Skocz do zawartości

Granie w Volvo V40


deco88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie sprecyzujcie o czym piszecie. Jedni piszą o całym kompletnym oryginalnym zestawie R6a a inni o samych wooferach z tego zestawu a to chyba istotna różnica ;)

Swoją drogą to wydaje mi się że będzie ciężko upchnąć te wooferki pod tapicerka i raczej trzeba będzie przerabiać tapicerke :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał nowszy model r6a czyli r6.2??? Sa lepsze takie same czy gorsze?? :P

 

 

Te pierwsze lepsze. Dostałeś odpowiedż od:

Nie myśl tylko kupuj do puki są...

 

Resztę już sobie włóż choć odrobinę chęci i wyczytaj.... Nie lenimy się, nie lenimy!

 

 

Panowie sprecyzujcie o czym piszecie. Jedni piszą o całym kompletnym oryginalnym zestawie R6a a inni o samych wooferach z tego zestawu a to chyba istotna różnica ;)

 

Ale jak masz lenia to.... Kup gdzieś używane woofery R6A(same woofery!), a zaoszczędzoną kasę przeznacz na tweetery z lepszej półki, bo te które są oryginalnie nie są najwyższych lotów. A teraz zadaj kolejne pytanie o R6A i masz kopa w tyłek, za lenistwo! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jeśli mogę wiedzieć ? Może sprawdzę na swojej skórze 

Jakiś czas temu za nabyłem nowe sp650, miałem je dość dobrze osłuchane i mi bardzo pasowały :wink: Choć ostatnio jak patrze na forum to był wręcz wysyp tego modelu na forum :szok: Nie mniej za X czas myślę że wrzucę sobie na testy rainbow germanium...parę mądrych głów mi je kiedyś poleciło i było by nie rozsądnie ich sobie nie po testować :hyhy: Myślę że oba 'woofry' które wymieniłem lubią duże furki, a to był jeden(tylko jeden) z powodów z których je wybrałem. Obecne wooferki(z poprzedniej instalacji), po przełożeniu do nowego samochodu już się tak nie sprawdzały(litraż drzwi).

Panowie sprecyzujcie o czym piszecie. Jedni piszą o całym kompletnym oryginalnym zestawie R6a a inni o samych wooferach z tego zestawu a to chyba istotna różnica ;)

Swoją drogą to wydaje mi się że będzie ciężko upchnąć te wooferki pod tapicerka i raczej trzeba będzie przerabiać tapicerke :/

Sam powinienem to lepiej wyklaryfikować, nie mniej myślałem że jako właściciel planuje zakup ich pod 2 drogi, to większość o 2 drogach gada. Nie mniej, życzę wszystkim smacznego jajka :hyhy:  :zdrowko:

I zabawy w nasze ukochane CA.

 

 

Deco, r6a chodziły oryginalnie po 800 zł, nowe za 5xx, to dobra cena za cały zestaw, tym bardziej że już go nie produkują. Możesz własnie kupić używkę wf(300zl?) i kupić lepsze tw, chyba że chciałbyś nowe wf r6a(5xxzł), a tw i zwrotkę gratis :D Bądź chociaż jakiś zestaw na start, plug & play :zdrowko:

Tylko pamiętaj o czym maxtz pisał, czeka Cię prawdopodobnie przerabianie tapicerki drzwiowej ;)

 

Deco, ten Twój 'clarek' nie ma zwrotnicy aktywnej, co nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o czym maxtz pisał, czeka Cię prawdopodobnie przerabianie tapicerki drzwiowej 
 
 
To na 100% bo juz znalazlem temat jak ktos wkladal 16 w miejsce 13 w volvo v40 :P
 
 
Deco, ten Twój 'clarek' nie ma zwrotnicy aktywnej, co nie ? 
 
