Skocz do zawartości

Bardzo dobry tweeter do zastosowan SQ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak razem z cursor, 'em obmyslamy rozne taktyki zamontowania 3way'a w mojej e38 tez od kilku dni przegladam www w poszukiwaniu jakis instalacji SQ wlasnie w e38 i sekcji srednio wysokich tonow w słupkach :)

 

I tak tylko rozmyslam nad wlasnie Tec SQ3 lub DLS UP2.5, Tec przemawia cenowo i z tego co slyszalem jakosciowo, po relacjach uzytkownikow. Nie ukrywam ze jakbym mial okazje kupic DLSa uzywanego to bym sie połasił na takiego zas tec moglby byc nowy bo cena jest przystepna.

 

Co do airbagow w słupkach to takze gdzieniegdzie przeczytalem ze niema to wiekszego znaczenia jesli bedzie tweeter montowany ponizej 1/2 wysokosci słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak razem z cursor, 'em obmyslamy rozne taktyki zamontowania 3way'a w mojej e38 tez od kilku dni przegladam www w poszukiwaniu jakis instalacji SQ wlasnie w e38 i sekcji srednio wysokich tonow w słupkach :)

 

I tak tylko rozmyslam nad wlasnie Tec SQ3 lub DLS UP2.5, Tec przemawia cenowo i z tego co slyszalem jakosciowo, po relacjach uzytkownikow. Nie ukrywam ze jakbym mial okazje kupic DLSa uzywanego to bym sie połasił na takiego zas tec moglby byc nowy bo cena jest przystepna.

 

Co do airbagow w słupkach to takze gdzieniegdzie przeczytalem ze niema to wiekszego znaczenia jesli bedzie tweeter montowany ponizej 1/2 wysokosci słupka.

 

zalezy jeszcze jakie aribagi.

 

U mnie mam airbagi w słupkach ale jakiegos wiekszego problemu z montowanie sredniaków czy tweeterów nie bedzie. Bo u mnie słupek jest na łancuszku ktory w trakcie wybuchu poduszki odchyla sie (u gory) w strone lusterka i spod tego wysuwa sie poducha.

 

Nie ma jakiegos "przeciecia" w górnej 1/2 słupka ktory wypuszcza poduszkę. Dlatego wszystko zalezy od samochodu i rozwiązania w nim zastosowanego.

 

Co do sredniakow, mialem chrapke kiedys, ale mnie przerosło, miałem nawet DLS UR2.5 i....... sprzedalem nawet nie dając im szansy. Teraz troche załuje..... (Tak wiem Raadek - wspominałes mi kiedys ze szkoda sie ich pozbywac..... ten czas wlasnie teraz nadszedl )

 

Tec'i tez słuchałem u Herdi'ego w "Mitsu" ale jakos nigdy sie nie zastanawiałem nad tym zeby weryfikacji i jakiemus swojemu osądowi poddawac czy musze miec koniecznie 3 drogi (bo w 2'óch mi srednicy brakuje) czy nie?

 

3 drogi z checią bym zrobił bardziej ze wzgledu pozbycia sie suba z bagaja, z konkretnym woofer'em co gra dobrze dołem. Przypuszczam ze takiego mam i pod Stegiem K2|02 pokazał na co go stać ale coraz bardziej mysle (jak tylko wygrzebie z malego dołka) o pewnym pomysle z 2 x Xtant 603x - ktory jak sie okazało rowniez chodził po głowie Wolf'owi dla 3 dróg. Przypuszczam ze woofery wtedy zagrają przeokrutnie (w sensie pozytywnym)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pewnym pomysle z 2 x Xtant 603x - ktory jak sie okazało rowniez chodził po głowie Wolf'owi dla 3 dróg. Przypuszczam ze woofery wtedy zagrają przeokrutnie (w sensie pozytywnym)...

Ta też mnie tym pomysłem zaraził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia tylko żaden z nas się nie odważył jeszcze w tą stronę pójść.

Może ktoś mi pożyczy jedną sztukę 603x na testy?? Tylko grzecznie uprzedzam że jak się spodoba to może być problem z odebraniem :):rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pewnym pomysle z 2 x Xtant 603x - ktory jak sie okazało rowniez chodził po głowie Wolf'owi dla 3 dróg. Przypuszczam ze woofery wtedy zagrają przeokrutnie (w sensie pozytywnym)...

