Skocz do zawartości

VW Golf 5 GTI


italiano1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Enigmatycznie napisałeś, aż musiałem się do Maxama sprostowania cofnąć :)

 

Jak masz procka P9, to jak już się z nim zaprzyjaźnisz i okiełznasz , proponuje wtedy wysłać do Gliwic , a zabawa od nowa się zacznie :)

Wtedy docenisz wyższość pionka nad innymi grajkami

 

z ciekawości, ,może ktoś ma porównanie - czy taki ODR zagra lepiej od Helixa DSP PRO?  czy to przynajmniej ta sama półka jakościowa? 

A mi wlasnie podoba sie klasyka z radiem 1din  :]

oczywiście to kwestia gustu. ja rozważałem 1din ale nie pasuje mi zupełnie ta pułeczka pod spodem. kombinowałem żeby ją zastąpić takimi szufladkami na płyty, ale to już chyba żadkość jest wogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Enigmatycznie napisałeś, aż musiałem się do Maxama sprostowania cofnąć :)

 

Jak masz procka P9, to jak już się z nim zaprzyjaźnisz i okiełznasz , proponuje wtedy wysłać do Gliwic , a zabawa od nowa się zacznie :)

Wtedy docenisz wyższość pionka nad innymi grajkami

Tak jak napisalem Pioneer to  dla mnie nowosc ..Dopiero go poznaje,Po przesiadce z Alpine bylo ciezko .. Ale zaczynam doceniac ze jednak jest to wysoka polka i potrafi rowniez super zagrac..Narazie okielznam to co mam a pozniej kto wie , moze sie skusze  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn.co masz na myśli?pytam bo mam aktualnie p9+p90 i jestem b.zadowolony ,ale mialem okazje kupic tą alpinkę i wybrałem p9,jak byś ocenił oba grajki??

Przeciez obydwa zrodla sa na wysokim poziomie i maja swoj profil grania..Przyzwyczajenie do 7998 bylo duze i zmiana na Pionka byla dla mnie slyszalna.. Szczegolnie w wyzszych rejestrach..Jedyna ocena to dwa bardzo wysokiej klasy radia o duzym potencjale..

 

Zakupic Ci taka?

Jak mnie tak cisniesz to zobacze czy juz maja i sobie kupie a jesli nie to poprosze Cie o zakup,Dzieki Rafal   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była aluzja.

Porównanie nie ma sensu gdyż ODR deklasuje Helixa pod każdym względem (brzmieniowym).

Każdy średnio zaawansowany to wie.

ach widzisz bo ja jestem początkujący dopiero to i zadaję takie pytania. 

zapytałem dlatego bo na innym forum znalazłem wypowiedź osoby zaawansowanej, że C-DSP jest sprzętem klasy ODR. więc skoro DSP PRO jest następcą C-DSP to pomyślałem że też można go porównywać z ODR. oczywiście myślę o samym procku, bo źródła wiadomo że są inne. 

ale to dziwne jest, że wynik pojedynku jest taki oczywisty , skoro nikt nie porównywał... 

czy gdyby Fischer swojego najnowszego proca nazwał BRAX DSP a nie HELIX DSP PRO to wynik pojedynku nie byłby tak oczywisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty wyczytałeś że c-dsp gra na poziomie odr'a?

 

 

Gdyby Audiotec nazwał go BRAX DSP to w środku byłby Brax a nie Helix... i wtedy możemy porównywać.

Swoją drogą taki procek jest w trakcie powstawania i będzie kosztować krocie Helixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia Pawła, że jest podobny klasowo do procków ODR. Klasowo czyli jak? Jakość wykonania czy o co kaman bo każdy proc ODR'a jest inny, 50tka gra inaczej niż70tka, ta druga gra inaczej niż jej wersja II, 90tka podobno gra lepiej niż 70II (ja mam mieszane odczucia), a 99 to już zbiera opinie skrajne od euforii do rozczarowania. I jak tu cokolwiek porównywać.

Wiadomo, że nowy towar trzeba chwalić bo tego starego już w sprzedaży w zasadzie nie ma, na P99 trzeba czekać3 - 4 miesiące więc biznes żaden.

Trzeba sobie jednak powiedzieć, że rozwiązania typu C-DSP to przyszłość, prostota montażu i cena czyni cuda.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest, Fischer wypuszczając na rynek procesor C-DSP mówił wyraźnie jakiej półki jest ten procesor połączony z odpowiedniej klasy źródłem, więc nikt sam sobie tego nie wymyślił, byłem na tej imprezie i też to słyszałem.

A że tak jak wyżej napisałem, kazdy łączy go z jednostką marnej jakości - bo ma wyprowadzone światło i oczekuje efektów na poziomie F1 czy ODR - to sie rozczarowuje - niestety tak się nie da, a kto myśli że lekiem na całe zło w CA jest światełko - to podaża jeszcze nie tym tunelem co powinien.

Dlatego chciałbym kiedyś mieć okazję konfrontacji w tym samym aucie, na tych samych piecach, głośnikach i wysokiej klasy źródle (np 7990) podpięty proc F1 i chwile po tym C-DSP, lub Brax DSP

Jak na razie udało mi się to połowicznie, czyli auto, piece, głośniki, kable - różne właśnie były źródła i procki - dlatego wiem co piszę.

 

Nowe wcielenie procka zwane Helixem DSP Pro w pierwszej odsłonie miało być własnie następcą C-DSP, ale w końcu tak się nie stało, pozostała to nadal seria na poziomie Helixa, a już testowany jest Brax DSP , i to on ma być jakościowo i brzmieniowo na poziomie ODR/F1. Teraz zacznie się lament, gdyż cena też będzie na takową sume opiewała, tak jak procki pxi-990 i ODR p99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz procka P9, to jak już się z nim zaprzyjaźnisz i okiełznasz , proponuje wtedy wysłać do Gliwic , a zabawa od nowa się zacznie :)

Wtedy docenisz wyższość pionka nad innymi grajkami

Możesz rozwinąć myśl ?

Domyślam ze chodzi o tuning ale co on zmienia lub poprawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę jej rozwijał, gdyż sam namacalnie nie miałem okazji posłuchać, ale na takową operację skusiło się 2 moich znajomych i obaj cholernie zadowoleni. Jeden z nich pojechał na odsłuch już zrobionego, sam też ma p9, podpiął zrobionego i już go nie oddał.

Ogólnie poprawiona jest średnica i jej natarczywość bo to skaza pioneera.

Myślę że najlepiej jakbyś u źródła zapytał, a adres zapewne znasz na pamięć, bo kto tu mógłby się pokusić o wiarygodne modzenie jednostek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zapoznam sie z ta natarczywoscia srednicy a po pewnym czasie moze sprobuje tego rozwiazania ☺

 

Staram sie nie zabierac głosu w takich dywagacjach i dać swobodnie kształtować się opiniom , ale to zbyt daleko idące uproszczenie .

Zmiany dotyczą wszystkich torów procesora , a pierwszym zauważalnym efektem ( a nie jedynym ) jest ................... .

Plastyka , barwa, zdolnośc budowania planów nie są nam wyrażeniami obcymi :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...