Skocz do zawartości

Poproszę o opinie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jako ze nadszedł czas na zmianę wzmaka pod przedni zestaw poproszę was o opinie. Przeznaczenie wzmacniacza. 2 komplety DLS R6A. Wiec potrzeba mi raczej 4 kanałowca, nie jestem przekonany co do spinania r6a w 2ohm.

 

Zastanawiam się nad kupnem MOSCONI GLADEN RS 100c4.

 

Proszę was o wypowiedź co o nim sądzicie.

 

Budżet - max 2000 zł

Wole coś nowego chyba że naprawdę dobra używka ale tylko z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni widzą inni nie kwestia gustu. Chce kupić coś dobrego na wypadek gdyby zmieniła się koncepcja przedniego zestawu będę miał dobry pięć z możliwością wielu kombinacji podłączenia głośników. Patrząc na to jak niewiele mam wiedzy i możliwości odsłuchu uczę się na bledach

 

As 100.4 idealny ale sporo ponad budżet :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spoty niestety nie mogę jeździć ze względu na odległość i brak czasu każda wolna chwile spędzam w garażu a i tak remont auta trwa już 6 miesiecy. Wracając do tematu dlatego proszę o pomoc i opinie na forum... nie raz czytałem tematy ludzi którzy mają dużo pojęcia o audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci radzą. 

 

Ja jestem tego najlepszym przykładem - kiedyś zacząłem tak jak Ty od razu nowe bez sprawdzania i zacząłem kupować co ktoś mi polecił z zakładu car audio bez wcześniejszych odsłuchów. Obecnie szafę mam dosyć zapchaną a z budżetu zniknęło ponad 15kpln. Gdybym zaczął jeździć na spoty i czegoś posłuchał wcześniej to na pewno nie kupiłbym kilku rzeczy.

 

Jak kupisz używkę w normalnej cenie to w normalnie odsprzedaż jakby nie podeszła Ci.

 

Oczywiście kto bogatemu broni - Twój wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie raz czytałem tematy ludzi którzy mają dużo pojęcia o audio

A jednak chcesz dalej dwa woofery pakować w drzwi :)

 

Ja polecam Audio Art 100HC lub tez na znanym wisi 400.2X - 2X200W@4ohm i 2X400W@2ohm  :hyhy:  aczkolwiek słyszałem że R6A nie potrzebuje aż tyle mocy. Np u kolegi M1 pędzi cały przód i nie poczułem ani przez chwili by wf nie dostawał wystarczająco mocy :wink:  a tez dane mi było posłuchać 3w+sub i też całość ogarniał M1 niepozorne 2X50W :orany: To takim nawiasem co do mocy :)

 

Nie tyle widzę tu problem nawet spięcia wf w 2 ohm, jak to że za te pieniądze trzeba posłuchać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarniał M1 niepozorne 2X50W To takim nawiasem co do mocy

 

http://amp-performance.de/895-Sony-XES-M1.html

 

2x75W

Co nie zmienia faktu, że w wiekszosci przypadków to wystarczająca moc, a nawet z nadwyżką :)

 

 

.......................

 

 

P.S.

Też na początek nie pchałbym się w nowy sprzęt, mało "wytestowany" na rynku.

Lepiej kupić coś ciekawego - uzywanego - zadbanego z giełdy - od pewniaka forumowego.

W tej kwocie znajdziesz naprawdę perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo perełek itd. Piszemy o pozycjach wartych (na rynku używanym) duże kwoty. Kolega zaś mówi o sobie ,że jest mało doświadczony. Sugeruje się opiniami tych "dużo bardziej doświadczonych ". Myślę, że to za daleko idąca interpretacja i zbyt głębokie loty. Ci ,którzy używają takich piecy wiedzą czego się po nich spodziewać i używając ich spodziewają się pewnych efektów, a jeśli są nie trafione potrafią z nich wybrnąć. Nie można powiedzieć, że wsadzi ktoś sobie taki czy inny piec i spełni on oczekiwania. Myślę, że więcej się nauczysz mając kilka piecy, poświęcając im czas oraz obierając przy tym jakiś kierunek wg preferencji. Znawcą nie jestem, magikiem strojenia żadnym się nie uważam. Ale mając kogoś bez konretnego profilu i upodobań nie podejmę się wskazania drogi ponieważ mam chociaż minimum świadomości jak takie zmiany mogą wpłynąć na wynik. Można wydać dwa, cztery tysiące i nic może nie zagrać (co zdarza się bardzo często). Weźmiesz pewnie co sobie upatrzysz, ale może spróbuj sprawdzić kilka opcji, poszukać, posłuchać u innych. Te nauki mogą dać więcej niż wymiana piecy w zaciszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu dlatego proszę o pomoc i opinie na forum... nie raz czytałem tematy ludzi którzy mają dużo pojęcia o audio

 

Tę uwagę, którą poświęcasz wyborze sprzętu, poświęć pomyślunkowi w kwestii sposobu montażu.

3x lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi owszem ruszyły się troszkę z miejsca ale nie chce o tym pisać i tworzyć co tydzień nowego posta z etapami prac ponieważ zawale temat i zrobię w nim mega śmietnik... jak będą zrobione większe postępy wtedy opiszę i wstawię fotki.

 

Auto jest kompletnie przebudowane łącznie z malowaniem całego samochodu i wymiana silnika. Niestety to trwa, każdą pracę staram się wykonywać w takim terminie by nie kolidowala z reszta. Co do upychania 2 x dls tak jeszcze z tego nie zrezygnowałem i jestem skłonny zapłacić dobrej firmie za zrobienie mi tego (bardziej z braku czasu). Jak nie wyjdzie wtedy będę się martwił. Wzmaka chce wymienić teraz ponieważ bd zabudowany co pozwoli mi określić pozostała liczbę miejsca w bagażniku na nową skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...