Skocz do zawartości

Bardzo dobry tweeter do zastosowan SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witka. kompletowania sprzetu ciag dalszy. tym razem zwracam sie z prosba o zweryfikowanie / dodanie do siebie jakis propozycji dobrych duzych tweeterów -25, 28, 30 mm , nie wymagajacych 150 wacikow, ktore nie robia "tsz", "cyk" ze mi sie odechce sluchac po polgodzinie.

jako ze stwierdzilem ze za 300 zl uzywki dobrej nie bedzie , podnosze prog na 450 zl. oczekuje precyzji, wrecz hirurgicznej, ale nie natarczywej, tweeter ma byc ze tak powiem przezroczysty.

 

wstepnie co znalazlem / poczytalem na forum: TEC spl 25nk, Intertechnik tn 28, carpower dt284 i w koncu simplex 25. tweeter wedruje w slupek badz jesli bedzie naprawde duzy to u podstawy slupka. grac bedzie w 2-way bi-amp aktywnie. wazna sprawa oczekuje byc ciagnal dosc nisko - kolo 2000 hz. czemu tak - sluchalem takiego zestawienia gdzie tweeter gral od samego dolu i to jest to czego oczekuje.

 

kolejna sprawa - nosze sie z zamiarem zrobienia "podwojnej gory" :hyhy: czy 4 tweetery z tym ze jedne ukierunkowane praktycznie na siebie a kolejne na zasadzie od kierowcy na pasazera. tu jeszcze kwestia do obgadania.

 

dol jak juz zauwazyl greg-si to woofer dls up-6. reszta sprzetu w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Scan-Speak D2905/9300-D2905/9500 .Kumpel sporo go męczył i mimo że to najniższa seria Scana w sumie to potrafi naprawdę bardzo porządnie zagrać. Osobiście za krótko go słuchałem i nie w swoim pokoju i muzyce żeby coś konkretniejszego powiedzieć. Propozycja warta uwagi.

 

 

Z mojej strony chylę czoło:

 

Vifce XT25BG60-04- głośnik który trafia w mój gust (muzyka elektroniczna, hardstyl i techno w dobrym słowa tego znaczeniu), góra jest zdecydowana, ale nie wybiegając ponad ogólną charakterystykę pasma (oczywiście dobrze dograna zwrotka ma tutaj kluczowe znaczenie). Głośnik charakteryzuje się ( na moje uszy) zdecydowanym graniem i precyzyjnym graniem. W tej klasie przy dobrze dobrej zwrotce na dobry komponentach nie ma mowy o "sypaniu piachem po uszach" .Plusem jest to czego ty wymagasz, czyli możliwość niskiego przycięcia . W domowych systemach głośnik jest idealny na 2 drogi gdzie na dole jest jakaś dobra 18cm (peerless-a HDS 180). Wtedy taki duet tworzy naprawdę "fajne granie".

 

Jeśli masz naprawdę konkretnie sprecyzowane wymagania wobec góry to nie obędzie się nad kupnem, tylko jednego kompletu głośników. Parę par musi się przewinąć zanim trafisz na to "COŚ", troszkę trzeba posłuchać

 

Z mojej strony jeśli kierujesz się w SQ mile było by zasilenie góry czymś klasycznym na poziomie. Mam na myśli jakiegoś min: gienkiem, audisonka :hyhy:, wtedy można jeszcze, więcej "wyciągnąć" pozytywnego :zly: , chyba że prox zrobi tutaj robotę :hyhy:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cię to zainteresuje, ale mam na stanie takie sprzęty:

- Helix H1

- RS Audio T25 Pro

- domowego seas'a h87(kopułka 30mm, możliwość pracy już od 1,5khz)

- MDS MT9(także kopułka 30mm)

- Audio Art(taki rarytasik )

 

Do czego zmierzam, ano do tego, że do Nysy nie mam daleko, a pewnie i Mastah22 pisałby się na jakiś spocik, żeby posłuchać twojego Re Audio SR-10 d4.

Mógłbym te tweetery pozbierać ze sobą. Jeśli aktywkę masz już poskładaną to żaden problem będzie zapiąć każdego po kolei, ustawić cięcie pod siebie i ustawić głośność tweeterów względem wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor mógłbyś coś skrobnąć o tym tweeterze audio art'a, wiesz z czym i jak zagrał, mam takiego lekkiego pierdolca na punkcie starego amerykańskiego car-audio? Może masz coś, cokolwiek jeszcze ze stajni phoenix golda?

Dave 19 a te 2khz to przy jakim zboczu chcesz ciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor mógłbyś coś skrobnąć o tym tweeterze audio art'a, wiesz z czym i jak zagrał,

Testowałem go jedynie w domu. Ciąłem go aktywnie na Alpine 3653 i zasilałem go parą kanałów z philipsa DAP600. Druga para kanałów zasilała woofery Helixa h206 w skrzyneczkach 5l zamkniętych.

Odsłuch strasznie lipny, ale dało się wychwycić, że tweeter ma łagodne i detaliczne brzmienie.

Coś więcej będę mógł skrobnąć na jego temat jak ja, albo mastah poskładamy aktywkę u siebie w autach. Wtedy będzie możliwość konkretniejszego odsłuchu.

Cięcie miałem ustawione na ok. 2,5kHz, może ciut niżej(skala na zwrocie alpine jest bardzo licha).

 

Może masz coś, cokolwiek jeszcze ze stajni phoenix golda?

