Skocz do zawartości

co zamiast DXZ958? HI END używka do 2500zł do aktywnego 2way + sub


djrobo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.

bratu znudził się już Clarion DXZ 958. jest wola i fundusze by pójść parę poziomów wyżej. 

 

budżet - około 2500zł za używane radio

 

muzyka - bardzo różnorodnie- hh, techno, rap , dubstep, rock, pop, jazz i chillaut  

 

brzmienie - musi być szybki kontrolowany bas , słodkie, ocieplone, dźwięczne wysokie i średnica, szeroka scena i mnóstwo drobnicy, szczegółów 

 

funkcjonalność - wymagane filtry aktywne dla minimum 2way + sub ,oczywiście czasy, przydałoby się kilka parametryków, aux in , może bt aby puszczać muzę z Iphone. 

no i musi super grac:)

 

 

liczę na Wasze podpowiedzi. na razie do głowy przychodzi mi tylko Clarion HX-D2. zachwalano też jakiegoś dvd Clariona tylko teraz nie mogę znaleźć modelu i tych wpisów...

 

reszta systemu:

- tec ls185

- SS Illuminator D3004/6600  - w tym tygodniu wymieniamy na dużego Supremo - bo było za mało cukru, i drobnicy,  za chłodne brzmienie

- Genesis SA50

- Genesis DM200

- Helix H1000

- Peerless XLS 830515 - w tym tygodniu wymieniamy na JL Audio 12W7 w obudowie zamkniętej 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdejmowany panel nie jest wymagany, to moze clarion 9255 lub wlasnie HX D2. Posiada wejscie cyfrowe, i ktos na forum juz przerabial to na zwyklego toslinka.

Edit: Wpadl mi jeszcze do glowy pionek p99rs

http://www.pioneer.pl/pl/products/22/121/61/DEX-P99RS/page.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu wybrać faworyta, bo wszystkie jednostki są bardzo dobre, ale każda prezentuje inny profil brzmienia. Jeśli ma być cukierkowo to pewnie Clarion spełni oczekiwania.

 

W przypadku proca Alpine, można dodatkowo wziąć pod uwagę Airport Express do odtwarzania muzyki z Iphone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P9 powinien być do zdobycia w zakładanym budżecie.

Pozostałe proponowane rozwiązania raczej będą tańsze.

Np H700 ma tę zaletę, że za niewielkie pieniądze można do niego dołożyć zmieniarkę po światełku.

Do P9 taka przyjemność kosztuje nieporównywalnie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


brzmienie - musi być szybki kontrolowany bas

 

No a to?

Szybki kontrolowany bas to raczej domena Alpine.

Z całym szacunkiem dla HX-D2, jego zaje... średnicy i góry, zeje... sceny, szerokości i głębokości, to IMHO w kwestii basu Alpine bardziej spełni Twoje oczekiwania.

Akurat DVA 9965 i HX-D2 porównywałem kiedyś w swoim systemie. W HX-D2 podobało mi się wszystko oprócz basu - na pewno nie nazwał bym go "szybkim i dobrze kontrolowanym"

High-Endowym pionków niestety nie dane mi było słuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolowany tak, ale raczej lekko rozluźniony w porównaniu z alpine - góra jest słodkawa, ale wg mnie 958 na basie gra porównywalnie.

 

Pod postem kolegi z góry się podpisuje - może dość mocno obrazuje róznice, musisz wziac pod uwagę, że przy tej klasy sprzęcie to są juz czasem delikatne niuanse.

 

Zmien może najpierw TW na tego supermaka - a potem zastanów się czy taka wyraźna zmiana profilu brzmienia nie wystarczy.

 

958 to wg mnie jedna z najbardziej udanych konstrukcji clariona dla ludu, jestem przekonany, że zostało jeszcze sporo do wycisnięcia z Twojego setupu.

 

P.S.

LS185 i uzyskanie szybkiego i dynamicznego basu ... no cóż - poszedlbym raczej w zmiany WF na mniejszy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Paweł:

 

 


Alpine DVA 9965
Alpine DVA 9860 lub 9861 + H700
 

 

Nie spełni pokładanych oczekiwań, Gdyż wymogiem jest :

 

 

 

 


brzmienie - musi być szybki kontrolowany bas , słodkie, ocieplone, dźwięczne wysokie i średnica, szeroka scena i mnóstwo drobnicy, szczegółów 

 

700ka gra dość hmm... rockowo, żywo, otwarcie, ale nazwać ją słodką i ocieploną, to już by było dość odważne stwierdzenie.

 

Ja skromnie zaproponuję złoty środek, czyli wspominane już powyżej Pioneery, cieplejsze niż Alpine, ale nie tak misiowate jak Clarion.

 

Całkiem rozsądną konstrukcją jest Pioneer DEX-99-RS, wspomniał już jego Krisman, w miarę świeża konstrukcja, zwrotki na pokładzie, sporo know how przemyconej z referencyjnej linii ODR, i co istotne podobnie jak Clarion HX, napęd i procek jest w jednej jednostce.