Tego nie wiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :) Co do R6A całego zestawu, to bardzo dobry zestaw uważam był w tej kategorii cenowej :) Dla mnie średnicy nie brakowało, bo wg. mnie sprawa wyglądała tak (subiektywnie):

- niskie cięcie woofera - dużo dołu i to on sprawiał wrażenie "małej" ilości średnicy, bo potrafiło to buczeć jak mały subwoofer (dosłownie buczeć, tym bardziej, jak woofer przy niskim cięciu dostawał mniej wat z pieca, to grał ospale, nie chciał się zmobilizować do pracy)

- cięcie wyższe, do tego jak zapodałem mu sporo zdrowego prądu, woofer dostawał życia, strzelał jak karabin, ale średnich ani nie przybywało, ani nie ubywało, moim zdaniem było ich wystarczająco, po prostu zdjęcie tych "niepotrzebnych" im częstotliwości dawało super efekt :) Przy 50 - 60 Hz oprócz tego, że było "basu" że ho ho, to nie podobała mi się gra woofera, może taka aplikacja, drzwi - mówię w swoim imieniu, grały wolno i często buczały. Ja lubiłem ich grę od 70, a później nawet 80 Hz, dobrze zasilone i był to woofer, do którego chyba ze 3 x wracałem :) Gra tweetera - dla mnie bardzo przyzwoita, nie było źle :)

 

W tej kategorii cenowej, to jeden z lepszych całych zestawów, choć wiadomo, że wszystkiego nie słuchałem, ale w porównaniu do innych popularnych setów, to DLS był mocnym, jak nie najmocniejszym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mądrze prawią wszytko oki, ale ja zacząłbym zupełnie inaczej.

Zostaw customowe głosniki narazie, wygłusz porządnie drzwi ( wtedy zobaczysz jak to gra naprawdę i czy potrzebne Ci sa lepsze przetworniki)... ale przede wszystkim - uwazam jako były posiadacz tego clarka - że utopiłeś :rotfl:  Kasę przeznaczoną na przetworniki ( bo planujesz wydać te pare stowek na powiedzmy te R6a) powinieneś przeznaczyć na lepsze radio, to po pierwsze, potem wygluszenie a na koncu glosniki jesli te customowe nie spełnia Twoich oczekiwan po wygluszeniu.   Tu popełniłes błąd kupując je. Niczym sie nie wyróżnia, ma zupełnie podstawowe funkcje i grał jak dla mnie kluchowato, płasko bez jakiejkolwiek przestrzeni... Only for mp3 i to 128kbsów :wink: Tak ....zacząłbym od radia - tu do wyboru do koloru, w cenie 400-500zł można miec naprawde fajnego grajka ( oczywiscie uzywanego) z aktywka prockiem lub bez. Jakiekolwiek głosniki kupisz to pod tym radiem to nie zagra, ( pomijam fakt niewygłuszonych drzwi - najpierw zrób to koniecznie) uwierz, wolałbym lepsze radio i zwykłą amę niz to radyjko i r6a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do clariona to moim skromnym zdaniem jest to najlepsze nowe radio z usb do kwoty 300 zl :) Jesli chodzi o fabryczne glosniki w v40 to kazde inne lepiej zagraja niz one :P z tego co patrzylem to juz nie ma r6a tylko zostały r6.2 w cenie 550 za nowy komplet wiec je biore. Wiadomo, wygluszenie furtek zrobie na bank i wtedy wloze te r6.2 ktore beda graly podlaczone do wzmaka a nie tylko na samym radiu z reszta samo radio ich nie rozbuja :P Jakos nie lubie kupowac uzywanych rzeczy wiec zakup radia do 500 zl uzywki odpada a nowka do 500 zl nie bedzie sie zbytnio roznic od tego clarka ktore juz mam no poza dodanym bluetooth-em :P no chyba ze sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do clariona to moim skromnym zdaniem jest to najlepsze nowe radio z usb do kwoty 300 zl

