Skocz do zawartości

Sprzet do audi a3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmienić sprzęt grający w mojej A3 obecnie jest to:

 

1. Pioneer deh 2130 + standardowe głosniki Noki.

 

Zestaw który wpadł mi głowy.

 

1. Radio Pioneer DEH - X6800BT  

2. Głosniki przód Hertz DSK 165.3 + wygluszenie drzwi

3. Do bagaznika w nadkole gotowa skrzyneczke z glosnikiem JBL GTO 804

4. Wzmaczniacz SONY XM-754HX pod głosniki i skrzynie. 

Głownie zastanawiam sie nad wzmacniaczem bo widziałem ze ktos sprzedaje na forum Impulse sd 600 bedzie lepszym rozwiazaniem? Nie chce wywalic kasy w błoto wiec wszelkie sugestie mile widziane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie dokładnie to audi 8P czy 8L. Jakim budżetem dysponujesz?

ten impulse to napewno dobry wzmaciacz ale czy lepszy od tego sony lub na odwrót to niech się wypowiedzą ci co mogli porównać.

Nie chcesz wywalić kasy to czytaj forum i zadawaj pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz  lokalizacje  i może znajdzie się ktoś z okolicy co sprzedaje to sobie podjedziesz i wyrobisz swoje zdanie .


 

 


Zestaw który wpadł mi głowy.

Hmm ciekawe podejście :)

Lepiej żeby ci wpadł wyższy model dużo więcej oferuje :)


 

 


3. Do bagaznika w nadkole gotowa skrzyneczke z glosnikiem JBL GTO 804

to chyba a3 8l , akurat te jbl się średnio tam sprawdzają może es200 hertza 

Widzę ze celujesz w nowe z gwarancją 

Umów sie na spota w lublinie posłuchaj autek i wyciągnij własne wnioski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radio pionek  to tak będzie lipa szukaj cda-9833r jak się nie boisz używek , chodziło o głośniki przednie , ale wiesz ze musisz drzwi przerobić to będzie wyzwanie 

to sobie polukaj 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/6447-spotkania-lubelskie/

http://www.strefacaraudio.pl/topic/32297-a3-by-martinez/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 to nie jest znów tak strasznie dużo kasy tym bardziej że jak mnie pamięć nie myli to w tych autach siedzą seryjnie głośniki 100 mm. Bez przeróbki tapicerki się nie obejdzie chcąc montować głosniki 165mm. Mirek ci dobrze radzi, jedź na spota, popatrz, posłuchaj, pogadaj i dopiero wtedy myśl o kupowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze przedmowcy zapraszaja na spoty lubelskie to i ja zapraszam do sledzenia watku spotow. A co do audi 8L to ostatnio robilem instalke w tymze modelu i blachowalem wrota. Wyszlo nawet ciekawie bo zlamalem stereotypy montazu z wf na tapicerce. I chetnie podjal bym sie kolejnej audiczki :-)

Co do 16 w drzwiach sporo modow ale da sie to ogarnac. Niestety tapicera bedzie cieta bez tego nie wsadzi sie tam 16.

Zapraszam jeszcze raz do kontaktow czy na pw czy oficjalnie na forum , cos doradzimy pomozemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja jestem przedstawicielem szkoły nie blachowania drzwi w audi. Uważam też, że w odpowiednim setupie (głośnik i wzmak) woofer wiszący na tapicerce, odpowiednio przygotowanej należałoby dodać, daje radę. Swego czasu na spocie kilka osób nie znających sposobu montażu woofera w moim aucie srodze się zdziwiło na wieść, że nie ma blachy, betonu i metrów mat.

Tym bardziej wbijaj na spota, posłuchasz, ocenisz sam.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajomy z forum A3... Oni tam wszyscy tak myślą.

Są jeszcze tacy ludzie, którzy istnieją dłuższy czas zarówno na forum A3 i SCA...

Np. mirek_smok, hehepack

I od jakiegoś czasu moja skromna osoba...więc nie należy wszystkich z A3 pakować do jednego wora.

