Skocz do zawartości

Strzały w głośnikach po podłączeniu alpine 3544


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zamontowałem wzmacniacz alpine 3544 kupiony na forum. Po podłączeniu przy włączeniu radia pojawią sie strzały, membrana wychyla się jak by miała wypaść. 

Wszystkie kable posprawdzane. Remote podłączony do górnego pinu. Fazy w porządku. Pod wcześniejszym rodkiem nic takiego nie miało zdarzenia. Aktualnie tylko jedna strona głośników podłączona.

 

Czy może być uszkodzony wzmacniacz?

post-10878-0-39377200-1422188756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zamontowałem wzmacniacz alpine 3544 kupiony na forum. Po podłączeniu przy włączeniu radia pojawią sie strzały, membrana wychyla się jak by miała wypaść. 

Wszystkie kable posprawdzane. Remote podłączony do górnego pinu. Fazy w porządku. Pod wcześniejszym rodkiem nic takiego nie miało zdarzenia. Aktualnie tylko jedna strona głośników podłączona.

 

Czy może być uszkodzony wzmacniacz?

 

Odłacz RCA od wzmacniacza i sprawdź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączyłem od wzmaka rca i dalej to samo,  strzela i membrana się na maksa wychyla. Nie ma opcji, że coś źle podłączyłem bo to nie pierwszy wzmacniacz.

Niestety nie mam miernika, żeby sprawdzić.

 

Możesz go juz demontować z auta .

Potem serwis albo zwrot sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


alpine 3544 kupiony na forum

 

Kto był sprzedawcą?  Oczywiście jeśli się  "nie poczuje do winy" , to zapraszam do tematu > http://www.strefacaraudio.pl/topic/17645-kolejny-do-czarnej-listy-ka%C5%BCde-ot-b%C4%99dzie-nagradzane-mastah22/page-38  aby dokonać odpowiedniego wpisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kupiony na forum

Rozumiem, że kupiony jako sprawny? Pochwal się od kogo wzmaka kupiłeś. Jakoś całkiem niedawno było o wzmaku w kiepskiej  formie będącym, trochę kulawym bo z jedna stopką oberwaną :rotfl: I co? Znów trzeba kozik ostrzyć aby następnego barana zarżnąć :) Bo chwasty zdaje się trzeba tępić, najlepiej w czarnej liście, do której powalla słusznie odsyła.

Ja mam tylko nadzieję, że nie zakładałeś tego tematu aby pokazać jak zostałeś naciągnięty. Niejaki morphi tak właśnie ostatnio postąpił ale Ty chyba z niego przykładu nie bierzesz, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiony jako sprawny. Jeszcze nie będę się chwalił od kogo kupiłem.  Najpierw napiszę do niego. A jaka może być ogólnie przyczyna tego strzelania? Już nawet nie chce włączać radia bo boje się o głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka była naprawdę solidnie zapakowana wiec nie miało prawo nic się jej stać. Troche się wkurzyłem bo nie dość, że czekałem na wysyłkę ok 1.5 tygodnia to jeszcze takie jajca teraz. Może lezała ta alpinka i nawet nie została sprawdzona przed wysyłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


O co Ci w tym momencie chodzi ? Czegoś nie zrozumiałeś, czy jak ?

Istnieje zasadnicza różnica przy podłączeniu gdy chcesz zmierzyć prąd płynący w obwodzie lub napięcie.  Znacznie łatwiej przytknąć końcówki miernika do wyjść głośnikowych we wzmaku i zmierzyć napięcie, niżeli cudować z wpinaniem się w obwód i pomiarem prądu, nie sądzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...