Skocz do zawartości

Drugi głośnik po 500W chinolu, tym razem coś godnego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Wracam, i to w dalszym ciągu na tym samym, początkującym etapie.
Jakiś czas temu szukałem mocnego, potężnego głośnika do srogo niskich częstotliwości. Nie sugerowałem się waszymi opiniami i radami i jak to się zawsze kończy mieliście rację. Kupiłem głośnik Kruger&Matz KM380T11, czyli Peiying w innej budzie. Raz że tak naprawdę parametry do tego głośnika są wyimaginowane i nie da sie zaprojektować pod to skrzyni, i aktualnie jest BR 110l z fajnym ale nie zrzucajacym z kapci dołem natomiast z mnóstwem lagów w częstotliwościach, i pozatym słyszałem dużo lepsze 12".
Faktem jest że pierwsze wrażenie było miażdzące, ale przesiadłem się z Blaupunkta Gtt1200 wiec nie ma porownania.

Ogolnie głosnika nie polecam

 

teraz więc chciałbym się was doradzić o jakiś fajny głośnik, rónież charakteryzujacy się dobrym zejściem ale i jakością.

Zawsze kierowałem się tym im większe zawieszenie głośnika tym lepsze zejścia i ciśnienie akustyczne, natomiast widzę że niektore głośniki dobrej firmy posiadają 2-krotnie wieksza moc przy malutkim zawieszeniu, nie wiem czy się sugerować, trzeba mieć na ten temat pojęciem, ja jestem na etapie takim że ogarnę sobie pod to skrzynkę, i jakoś zestroję ale sam wybór głośnika chciałbym zostawić wam.

 

Muzyka: US.Rap, Hip-Hop, (Jak jeżdzę z kobitą xd - np dubstep)

Wymiar głośnika najlepiej 12" chyba że 15" ale potrzebujaca mniej przestrzeni z BR)

Budżet : 400zł

Wzmak RTO 700W RMS.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując, to po początku Twojego tematu.postu, myślałem, że dysponujesz "czymś", a efekt jest z jakiegoś powodu kiepski...  Jednak okazuje się, że jesteś w czarnej dziurze ze wszystkim, ale wymagania pozostały takie, że w tej chwili nie wiem co napisać :rotfl: :rotfl: :rotfl: Nie masz widzę nic - ani wzmacniacza, ciekawe jak z instalacją jest :hyhy: , piszesz, że skrzynkę "ogarniesz" ciekawe, czy sam ją policzysz, czy będą potrzebne jedynie "wymiary i objętość portu" i będzie temat w odpowiednim dziale :hyhy: , no i pieniędzy też w zasadzie nie masz na ten cel :rotfl: Chciałem zaproponować do "zejść" EQ Magmę w używce, ale chyba nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum sprzedaje DD w 12" (modelu nie pamiętam, znajdziesz na giełdzie) za fajne pieniądze... Powinien zagrać lepiej i napewno szybciej... Ewentualnie np vibe black air 2 12 ale tam już te 0.5kW rms potrzebujesz... Granie twarde, niskie i dość szybkie. Mówię oczywiście o sprzetach dość budżetowych i możliwych do zasilenia przez te rto nie dysponujące raczej zbyt wielką mocą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba Rto bw2350. Powiem inaczej, liczyłem ze Wzmak może być za słaby, jeżeli mówimy o aktualnym moim krugerze jest pod niego optymalny. Mówicie ze budżet jest dość słaby, czyli nie kupię nic lepszego niż to co mam aktualnie? Mogę dołożyć powiedzmy do tych 500zl, wzmacniacz kupie w drugiej kolejnośc, przy jakiś napływać pieniędzy. Ten sprzedam lub napędzie przód. W drzwiach mam hsk165, ten Wzmak się do tego nadaje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kiedyś wzmaka jl i to naprawdę wyższej półki... Nie było rewelacji może minimalnie lepiej od tego wzmaka co mam, problem jest taki ze doświadczenia innych osób z tym głośnikiem są znikome lub ich zupełnie brak, po jego zakupie siedziałem dziennie godzinami w sieci i nic nie znalazłem, głośnik bardziej buczy niż gra i zagłusza mi przód. Mam fajnie wygłoszone drzwi przez poprzedniego właściciela i hsk165 które grają jak dla mnie świetnie bez suba, chciałem głośnik tego typu co właśnie kruger ale żeby uzupełnial same niskie pasmo a nie nakładal się z przodem. Potrzebuje takiej skrzyni aby wydobyć z głośnika jak najniższe pasmo, (według producenta głośnik schodzi do 25hz) bardziej ciśnienie. Niektóre piosenki Us rap jak trafia w częstotliwość grają zacnie ale jest to znikome, jest bardzo duzo.Dziur....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...