Skocz do zawartości

Mondeo MK3 - świsty, gwizdy, piski...


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu (po prostu to zlałem) mam problem - przy dodawaniu gazu w 'rytm' dodawania gazu słychać wysokie tony - świsty, gwizdy, piski, jak zwał tak zwał.

Nie pamiętam, czy stało się to po zmianie pieca na Etona 4506, czy było to też na RF Punch 160x4, na pewno było też w podobnym stopniu na Soniaku którego wcześniej używałem.

 

Co robiłem:

- wymiana RCA z zakupionych, które teraz są w dziale sprzedam, na krótkie, lutowane samodzielnie ze stosownych, polecanych przewodów i wtyków

- zmiana ułożenia przewodów RCA i samego proca

- podanie źródła do proca bezpośrednio z optyka, z pominięciem AI-Netu jako sygnału audio

- podłączenie przewodów zasilających poza obrysem pojazdu - 50mm2 leżące obok auta, podpięte bezposrednio plus i minus z aku do kondensatora

 

Problem musi leżeć gdzieś na drodze zasilania, ewentualnie proc>piecyk, niestety nie mam pomysłu jak to coś wyeliminować...

Czy może to być jakiś problem w którymś z urządzeń, czy może coś sieje po zasilaniu i jakiś filtr czy inny wynalazek założyć na zasilanie (raczej) procka?

 

Wiem, że tematów z podobnymi problemami było od zatrzęsienia, wiem, że większość z nich rozwiązano, natomiast o mondeo już kilka razy czytałem, że 'ten typ tak ma' i koniec, ale może mimo wszystko coś pominąłem, coś jeszcze zrobić się da? Nie ukrywam, że jakoś bardziej mnie to irytuje obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak masz możliwość podmień wzmaki .

Ja  miałem taki przypadek że żadne 100 razy ekranowane RCA i takie tam przerzucanie kabli zasilających  nie pomagało.

Zawsze nawet mały ale był ten świst gdy naciskałeś pedał przyśpieszania.

Wymiana wzmaka i się okazało że jakoś ucichło i jak makiem zasiał.

Nawet trochę dziwna sprawa bo w jednym aucie  zbierał zakłócenia a w drugim  do którego został  wzmak zamontowany po jego sprzedaży - zero problemów z zakłóceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem już gdzieś podobny przypadek u mnie. 

 

Zanim nie zrobiłem instalacji na fest, czyli cacy, miałem świsty i gwizdy w głośnikach. Przy odpalaniu auta głośny gwizd, w czasie jazdy słabszy i wysokość gwizdu zależała od obrotów silnika. 

Kiedy dopieszczałem instalacje wymieniłem klemy na nowe (stare nie były złe, ale już nadgryzione zębem czasu). Rozpiąłem wszystkie kable od aku, przeczyściłem złączki (plusy, masy, wszystkie kable wysokoprądowe) papierem ściernym. Poskładałem do kupy z użyciem pasty miedziowej. Zero pisków. 

 

post-7749-0-20324300-1434028976_thumb.jpg

 

Jeszcze fotka, jak widać klemy żadna rewelacja, ale działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka zauważona dziś, gdy zaczęły mi parować szyby:

W czasie jazdy, przy dodawaniu gazu słyszalny świst/gwizd, szyba z przodu zaparowana to włączyłem grzałkę w szkle - świst nieznacznie się wzmocnił, włączyłem tylną grzałę, odparowało, wyłączyłem, świsty CAŁKOWICIE ustały...

 

Grzebiąc dalej - gdy świsty są - włączę i wyłączę cały zestaw audio na odpalonym silniku, to za którymś razem z kolei świsty ustają....

 

Tak, jak by po spadku napięcia/większym obciążeniu czy to związanym ze znacznym poborem prądu przez grzane szyby, czy to włączaniem/wyłączaniem pieców, radia, itd. po prostu świsty ustawały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest drugi altek łącznie, ten przed zamontowaniem kontrolnej szczotki miał zmienione i regulator, ale te było z 1,5 roku temu.

Co do bufora, aku drugiego nie mam ale kond 21f siedzi a trochu tras robie wiec aku raczej jest doładowany, ale spróbuję przez weekend się pobawić. Jakaś zelowka 20ah około tez leży, może to coś da.

Dzieci za podsuniecie pomysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...