W takim razie, szkoda kasy na głosniki tej klasy, jak podchodzisz do tego w ten sposób. Lepiej uzywane ze sprawdzonego źródła niż nowy ten clarek, jak przesiadłem sie z niego na kenia 8531 to poczułem ogromna róźnicę. Kupisz dls-y podlaczysz pod clarka wlaczysz subwoofer i bedzie jedno wielkie buczenie. Na tym clarku bez podbić nie mamowy o jakiejkolwiek grze, a na FLAT gra jak kupa. Jak koniecznie chcesz z usb radio kup tez clarka, ale cz702, to juz ma aktywke czasy i procesor ma usb i brzmi naprawde nieźle. Miałem okazje posłuchac u kolegi w niedzielę - w cenie 500zł da sie wyrwac uzywke bardzo malo chodzoną. link tu -----   clarion cz 702 ---http://allegro.pl/clarion-cz702e-radio-mp3-cd-gwarancja-i4164170661.html

 

Za 200zł sprzedasz to radio co masz, dokładasz drugie tyle i masz. Przemysl koniecznie bo za jakiś czas pojawi się Twój wpis - pomocy dlaczego to nie gra, albo co gorsza, posłuchasz u kogos na spocie jakiegokolwiek prawidłwo zestrojonego systemu nawet budżetowego bardzo i się zdziwisz dlaczego u Ciebie dls-y nie graja tak jak trzeba i w ogóle jest kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


- w cenie 500zł da sie wyrwac uzywke bardzo malo chodzoną. link tu ----- clarion cz 702 ---

I co, myślisz, że ten Clarion zagra lepiej? Porównywałeś go do budżetowych radyjek (pomijam funkcje jakie on oferuje - chodzi o samą jakość grania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


moim skromnym zdaniem jest to najlepsze nowe radio z usb do kwoty 300 zl

 

Tia jasne ... czyta WAV? Nie? Dlaczego? Jak taki Kenio za 200 czyta nawet FLAC , a najtańsze z Pionka robi to w mig i ma na pokładzie filtry HPF które to przy napędzie z końcówki radia mogą się okazać bardzo potrzebne!  Natomiast Pioneer za 299 ma nawet blutooth na pokładzie oprócz ww. zalet , więc ten Clarion raczej blado wypada , żeby nie napisać dosadniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym to co byscie z tych nowych modeli polecili tak do kwoty 800 zl?? :)

clarion i alpine tylko wchodzi w gre :P

 

Lista radioodtwarzaczy:

 

http://www.koszyk.ittouch.pl/shop-web-1.0/#MainPagePlace:group=11365&page=1&sortBy=name&asc=1

 

http://www.caraudiosklepy.pl/radioodtwarzacze-samochodowe-c20.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do spota jest dział do tego stworzony wystarczy kliknąć

 

:ok:

 

Hym to co byscie z tych nowych modeli polecili tak do kwoty 800 zl??

 

 

DLS r6a  to dobry wybor czy polecicie cos lepszego?? W

 

 

 

Czy ktoś słyszał nowszy model r6a czyli r6.2??? Sa lepsze takie same czy gorsze??

 

 

Jak widać na ww. cytatach kolega to ewidentny leń i chce wszystko na tacy podane ...  radzę więc zacząć czytać i myśleć , bo to już nie jest śmieszne!

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz... okolo 60% tego forum juz przeczytalem. Jestem teraz w pracy i tez siedze i czytam... Dzieki ze czytalem wybor padl na dls r6a ale chcialem sie upewnic czy moze cos jeszcze lepszego podpowiecie a o r6.2 widzialem temat ale malo mozna bylo z niego wywnioskowac. Informacje o spotach caly czas sledze... Wszyscy stwierdzili ze radio nadaje sie do wymiany to szukam innego dlatego pytanie o te ktore wymienilem w poscie bo mam dostep do tych hurtowni i moge je tanije wyszarpac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...