 

Jest w DE jedna ładna sztuka DEX-99RS z ceną 700 Eur do negocjacji w pudełkowym stanie, mogę napisać odnośnie ostatecznej ceny, może jak by gość zjechał na 600 Eur to wtedy zamyka się to w zakładanym max budżecie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

kupiony 99RS :) na dzień dobry zmieniona taśma na gwarancji bo była nadłamana.

na pierwszy rzut ucha świetne wysokie w połączeniu z Supremo, bas twardszy i szybszy niż w 958. okazało się że 12W7 może grać szybciej:)  

za to obsługa w porównaniu do 958 to mordęga:/  a co niektórzy na 958 narzekali - spróbujcie tego pionka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a to?

Szybki kontrolowany bas to raczej domena Alpine.

Z całym szacunkiem dla HX-D2, jego zaje... średnicy i góry, zeje... sceny, szerokości i głębokości, to IMHO w kwestii basu Alpine bardziej spełni Twoje oczekiwania.

Akurat DVA 9965 i HX-D2 porównywałem kiedyś w swoim systemie. W HX-D2 podobało mi się wszystko oprócz basu - na pewno nie nazwał bym go "szybkim i dobrze kontrolowanym"

High-Endowym pionków niestety nie dane mi było słuchać...

Co konkretnie miałeś na myśli w wykropkowanych miejscach? H700 gra inaczej od hxd2 to jasne, ale czy jedno jest "lepsze" od drugiego pod względem prezentacji dźwięku? Ktora jednostka jest bardziej hajendowa?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie miałeś na myśli w wykropkowanych miejscach? H700 gra inaczej od hxd2 to jasne, ale czy jedno jest "lepsze" od drugiego pod względem prezentacji dźwięku? Ktora jednostka jest bardziej hajendowa? :D

 

Przynajmniej jedna z nich nie jest , co daje trochę inne światło , na tak postawione pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


- Helix H1000
- Peerless XLS 830515 - w tym tygodniu wymieniamy na JL Audio 12W7 w obudowie zamkniętej 

 

JL jako producent (a producenci raczej asekuracyjnie podaja nizsze moce jakie nalezy doprowadzac do glosnika) - tak wiec jl zaleca do tego glosnika swoje mono flagowe jl HD 1200... I to okreslane jest w wypowiedziach  uzytkownikow jako minimum dla tego glosnika a optimoum jest okreslane na miedzy 1.5 - 2KW... Z tym piecykiem Helixa to 10w6 mozna by bylo delikatnie probowac rozbujac a nie 12w7.  I troszke mnie dziwi przyznam pakowanie deko odchylajacego sie w strone SPL suba, z zapytaniem o wysokich  lotow zrodla z wysublimowanymi oczekiwaniami brzmienia. Gdzies mi tu zanika kosekwencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JL jako producent (a producenci raczej asekuracyjnie podaja nizsze moce jakie nalezy doprowadzac do glosnika) - tak wiec jl zaleca do tego glosnika swoje mono flagowe jl HD 1200... I to okreslane jest w wypowiedziach  uzytkownikow jako minimum dla tego glosnika a optimoum jest okreslane na miedzy 1.5 - 2KW... Z tym piecykiem Helixa to 10w6 mozna by bylo delikatnie probowac rozbujac a nie 12w7.  I troszke mnie dziwi przyznam pakowanie deko odchylajacego sie w strone SPL suba, z zapytaniem o wysokich  lotow zrodla z wysublimowanymi oczekiwaniami brzmienia. Gdzies mi tu zanika kosekwencja ;)

 

tak jak mówisz Helix H1000 jest dla tego głośnika za słaby.

dlatego wymieniony został na JL 1000/1 czyli 1000W rms.

wg producenta 1000 Wrms zachacza już o "danger zone" a optimum to 750W. może faktycznie producent podaje moce ostrożnie, i te 1,5-2kW można by wpompować ale ja bym chyba asekuracyjnie ustawił stromego subsonica i upewnił się najpierw czy recony są dalej dostępne. natomiast organoleptycznie mogę stwierdzić że 1000/1 zupełnie wystarczy żeby wykorzystać cały xmax wynoszący bagatela 29mm w jedna stronę :) 

 po zmianie wzmaka nastąpiła spora zmiana na plus pod względem SPL, zejścia i kontroli. 

powiedział bym że połączenie 99RS z 1000/1 i 12W7 to był krok w dobrą stronę. w porównaniu z 958 bas jest lepiej kontrolowany, mniej zamulający i mniej misiowaty . 

 

 

aktualnie system wygląda tak:

- Pioneer DEX-P99RS

- tec ls185

- Morel Supremo

- Genesis SA50

- Genesis DM200

- Jl Audio 1000/1

- JL Audio 12W7AE (w firmowej skrzyni zamkniętej CLS112RG-W7AE

 

Tworząc ten system chcieliśmy połączyć wysoką jakość odtwarzania ze sporym zapasem mocy na subbasie. gdy brat słucha hh/rap wtedy odkręca sobie gałkę suba mocniej, na co dzień sub jest ustawiony bardziej kulturalnie. jak się ociepli to zajmiemy się faktycznym strojeniem bo na razie nie mamy warunków na pomiary niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wg producenta 1000 Wrms zachacza już o "danger zone" a optimum to 750W.

 

 

Wzmacniacz to nie żarówka

 natomiast organoleptycznie mogę stwierdzić że 1000/1 zupełnie wystarczy żeby wykorzystać cały xmax wynoszący bagatela 29mm w jedna stronę :)

 

 

Czyli 500 nie pozwoliłoby na wykorzystanie X-maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...