Skocz do zawartości

Instalacja oraz sprzet do mocy ok 2kw


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak zmieniłem zdanie i odpuściłem sobie tego hifona, 

 

Wpadły mi w oko inne cudeńka które przekraczają mój budzet ale może znajdzie się pare groszy i kupi się :

 

rockford t30001d  - 2kw przy 2ohm lecz podobno przy 14.4 wyciąga ok 1 x 2840W / 2Ohm

ground zero gzpa 2300d - 1 x 2500 WRMS 2 ohm 

 

 

RF tańszy o jakieś 4 stówki od GZ i wyglądają na konkretne piece.

Czy mieliście doczynienie z tymi wzmacniaczami?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie.

 

Sprzęt skompletowany i podłączony ale nie gra tak jak powinien więc proszę o kolejne porady:)

 

Aktualnie siedzi:

 

przód: niezrobione drzwi a w nich głośniki hertz esk .

 

w planach mam wywalić te hertze albo przenies je do tyłu i wstawić 2 komplety hannibali cs-h2w ktore lezą już na połce, i zamontowac jakos w drzwi,

Bedzie to podłączone do audisona srx 4 który ma ok:2 x 170w przy 4r

 

bagaznik:  tutaj wsadziłem  2 hannibale fx 38 skrzynka  strojona na 32hz zasilona jest audiobahnem hc 2300 ktory oddaje podobno 2x 1200 przy 1r

 

 

problem polega na tym ze peugeocik moj jest wogole nie wytłmiony i strasznie podbija jakas czestotliwość i dudni jak to rozwiązac? matami?

drugie pytanie: wypadało by dac jakis mocny glosnik wysokotonowy bo te hannibale pewnie przy glosnym graniu beda grac na przesterze.

co zastosowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tniesz to w ogóle jakoś czy na pałe wszystko leci? Jaka pojemność do tych FX? Skąd wziąłeś taką moc tego audiobahna? Jak dla mnie to przerost formy nad treścią ale mogę się mylić...

 

Piec podobno ma ok 2.2kW@1ohm czyli troszkę mniej ;) przy okazji pochłania jakieś 300A a nie wydaje mi się żebyś był w stanie dać mu tyle prądu...

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciecie jest ustawione na ok polowe na piecu czyli 60hz.

 

buda ma ok 240l brutto strojona na 32 albo 34hz.

 

zasilenie to alternator 150a i 4 agmy hollywooda i kinetika doladowywane ladowarka.

 

otwierajac bagaznik i sluchania nad skrzynia bass jest dobry ale na przednim siedzeniu slychac jakiss podbicie.

 

edit.

 

wedlug papierow dostaje 2x900w przy 1r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki i szczelina skierowana ku dachu w bagazniku.

 

strojenie mysle ze nie jest zle, mialo byc nisko i miesiscie a nie buczydlo do zawodow.

 

 

i gra poteznie tylko ma takie podbicie , zamowie maty i wytlumie dach i drzwi zobaczymy czy to cos zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że gdy sub skierowany jest w górę to dołu jest z niego o wiele mniej a właśnie podbicia zaczynają się ujawniać. U mnie sub skierowany na klapę robi Meksyk na przodzie ale po otwarciu klapy z suba słychać tylko "głuche pukanie"... Ale nie jest to show car i właśnie tak ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podbicie potrafi bardzo przeszkadzać, przy moim sprzęcie potrafi mi przeszkadzać rezonans przycisku od szybera czy prawy teleskop tylnej klapy... A niektórzy tu wiedzą jak ja słucham muzyki ;)

 

A ze źródła idzie sygnał po filtrze? Może po prostu za wysoko jest cięty? Pamiętaj, że cięcia nie idą w liniowej skali na piecu i w połowie możesz mieć zarówno 50 jak i 100Hz a przy 12db/okt i 60Hz już może troszkę za wysoko isc... Nie wiem, gdybam... Najlepiej jak by ktoś mógł tego posłuchać.

Edytowane przez Demondemidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis nie chce sąsiadom psuc humoru takzd jutro potestuje z cieciem i zobacze efekt.

 

co do rezonansow to sa i zastanawiam sie jakie maty zastosować.

 

chcialem w pierwszej kolejności wygluszyc drwzi i zamontowac glosniki.

 

pozniej dach i bagażnik.

 

 

z tanszych i dobrych mat widzialem gms 07 bedzie odpowiedni do drwi? czy zastosowac jeszcze jakas pianke albo cos w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

 

przyczyna byl niewytlumiony samochod.

po zrobieniu drzwi i dachu sprzet gra o niebo lepiej,

 

teraz juz nie ma efektu podbicia jakiejs czestotliwosci a sam bas wydaje sie glebszy i precyzyjniejszy

 

teraz mnie czeka wymiana pieca na cos mocniejszego bo po podpiecu glosnikow na 2ohm aktualny piec nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...