Ta też mnie tym pomysłem zaraził :P

 

ja juz o nim myslalem zanim sie z nim zgadałem na ostatnim spocie w Forcie. (W tej sprawie nawet konsultowałem to z p. Jozkiem z Gliwic), tylko ciagle funduszy brak, bo w takich cenach sie pałętają po allegro, że aż żal.

 

Ale........ jeszcze przyjdzie "kryska na Matyska" :)

 

[ Dodano: 2010-05-17, 13:32 ]

Tia tylko żaden z nas się nie odważył jeszcze w tą stronę pójść.

Może ktoś mi pożyczy jedną sztukę 603x na testy?? Tylko grzecznie uprzedzam że jak się spodoba to może być problem z odebraniem :):]

 

Ty to masz juz instalke w budzie wiec za duzo zamieszania , ale ja to moge z checią przytulic i sprawdzić czy jest "si" :P:rotfl::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciagle funduszy brak, bo w takich cenach sie pałętają po allegro, że aż żal.

 

Tylko mi nie mów że za drogo chodza.

IMHO realna wartość tych klocków (oczywiście nie grzebanych w stanie bdb) to conajmniej 2kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciagle funduszy brak, bo w takich cenach sie pałętają po allegro, że aż żal.

 

Tylko mi nie mów że za drogo chodza.

IMHO realna wartość tych klocków (oczywiście nie grzebanych w stanie bdb) to conajmniej 2kpln.

 

tatus no wlasnie o to chodzi ze cena to śmich na sali jeden za 1150 drugi za 1400, kiedyś nawet bym za 999 PLN ale tego historii to nie znam.

Wiem ze po ok. 2k PLN chodzily, dlatego mam nadzieje ze nikt z Was go nie sprzeda (bo drogo chcecie jak ch*** :) ).

.

.

.

.

.

.

.

.

.

do momentu az bede mial na luzie kase to ja ktoregos kupie :)http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciagle funduszy brak, bo w takich cenach sie pałętają po allegro, że aż żal.

 

Tylko mi nie mów że za drogo chodza.

IMHO realna wartość tych klocków (oczywiście nie grzebanych w stanie bdb) to conajmniej 2kpln.

 

tatus no wlasnie o to chodzi ze cena to śmich na sali jeden za 1150 drugi za 1400, kiedyś nawet bym za 999 PLN ale tego historii to nie znam.

Wiem ze po ok. 2k PLN chodzily, dlatego mam nadzieje ze nikt z Was go nie sprzeda :) (bo drogo chcecie jak ch*** http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ).

 

Ja wystawiłem klocki bo przez chwile miałem ciśnienie na kasę dość spore, ale już mi się wyprostowało i narazie nie planuję sprzedać. Aukcja leży bo nie mam w zwyczaju kończyć przed końcem i pisac że nagle mi się zepsuł czy inne tego typu dyrdymały, kończy się za kilka dni i następny raz już nie wystawię. Ale jeśli reflektujesz na potestowanie mojej sztuki - można by to zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W tej sprawie nawet konsultowałem to z p. Jozkiem z Gliwic)

I jak konsultacje poszły skoro już o tym wspomniałeś? Jakieś wielkie ZA albo PRZECIW?

 

Już dawno mi chodził po głowie taki zestaw, ale jednak niezawodność tych piecyków dała mi się we znaki i odpuściłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jak tak gadacie to się wróciłem myślami jak u mnie 603x grało, ech fajny to wzmak jest.Co do dwóch xtantów to ja już mówiłem kiedyś Bartek, że pewnie że tak, a że sub w bagaju może być zbędny to i Ty wiesz i ja wiem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(W tej sprawie nawet konsultowałem to z p. Jozkiem z Gliwic)

I jak konsultacje poszły skoro już o tym wspomniałeś? Jakieś wielkie ZA albo PRZECIW?

 

hejka,

 

dokladnie juz nie przytocze, ale zostało to określone jako dosc ciekawy pomysl (miedzy innymi dostarczenia mocy wooferom) :). na brak prądu nie bedą narzekac. Jedynym problemem jest miejsce w małym samochodzie. Bo 603x raczej do małych nie należa a jeszcze jak dorzucic jakis naped dla suba (+ zwrotki, konda i jakies rozdzielacze) to juz troche miejsca faktycznie trzeba znalezc.

