Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dżipol dostał nowe wisko, nowy zbiorniczek płynu wyrównawczego, świeży płyn. Odpowietrzone hamulce, zrobiony ręczny, rozebrana i wyczyszczona pompa hamulcowa, nowy tłumik.

 

Teraz na spaaaa pójdzie beemka, a jak wróci, to w dżipie poleci (najprawdopodobniej) całe zawieszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja dziś zaszalałem:

 

- olej + filtr

- regeneracja reduktora Prins

- wahacze przód cały zestawik

- czujnik temperatury

 

Tak na marginesie info dla właścicieli VAG, szczególnie a4/a6/a8 i pochodne wielowahaczówki : http://poliuretany.olkusz.pl rewelacja tuleje górnych wahaczy, kończy się problem z ich zrywaniem i tarciem o mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak na marginesie info dla właścicieli VAG, szczególnie a4/a6/a8 i pochodne wielowahaczówki : http://poliuretany.olkusz.pl rewelacja tuleje górnych wahaczy, kończy się problem z ich zrywaniem i tarciem o mocowanie.

 

ja polecam tego producenta: http://www.strongflex.eu/

jeżdżę na tych tulejach (wszystkich) od 4 lat i zero luzów.

i tutaj akurat czerwone są "zwykłe" a żółte twardsze.

jeszcze jest powerflex ale to zagraniczna firma i większe koszta.

 

aby nie było OT

to byłem w końcu u elektryka i zrobili mi działające lapy H7 które zamontowałem kilka lat temu na miejsce H4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik zaliczony. Dorobilem się nowego reduktora i powymienialem węże od strony lotnej... Bo wolały o pomstę do nieba.

 

Kupiłem i założyłem zimowki. Padło na pirelli i nokiany.

 

Teraz planowo :

Wymiana oleju w asb.

Sprawdzić amortyzatory bo coś mi nie gra.

Przegub lewy zewn prosi się o wymianę.

 

W dalekich planach musze pomyśleć o hamulcach... Bo slabo to wygląda po kilku hamowaniach (nie awaryjnych) ze 180 do 100 na autobahnie...

 

Tarcze 323mm przód wiec niby nie mało... Coś się wymyśli.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ja wiem czy skarbonka. Wolałem kupić w średniej rynkowej cenie zadbany egzemplarz jeżeli chodzi o wnętrze i silnik. A resztę pierdół zrobić samemu - chociaż jestem pewien że zrobione. Trochę rzeczy porobilem, trochę mi jeszcze zostało...

 

Jakbym chciał robić pod siebie a4b6 które miałem musiałbym wsadzić podobnie mamony co w a8... A samochody w ogóle bez porównania.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i u mnie zagościły zimy...

 

Alero standard 205/65/15 Fuldy montero 2 (ostatni ich sezon) ciężko będzie mi się z nimi rozstać bo na tym aucie to bajka, 6 lat nigdy mnie ani Izy nie zawiodły.

Fejtek otrzymał nowe laczki 235/55/17 takie sobie balonowe Dunlopki SP Winter Sporty i jak na razie jest cacy, w sobotę przy -1 i opadającej mgle inne auta wpadały do rowu ( ale to wielbiciele letnich i całorocznych) a ja sobie spokojnie 120/h śmigałem, przetestowane do 230 i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana alternatora, bo stary ładował napięciem o wartości 18V plus aku plus nowe klemy.

Odkurzanie i mycie wewnątrz, pod tapicerką, pod plastikami, bo był syf. Zalepienie dziur dekarką, bo ruda zżera.

Wymiana oleju.

Oczywiście wygłuszenie drzwi. Blacha (z obudowy PC) i dekarka. Szału nie ma, ale jest lepiej.

 

Dziś umycie reflektorów tylnych wewnątrz, bo syf był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...