No, 2 RCA 2m, kupione za 15zł/szt na allegro

 

P.S. Fotki mojego AA:

http://img16.imageshack.us/img16/3349/s5001083.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/5052/s5001087.th.jpg

 

P.S. 2 Foty RS Audio:

http://img16.imageshack.us/img16/6468/pc080386.th.jpg http://img9.imageshack.us/img9/7899/pc080387.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, 2 RCA 2m, kupione za 15zł/szt na allegro

Jakieś fajne, zero point'y ?

A żeby nie robić "offa", pewnie już parę razy to słyszałeś ale w cenie 450 zł pro xt2 to tweeter o bardzo dużym potencjale i przy dobrym strojeniu potrafi zagrać super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro xt2 to tweeter o bardzo dużym potencjale i przy dobrym strojeniu potrafi zagrać super.

A ja słyszałem, że moje RS Audio to właśnie u-dim pro xt2 tylko w innej obudowie. Nie wiem ile w tym prawdy. Dowiedziałem się tego od passata_eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zastanawialem sie nad scan speak - troche cena wysoka ale jakosc kosztuje. narazie bedzie przod pedzony proxem - osobno kazdy kanal na glosnik. zwrotki w takim wypadku nie bedzie, calosc postaram sie pociac przez radio i na wzmaku.

 

powiem szczerze oprocz tego co napisalem oczekuje delikatnego grania, bardzo wyrownowazonego.

 

[ Dodano: 2009-03-24, 14:29 ]

cursor, ewentualnie helix h1 lub mds t9 - jaka cena i stan ?? jak cos napisz na priw o nich, jakbys mial fotki to chetnie.

 

co do spota to ja chetnie, mysle ze przes swietami jakos by sie dalo. co prawda calosc sprzeta lezy w szafie jesce bo docelowo to nie bedzie grac w cytrynie. ale w cytrynie jest testowane.

 

sr mozna posluchac bo jest obecnie uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinacje z 4 tweeterami ze wzgledu na poszerzenie jesce sceny. tzn tak jak pisalem 2 kieruje na siebie, a 2 pozostale na krzyz (tweeter kierowcy na pasazera, a pasazera na kierowce )

 

ale ten pomysl to powiedzmy pozniejsza zabawa juz. narazie trzeba wybrac kilku kandydatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niem czy rozumiecie o co mi chodzi. zamiast sredniaka 4-5 cm chce dac duzy tweeter (np wspomniany mds mt9 czy dt284) na dole slupka a drugi tweeter 25-30 mm juz normalnie na slupku. podobnych konstrukcji jest kilka na audiocarze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w pewnym Mini i były zamontowane 2 zestawy JBL GTI (tweetery na słupkach) ... kop to miało ale scena ... Jezu jaka scena , co ja piszę ? To autko do techno i innej muzy "bez sceny" Sam lubię kombinować w CA ale 4 tweetery , to już "total hardcor"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wszyscy naraz naskoczyli na te 4 tweetery. tak jak juz pisalem wczesniej temat do zbadania, priorytetem jest wybor pary wysokich, zaden problem przykleic drugi komplet nizej i ukierunkowac inaczej niz tamte, przeluchac co sie zmienilo - co lepiej co gorzej.

 

moze zle kombinuje chca zastapic sredniaka drugim kompletem tweeterów cietych nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po kiego grzyba zastepować średniaka dużym tweeterem, jak są kopułkowe średniaki wielkości dużego tweetera, które można puścić nie na 2khz, ale na 1 khz. Można stosować np. drugi tweeter wstęgowy który gra dobrze najwyższe rejestry i pewnie taką trochę kombinowaną widziałeś instalacje gdzie na górze była wstęga a na dole nisko cięty scan-speak d2904.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dave_19, ja wiem o co Ci chodzi ale takie rozwiązanie nie jest dobre.

Normalny średniak pracuje od ok. 500Hz gdzie tweeter odpada.

dave_19 pisząc o 4 tweeterach miał na myśli 3way pewnie na zasadzie zastąpienia średniaka o dużej średnicy tweeterem o mniejszej średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 4 tweeterach , więc sobie myślę ,że chodzi ci o takie same 4 tweetery ... chyba nie chcesz dawać po 2 pary rożnych tweeterów ? No i czy te 450zł to na te 2 czy 4 tweetery ? Piszesz o proxie więc on jest taki trochę "ciepły" i o ostrości raczej mowy nie ma , więc masz większe pole do popisu w doborze tweeterów .

 

PS: konkretnie modelu jednak nie wskażę ,bo tweeter według mnie to ważny element toru audio i najlepiej dobrać go po odsłuchach ... i są np. osoby ,którym podoba się ten z Dego PO :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, dokladnie tak. celuje w 2way ale chodzi po glowie pomysl 3way z zasileniem dls up-6 z AS twister a wlasnie te kombinacje gory zasilone proxem.

 

ok. odpuscmy te 4 tweetery narazie i skupmy sie na 2way - cena 450 zl na pare tweeterow.

 

cursor, co mozesz powiedziec na temat mds mt9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, nie napinam sie.. no chyba ze ty. wskaz mi gdzie pisalem ze widzialem mnostwo takich 3 way . wyraznie okreslilem ze widzialem takie isntalacje gdzie to bylo rozwiazane jak stefanb napisal wstega + klasyczny tweeter. co bylo na dole mnie w tym temacie nie interesuje.

 

widze ze z niektrymi ciezko pogadac nt innych rozwiazan. ma byc tak i tak bo tak inni zrobili.

 

i prosze zluzujcie juz z tymi 4 tweeterami. wyraznie daliscie do zrozumienia ze nie ma to racji bytu wiec ok. po co to rozstrzasac na kolejne 2 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...