja opinia była by najczęściej subiektywna, oparta na "pierwszym wrażeniu" gdzie w rzeczywistości u Ciebie zagrałoby to całkowicie inaczej. Znajdź jakąś opinię i zwyczajnie zamów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Steg k2.03 pociągnie 2 hannibale ?

 

niby ma :

 

Moc mono 2 Ohm RMS - 1750 W x 1, ale znalazłem na necie :

1 × 1947 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm bei 13,1V Versorgungsspannung Stromaufnahme 257A Wirkungsgrad 57,8% 1947 Watt Gesamtleistung

 

ale nic nie znalazłem na temat DF'a a przy 15" to chyba ważne.

 

Wolał bym mieć jakiś zapas mocy niż grać na przesterze,

 

 

Albo z 2 wzmacniaczy:

 

steg k2.03 albo hifonics bxi 6000 ( różnica w cenie ok 300zł na niekorzyść hifona)

którego wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poświęcenie tych 10% ceny na dojazd po wzmacniacz za tę kasę jest uzasadnione, bo nie raz sprzęt został uszkodzony przez kurierów.

Innym aspektem jest to, że jeśli koleś nie chce wystawić tego na allegro, to może ma jakiś powód? Zadzwoń do niego, pomęcz o allegro, a potem w ramach wielkiej łaskawości zaproponuj odbiór osobisty i sprawdzenie sprzętu na miejscu, sam usłyszysz jego reakcję.

 

Nie wiem, czy nie zniechęcisz czymś takim, ale ludzie jeżdżący oglądać samochody często zastrzegają sobie zwrot kosztów podróży, gdy towar będzie niezgodny z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...