Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

 

Potrzebuję pomocy dotyczącej doboru sprzętu. 

 

Moją pierwszą instalacje w Renault Laguna 3 robił Pan Krzysztof z Media Centrum z Warszawy z ul. Chłodnej i byłem bardzo zadowolony. 

 

Obecnie po wyrzuceniu wszystkiego z tego samochodu i zakupie drugiego (Renault Espace IV Grand) postanowiłem pozbierać rzeczy, które mi zostały z instalacji i złożyć je samemu w całość (ewentualnie coś dokupić). 

 

Obecnie w mojej szafie znajdują się:

 

- głośniki woofery

 

DLS R6a, Hertz HSK 165, DLS Gothia

 

- głośniki średniaki

 

DLS Iridium, Audio System HX Phase 80mm

 

- tweetery

 

DLS Iridum, Hertz HSk

 

- radia

 

ALpine 9885R, Pioneer P88 RSII, Alpine 7998r (kupione ostatnio z forum od Krisa1981 - przy okazji pozdrawiam go)

 

 

wzmacniacz

 

Focal Solid fps 4160

 

subwufer 

 

Infinity Kappa 8 cali

 

 

Ponieważ większość rzeczy trafiała do mnie przypadkowo i kupowałem je bez ładu i składu - chciałbym z tego zrobić jedną grającą całość stawiając na aktywce zestaw trójdrożny i po pewnym czasie zainstalować subwufer. 

 

Oczywiście znając szkołę CA - najpierw zacznę od pociągnięcia kabli, dobrym wygłuszeniu drzwi, zainstalowaniu średniaków oraz tweeterów w "słupkach" i tutaj pojawi się problem. W tym samochodzie nie ma klasycznych słupków - są tylko wąskie paski słupków gdzie głośniki się nie zmieszczą i planuje wypuścić średniaki i tweetery z deski rozdzielczej, która jest bardzo oddalona od kierowcy - Czy to będzie grało i pójście tą drogą ma sens?

 

Chciałbym zostawić 7998r, zestaw średniaków i tweeterów iridium oraz woofer Gothia, wzmaczniacz Focala. Taki zestaw postawię na aktywce na początek. 

 

Dodatkowo, będę musiał nabyć drugi wzmacniacz na tweetery i średniaki raczej - co polecacie. 

 

Zastanawiam się czy przy późniejszym dołożeniu subwufera (który będzie zamontowany z boku z tyłu w kole gdzie jest niestety mało miejsca) będę musiał zrezygnować z aktywki i zestaw tweeterów i średniaków oprzeć na zwrotnicach?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy warto czy nie to inny temat. Prawda jest taka, że jeśli ma być w pełni aktywnie, to na tym grajku tylko 2 way + sub. 3Waya bez suba też średnio będzie można ogarnąć przy LP na 200Hz dla woofera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy warto czy nie to inny temat. Prawda jest taka, że jeśli ma być w pełni aktywnie, to na tym grajku tylko 2 way + sub. 3Waya bez suba też średnio będzie można ogarnąć przy LP na 200Hz dla woofera.

OK, czyli z tego co rozumiem trzeba będzie wykorzystac jeden kanał i podpiąć pod zwrotnice pasywnie tweetery i średniaki, a pozostałe Woofer i sub aktywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...