Skocz do zawartości

Mocna instalacja Passat b5 Kombi [Hifonics 2610d]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dawien dawna marzyłem o porządnym łupnięciu w aucie. Przez to ostatnio zakupiłem wzmacniacz Hifonics 2610d. W związku z tym mam parę pytań.

1. Czy kable 70mm2 są konieczne? Takie polecał mi sprzedający wzmacniacz. Czy może wystarczą 50? 

2. Alternator wiadomo - wymiana. Tutaj też sprzedający polecił altka z audi bodajże - 220a. Podobno wystarczy przełożyć regulator napięcia i koło pasowe alternatora, reszta P&p.

a) Czy seryjny, regenerowany pół roku temu altek (120a) pociągnie ten wzmacniacz? bo chciałbym na początek podłączyć do niego dwa głośniki po 320w, spięte w 2ohm... Ale coś mi mówi, że to bardzo głupi pomysł podłączać jakieś 600w pod wzmak, który ma w 2ohm 1700w...

3. Big 3 będzie zrobione także - i też pytanie - na kablach 50 czy 70...?

4. O głośnik/głośniki do tego na razie nie pytam, bo to ostatnia rzecz w układance.

I bym zapomniał - granie przeważnie na co dzień, ewentualnie na zlotach w województwie będzie coś mierzone, ale to raczej dla zabawy i ciekawości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od dawien dawna marzyłem o porządnym łupnięciu w aucie. Przez to ostatnio zakupiłem wzmacniacz Hifonics 2610d. W związku z tym mam parę pytań.

 

1. Czy kable 70mm2 są konieczne? Takie polecał mi sprzedający wzmacniacz. Czy może wystarczą 50? 

 

2. Alternator wiadomo - wymiana. Tutaj też sprzedający polecił altka z audi bodajże - 220a. Podobno wystarczy przełożyć regulator napięcia i koło pasowe alternatora, reszta P&p.

 

a) Czy seryjny, regenerowany pół roku temu altek (120a) pociągnie ten wzmacniacz? bo chciałbym na początek podłączyć do niego dwa głośniki po 320w, spięte w 2ohm... Ale coś mi mówi, że to bardzo głupi pomysł podłączać jakieś 600w pod wzmak, który ma w 2ohm 1700w...

 

3. Big 3 będzie zrobione także - i też pytanie - na kablach 50 czy 70...?

 

4. O głośnik/głośniki do tego na razie nie pytam, bo to ostatnia rzecz w układance.

1. Myślę że 50mm2 starczą, kwestia tego co chcesz uzyskać i ile metrów będziesz potrzebował.

2. Prądu zapas się przyda

a). Smiało możesz podpiąć. Co to za głośniki?

3. 50 styknie

4. ?

Ten wzmacniacz to też nie jest jakaś rewelacja mocowa więc nie popadajmy w skrajności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm chce osiągnąć jak najlepsze warunki dla wzmaka, żeby nie brakowało mu prądu;) Bo spadków napięcia to nie lubią...Hmm a metrów? Jakieś 5 metrów, żeby w razie "W" nie zabrakło... 
2.a - głośniki to właśnie wspomniane excursion (dwa głośniki po 320w w 4ohm - spięcie w 2ohm). Po prostu chce je założyć na próbę. Bo bez skrzyni co raz smutniej się jeździ. 

No jak na przesiadkę z 300w to dla mnie jednak różnica będzie olbrzymia ;) myślisz, że ani trochę nie podejdzie pod dane producenta? podobno bardzo dobrze radzi sobie z 2 x re audio 15"...

 

 

 

Może głupie pytanie, ale czy będę potrzebował dodatkowego bezpiecznika przed samym wzmakiem? Po przy akumulatorze to rzecz jasna.

I jeszcze jedno - mase z aku ciągnąć czy z nadwozia? Bo pierwotnie myślałem, że z aku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś faq Nazara? Bo zadajesz pytania jak byś nie czytał...

Wybacz, dopiero będę brał się za lekturę ;) 

 

Ok, to będą kable 50mm. 

 

Aby położyć kable i zrobić Big 3 w B5, potrzebujesz co najmniej 8 metrów kabla, a najlepiej kupić 9 metrów. Mnie zostało jakieś 70 cm. A musiałem jeszcze dokupić 2 metry, 7 to było za mało.

Myślałem, żeby kupić 5 metrów zasilającego i 5 metrów masowego od aku do wzmaka. A pod maską jeszcze właśnie popatrzę ile tam pójdzie. No i może, Twoim wzorem, wszystko w peszel puszcze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę zaniedbałem ten wątek. Ale do rzeczy. Spawara położona od aku do wzmaka bezpośrednio, big 3 zrobione. Chce uzyskać jak największą stabilność napięcia. Jak na razie spadki mierzone przy wzmaku dochodzą do 13.83V.  Co dalej czynić? AGM pod maskę czy agm do bagażnika i zostawić obecny aku pod maską? 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku zasada jest ta sama... Układ jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo. Fakt, te 13.8v to bardzo dobry wynik i specjalnie nie ma się czego doszukiwać ale bufor przy piecu znacznie poprawi sytuację... Zmniejszenie spadków o 0.2-0.5V wbrew pozorom ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy jest sens robić taką prądownie pod piec w okolicach +/-1kW?

Hmm nie wiem czy mój brutus ma deklarowane 2.6kW, ale dwie 15" re audio pędził ładnie. 

 

A skąd wziąć te 120-140A? Żeby dać piec musi brać... Prąd to podstawa i choćby to miało być 500W to stabilne zasilanie jest podstawą.

Właśnie chce stworzyć dobre zaplecze prądowe żebym później nie żalił się, że protect się świeci na wzmaku :) Doszedłem do wniosku, że prąd to podstawa. 

 

Taki spadek to nie spadek. Jeżeli faktycznie tak jest to wrzuc cos fajnego pod maskę ale jezeli masz to rozbudowac i masz miejsce to jak Fridek napisał lepiej do bagażnika.

Miejsce jest, w końcu to kombi :) 

 

Ale mam zagwozdkę... Bo czym więcej czytam to więcej się zastanawiam i mętlik we łbie. Pytałem ojca, starej daty mechaniora, czy mogę podłączyć na próbę zwykły aku w bagażniku (jakieś 100ah) bezpośrednio kablami od aku pod maską. Powiedział, że powinno wszystko hulać. Ale... czytając kilka forum, to trochę osób mówi, że przekaźnik jest niezbędny, a znajduję też takie wpisy, gdzie podobno wszystko hula bez przekaźników itd....

 

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych czy: 

1. Mogę podłączyć dodatkowego zwykłego w bagażnik czy będzie słaby efekt i szukać AGM od razu? 

2. Ten przekaźnik jest naprawdę niezbędny do prawidłowej pracy obydwu akumulatorów? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...