Moja koncepcja do Wolf'a jest troche inna bo Wolfik chcial to zrobic tak:

 

Xtant 603x (1) i Xtant 603x (2)

 

podlączenie pod 1 (lewy tw, lewy mid i lewy woofer)

Podlaczenie pod 2 (prawy tw, prawy mid i prawy woofer)

 

i jak nie mamy procka bo jakiegos grajka typu np. HX-D2 z 4wyjsciami RCA to mamy problem z subem jesli takowy mialby zagoscic.

 

Ja chciałem troche inaczej (de facto nie wykorzystam 2 kanałów)

 

Xtant 603x (1) i Xtant 603x(2)

 

podłączenie pod 1 (lewy i prawy tweeter + lewy i prawy mid) pod kanał stereo na zwrotce passive + lewy woofer pod mono

podlaczenie pod 2 prawy woofer pod mono

 

Ja mam ochotę tak to sprawdzić jak bedzię chulać

 

Już dawno mi chodził po głowie taki zestaw, ale jednak niezawodność tych piecyków dała mi się we znaki i odpuściłem:)

 

No Ja na razie odpukać nie narzekam. Mam akurat sztukę robox'ową (sprowadził sobie z USA), cała historię jego znam (w sensie nic sie z nim nie działo) i u mnie tez juz prawie rok jest i tez nic sie z nim nie dzieje....... i mam nadzieje ze tak pozostanie na dlugo.

Poza tym w razie czego p. Jozek postawi go na pewno na nogi :P

 

Pozdr,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpukać nie narzekam

 

Pukaj mocno pukaj :)

 

Naprawić idzie ale co z tego. Z przesyłkami to kilka dni do tyłu a i kurier swoje za to bierze. Mi dwa razy padł i to nie na moje nerwy. Później każdy jakiś dziwny stuk w bagażniku to szukanie czy coś się nie skopało;)

 

Do 2x603x nie trzeba przecież HX D2. Szkoda by było tych dwóch kanałów. Jednak jak masz pasywke to najwyżej zrobić triamping z rozdzielaczem przed tw i mid i mieć gain na każdy głośnik:)

 

Co do miejsca w bagażniku. Gdzieś sam pisałeś, że często sub nie jest potrzebny. Przy takiej mocy na wooferze (odpowiednim) i odpada napęd do suba z bagaja;)

 

Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpukać nie narzekam

 

Pukaj mocno pukaj :)

 

Naprawić idzie ale co z tego. Z przesyłkami to kilka dni do tyłu a i kurier swoje za to bierze. Mi dwa razy padł i to nie na moje nerwy. Później każdy jakiś dziwny stuk w bagażniku to szukanie czy coś się nie skopało;)

 

Do 2x603x nie trzeba przecież HX D2. Szkoda by było tych dwóch kanałów. Jednak jak masz pasywke to najwyżej zrobić triamping z rozdzielaczem przed tw i mid i mieć gain na każdy głośnik:)

 

Co do miejsca w bagażniku. Gdzieś sam pisałeś, że często sub nie jest potrzebny. Przy takiej mocy na wooferze (odpowiednim) i odpada napęd do suba z bagaja;)

 

Sorki za OT.

 

Dokladnie Marcy$ tak jak piszesz HX-D2 to tak dla przykladu a w sumie tri-amping'iem nie pomyslam a faktycznie mialbym regulacje kazdego z osobna.

 

Poza tym juz podpiałem Stega K2|02 pod same woofery, to mnie wryło w ziemie i z cała odpowiedzialnoscia stwierdzam ze sub faktycznie byl mi zbyteczny wiec przypuszczam ze przy podobnej mocy z mono Xtanta na woofery bedzie lepiej niz dobrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Peying ale coś tańszego w porównaniu do DLSa. Jak znajdę to wkleję.

 

Scandinavia ciekawy system. Spory tweeter, ale średniak chyba pierwszy stożkowy. Woofery dedykowany m.in. do kickpaneli. Tylko ceny dosyć sporawe - choć pewnie warto;)

 

Raadek wrzucisz chyba jakieś info o nich po montażu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek wrzucisz chyba jakieś info o nich po montażu?

Nie mam planów jak na razie co do montażu ale jeśli takowy nastąpi na pewno dam znać.

 

[ Dodano: 2010-05-19, 22:36 ]

A wymiarek ?

Średniak to 3" głośniczek-malutki.Trochę mnie martwi rozmiar tweeter'a.Wydaje mi się że głupio będzie wyglądał słupek z większymi tweeter'ami od średniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...