Skocz do zawartości

Bardzo dobry tweeter do zastosowan SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo kiepsko z wolnym czasem, takze sama aplikacja bedzie musiala poczekac. Przy odrobinie rzezby glosnik wchodzi w oryginalne miejsce w boczek (audi a4 b6) takze jeszcze sie zastanawiam gdzie go wsadzic. Myslalem ze bedzie wiekszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, że ktoś u nas to potestuje:)

Na zachodzie to wrzucają w miarę często. BB2.01 jako tweeter nisko cięty a BB3.01 jako średniak.

 

I to w towarzystwie z nie kiepskimi i nie tanimi sprzętami. A, że są tanie przy okazji to fajnie;)

 

Kibicuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie bede lepil z tego co mam (brak czesci). Pod koniec tygodnia moze uda mi sie zamontowac. Dosc sporawym brakeupem na koncu pasma nie ma sie co przejmowac i tak glosnik pojdzie z osi troche to sie poprostuje

Odnosnie wysokotonowek do ca, natknalem sie na pare dodatkowych propozycji w dobrej cenie

 

vifka DQ25SC

nove vify NE - swietna kierunkowosc

seas SEAS Prestige 27TAFNC/G i jego miekki odpowiednik

 

http://img685.imageshack.us/img685/9441/bbzwrotnica.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tweter to się nie nadaje :hyhy: zaczyna "gubić się" gdzieś już powyżej 5-7 kHz tylko jako średniak w 3 way. Głośniki tej produkcji ( Tang-band) szczególnie przypadły mi do gustu na "obróbkę" wokalu, pioseneczki które wszyscy znamy i czesto na nich autka klecimy dostały po dołożeniu tej 3 drogi zupełnie inne oblicze i głównie mam tu na mysli sam ...śpiew :hyhy:

Te 57 mm to z jednej strony łady bo malusi średniaczek ich niska (katalogowa) efektywnośc to zmyła ( musiałem robić około 3 dB L-pada) by nie wyrywał sie "górowania" w graniu w porównaniu z 92 dB od ...zacnej firmy co to raczej nie "zawyża" :hyhy: .

Druga sprawa to ...ciężko je ładnie zamontować bo żadnych sensownych "fabrycznych" siateczek gniazdek fajnych itp. nigdzie nie można uraczyć. Początkowo miałem je w obudowach po bass-refleksach z kolumn Alton ale za bardzo mi wyzierały poza lico elementu tapicerki więc docelowo umieściłem takie T-B w fabrycznych obudowach tweterów od BMW...oczywiście nie obejdzie sie bez rzeźbienia ale zaczęło to mieć rece i nogi, choć teraz patrzę sobie na te rzeźby i cos mi dalej w montażu mojej średnicy nie pasuje. Dużo było głosów za tym bym montował je w trójkąty lusterek (dokładnie tam gdzie w tej chwili mam ten napis Nissan który "maskuje" :zawstydzony: poprzedni projekt trochę tam nabarłożyłem) ale ostatecznie pozostałem z miejscem tam gdzie jest.

Moje spostrzeżenia ( poczatkowo błędnie wnioskowałem, że korektory fazy w głośnikach wpływają ...pozytywnie na "reprodukcję" , że sobie tak powiem kierunkową) a tu jest zupełnie odwrotnie te z korektorami fazy szczególnie w wyższych partiach (logiczne) stają się ...wybitnie kierunkowe, z kolei na wofersonach potrafią dać sporo zalet (ale to inna bajka). Nie przyłozyłem sie zbyt solidnie do ich profi nakierunkowania i z tego co przyuważyłem dobrze wnioskuję zależnie gdzie się ma głowę różnie to jest :hyhy: a hmmm... zmiana fazy na takiego średniotonwca zaczyna robić ...cuda w scenie :hyhy: .

Stosunek cena-jakośc jest co najmniej :padam: ...zadowalająca , spoko grajki mnie pasują. Przebieg montażu od zakupu do efektu (prawie) docelowego miał się tak jak na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolega za link, patrzyłem już w Polinku ale oni tego nie mają. W ogóle z TB to mają tyle co palców u rąk. Znalazłem na Niemieckiej stronie i chyba w dobrej cenie, pozostało tylko zamówić.

 

Link do Tang Bad:

 

http://www.oaudio.de/Car-Hifi/OmnesAudio/B...BB-201::13.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tweter to się nie nadaje :zawstydzony: zaczyna "gubić się" gdzieś już powyżej 5-7 kHz tylko jako średniak w 3 way. Głośniki tej produkcji ( Tang-band) szczególnie przypadły mi do gustu na "obróbkę" wokalu, pioseneczki które wszyscy znamy i czesto na nich autka klecimy dostały po dołożeniu tej 3 drogi zupełnie inne oblicze i głównie mam tu na mysli sam ...śpiew :padam:

Te 57 mm to z jednej strony łady bo malusi średniaczek ich niska (katalogowa) efektywnośc to zmyła ( musiałem robić około 3 dB L-pada) by nie wyrywał sie "górowania" w graniu w porównaniu z 92 dB od ...zacnej firmy co to raczej nie "zawyża" :hyhy: .

 

 

Mi to jest potrzebne do 3 Way, myslę, że od 800HZ do 4kHz cięty na procku to radziłby sobie całkiem całkiem. Zaaplikowałbym bym go w deskę rozdzielczą jakieś 6cm pod tweeterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a jak sie maja sredniaki DLS UP2.5i do tych tutaj wymieniach czyli Tang Band ? Oplaca sie inwestowac w te DLSy bo mianowicie mialy by grac z zestawem UP6i, czy mozna spokojnie za mniejsza kase dostac cos podobnego jakosciowo jak nie lepszego ?

 

PS. Beda siedziec w slupkach wiec rozmiar ma znaczenie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...