Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


UNC-R

 

Przemek, gdzie kupiłeś, jakie koszty, jak przygotowałeś wcześniej lakier ( robiłeś korektę )  i czy coś jeszcze kładziesz na to ?? 

Ciekawie to wygląda jako zabezpieczenie, aczkolwiek na srebrnym to raz że nie będzie nigdy takiego lustra i głębi jak na ciemnym, dwa to na srebrnym nie widać tak brudu i kurzu jak na ciemnym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa te fajne preparaty za 10 000 pln za litr :hyhy:

 

Ja kupiłem tu

http://www.pielegnowacauto.pl/max-protect-ultimate-nano-coat-r-30ml.html

 

Przygotowanie lakieru jak przy każdej powłoce. Lakier w im lepszym stanie tym lepiej. Woski potrafią ukryć mankamenty lakieru (drobne ryski, swirle czy hologramy) powłoka niestety mankamenty bardziej uwidoczni.

 

Moj lakier był w niezłym stanie więc wystarczył szybki one-step pasta Scholl S20+ Black na dedykowanym niebieskim spiderze Scholla aby uzyskać satysfakcjonujący lakier do polorzenia powłoki. Swoją droga pasta jest naprawde godna polecenia - jedna z moich ulubionych :)

 

Po porządnym wymyciu IPA ja jeszcze zawsze używam Zmywacza Panel Wipe od gtechnica. Drogie to w ch..... ale skuteczne :) jest pewność przynajmniej ze lakier jest 100% czysty i jałowy. Niektórzy kłada juz po samym IPA. Ale wg mnie IPA to za mało.

 

Potem juz pozostaje tylko polorzyć powlokę. Uncr jest bardzo wymagający przy nakładaniu. Łatwo narobić mazów gdyż bardzo przyciemnia lakier a nie warstwuje się go i wszędzie gdzie wyjdzie nakładka moga powstać brzydkie plamy i mazy :mur:

 

Po polorzeniu dobrze odczekać 24h pod dachem bez kontaktu z woda.

 

Przykrywać juz jej niczym nie trzeba. Nie wymaga zadnych QuickDetailerow czy sealantow. Pozostaje sie cieszyć efektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zagościłem z moim mondkiem u pewnego kolegi z forum forda. Zagościłem w Warszawie. Kolega Mayak odświeżył mi oprogramowanie converse+ i dodatkowo zmieniliśmy mapke ze 140KM na 163KM przy czym testy wykazały ze

śmiga  na okolo 170KM

Do tej pory w moim 140 konnym dieselku dało się czuć ten niedosyt zbierania się i odczuć to iż auto jest naprawdę ciężkie. Kolega Mayak odświeżył mi autko że tak powiem w pewnym stopniu poprzez upgrade mapy niwelując owe dokuczliwe uwagi..... :)

 

sumując:

- sprawdzenie starych nie skasowanych błędów i kasowanie ich

- testy przed wprowadzeniem modów

- sprawdzenie wersji oprogramowania converse+

- sprawdzenie wersji oprogramowania PCM

- sprawdzenie po nr VIN  wersji oprogramowania

- aktualizacja  converse+

- nauczenie mondka czytania z mapy 163 konnej

- i znow sprawdzenie wersji oprogramowania jak wyzej.

- testy po upgrade.

 

Co zauważyłem do tej pory:

- szału nie ma ale auto na pewno jest żywsze i szybciej się zbiera. Dla  normalnego użytkownika to jest to co chciał i to aż chyba...... :)

  Jeśli jest się kierowcą rajdowym to na pewno nie będzie banana na twarzy.

- aż dziwne ale prawdziwe - zmniejszyło się spalanie auta o około 400 do 0.5 litra. Test zrobiony na trasie w drodze powrotnej do domu.

- silnik nabrał innego brzmienia (dla mnie ciut ciszej i tak jakby równiej i z pewnością  bardziej elastyczny)

- fajne wizualizacje po upgrade converse+ doszło parę ciekawych i przydatnych elementów chociażby zegarek (przed aktualizacja trzeba było odwrócić wzrok na konsole centralną bo tylko tam  była wyświetlana godzina), dodanie wizualizacji temperatury silnika (przed upgrade trzeba było wchodzić w menu i szukać by zobaczyć jaka ma temperaturę), wiele innych rzeczy.

 

Zachęcam wszystkich użytkowników fordów 2 litrowych do sprawdzenia oprogramowania i czy można  zrobić taki upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- aż dziwne ale prawdziwe - zmniejszyło się spalanie auta o około 400 do 0.5 litra. Test zrobiony na trasie w drodze powrotnej do domu.

 

Pewnie jechałeś z wiatrem. 

Ja dzisiaj wypucowałem niunię z zewnątrz potem nawoskowałem. Jutro czyszczenie środka = zdjęcia i wieczorem na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już?

Tak. Stwierdziłem, że nie wiąże długotrwałej przyszłości z tym samochodem więc do żyda. Chce kupić coś z "duszą" z lat produkcji do 2000/03. Zapewne Audi, ale nie wiem jeszcze co. Mam drugie auto więc mam czas na namysły i szukanie.

Aktualnie główny wymóg - automat. Kusi mnie A8 D2 4.2 Pb+lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bez LPG, lpg jak już to sam sobie zamontuj.

Taki też plan.

 

 

Po drugie, jak zadbane - rewelacyjne auto. Ale nawet jak zadbane, i tak z 5k poleci minimalnie w zawiechy, hamulce i układ kierowniczy.

Jak się nie mylisz to lepiej dla mnie bo zakładałem więcej :)

 

P.S. Ale póki co to tylko plany - wszystko może się zmienić. Jeszcze swojego nie sprzedałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ma aluminium do pary z ocynkiem. A co do zawieszenia, to zależy na co się zdecydujesz. U nas w aso mają 2 opcję, jedna 100% serwis a druga dla znajomych to regeneracja, warunek to oryginalny zawias, gość pod poznaniem regeneruje te zawieszenia lepiej jak nowy lamforder. To już sprawdzone i przetestowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty sie nie przywiazujesz do auta?

 

Co masz na myśli? Do aut się przywiązuje jak najbardziej - a4 kupiłem jako zapychacz po bmw (do którego się próbowałem przywiązać, ale ewidentnie nie byliśmy sobie pisani :)) bo wiedziałem że niczym mnie nie zaskoczy.

 

Teraz właśnie mam zamiar kupić coś na lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...