 

Założycielowi tematu proponuję popatrzeć na A3 (i nie tylko) na tym forum, pod względem wygłuszenia na pewno nie zejdziesz z nimi na złą drogę.

Co do sprzętu to zależy na co Cię stać, ale A3 pod względem CarAudio poza trochę uciążliwymi drzwiami to samochód jak każdy inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To jest az taka roznica miedzy 13-tkami a 16 - tkami..

mniej wiecej taka jak miedzy subami 16 cm a 20 cm żadko które daja rade


 

 


I od jakiegoś czasu moja skromna osoba...więc nie należy wszystkich z A3 pakować do jednego wora.

tam kumatych policzysz na palcach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem drzwi w a38l, 3d, 2x. Pierwszy dekarka. I po jakimś czasie zerwałem ją, przykryciem blachę. I obkleilem stp gold. Woofer dostał 2 życie. Myślałem przed że nie jest nic wart. Ale co się nazrywalem mat to... zrób to raz a dobrze. Zaoszczędzisz czas i nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie zgadzam się tu z Tymi co piszą "raz a dobrze" ^_^

Do raz a dobrze trzeba dojrzeć. Raz a dobrze kosztuje. Raz a dobrze, w końcu, ma wiele oblicz :wink:

Dla mnie było dobrze na APP i współosiowych 13'skach. Potem było lepiej na 16'kach w dwóch drogach.

Po STP był odczuwalny skok a teraz jestem po usztywnieniu wewnętrznej blachy listwami i wyklejeniu 100% drzwi wewnątrz i zewnątrz. Teraz stwierdzam że jest dobrze choć i tak gdzieś się tapicerka odezwie.

Same materiały do drzwi i słupków na "raz a dobrze"  pochłonęło w moim przypadku  2/3 budżetu nie wliczając czasu i pracy do tego potrzebne robiąc to samemu.

 

Czy ja coś tu nie rozumiem czy proponujemy koledze się porwać z "motyką na słonce"?

 

Porządne radio czy porządny zestaw odseparowany, w miarę dobry wzmak i sub to od 2-5 setek, każdy w używce.

Decydujesz co ważniejsze jeśli budżet jest nieugięty, albo robisz etapami, wg tego co jest najważniejsze dla Ciebie - czy to radio czy zestaw czy drzwi czy tuba itd. itd. itd. Są instalacje pokazane w odpowiednim dziale ale mało takich gdzie wszytko jest od razu.

Na pewno nie porównywalne będzie brzmieć odseparowany przód na 16'kach + sub pod wzmacniaczem a odseparowane 13'ki z radia i sub ze wzmacniacza.

Wpadnij na spot. To pierwsze co bym zrobił zwłaszcza że już zaproszenie dostałeś :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy ja coś tu nie rozumiem czy proponujemy koledze się porwać z "motyką na słonce"?

Uwazam ze wlasnie dobrze mu doradzamy zwlaszcza ze ma fajne autko akustycznie.

 


Do raz a dobrze trzeba dojrzeć. Raz a dobrze kosztuje. Raz a dobrze, w końcu, ma wiele oblicz

No tu bym sie zgodzil i nie jednoczesnie. Wzgledy wrot w audi zeby to zrobic jak nalezy to troszke kasy trzeba ale materialy potrzebne zeby to zrobic to bez przesady nie sa jakies masakrycznie wielkie.

Oczywiscie ze nikt na raz setupu nie sklecil(chyba ze bogaty) ale robimy to na raty i jakos mniej wiecej przemyslanymi scieszkami,ale pamietajmy ze wrota lepiej zrobic wlasnie raz a dobrze zeby nie poprawiac tego milion razy i wlasnie zeby budget nie pochlonal 2/3 tego co mamy na to wydac. 

Takze jesli kolega bedzie chetny to zapraszam na odsluch naszych aut na spocie albo umowic sie bezposrednio na pw w celu obgadania co i jak i zweryfikowaniu celow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...